Kto przejmie obowiązki dyrektora sportowego?

1 lipca 2019, 14:27 | Autor:

Na dzisiejszej konferencji prasowej dowiedzieliśmy się, że pracę w Widzewie zakończył Łukasz Masłowski. Po jego odejściu, zwolniła się zatem posada dyrektora sportowego łódzkiego klubu. Kto ją obejmie?

Na razie nikt i wiele wskazuje na to, że stanowiska takiego w Widzewie nie będzie. Przynajmniej w II lidze. „Mam wątpliwości, czy taka postać w tej lidze jest nam potrzebna. Potrzebujemy jedynie mocnego trenera” – powiedziała na konferencji prasowej Martyna Pajączek.

Decydujące zdanie przy transferach należeć ma do Marcina Kaczmarka. „Trzeba także pozyskać nowych zawodników, jakich wskaże trener. Ja również będę zaangażowana w ten proces, choć byłabym bardziej, gdyby nie to, że trzeba też przypilnować innych obszarów funkcjonowania klubu” – dodała szefowa łódzkiego klubu.

Nie oznacza to jednak, że za transfery odpowiadać będzie wyłącznie trener. W tej kwestii pomagać ma doskonale znany przy al. Piłsudskiego Rafał Pawlak. „Poprosiłam o wsparcie pana Rafała Pawlaka, który jest widzewiakiem, chętnym nam pomóc. Zobaczymy, czy będzie to stała współpraca” – zakończyła Pajączek.

Pawlak to wychowanek ŁKS, ale podczas kariery zawodniczej dwukrotnie reprezentował barwy Widzewa. Po zakończeniu przygody z piłką, wciąż był związany z tym klubem – jako trener rezerw, asystent trenera, a także dwukrotnie jako pierwszy szkoleniowiec. Z tej ostatniej roli nie został jednak zbyt dobrze zapamiętany.

16
Dodaj komentarz

8 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dolar

Poza tym że to marny trener nie mam mu nic do zarzucenia, w ostatnich latach kariery był motorem napędowym zespołu Widzewa który walczył o powrót do ekstraklasy. Trochę rozeznania w piłce powinien mieć, więc w warunkach II ligowych można dać mu popracować, tym bardziej że osobą wiodącą i tak będzie Kaczmarek.

Koko95

To naprawdę nie jest moja zła wola czy czepialstwo… Ale naprawdę zaczynamy pawlakowi już laurki pisać? Ja nie pamiętam go jako zawodnika ale już jako osobe działającą w klubie tak i pamiętam wiele złego i wcale nie chodzi tylko o to że był złym trenerem.

Tiago

On nie działał kolego w klubie więc się nie wypowiadaj.Był trenerem tylko i to mu akurat nie poszło .Sami fachowcy się tu udzielają .Poczekajmy z oceną.

koko95

Co to znaczy że nie działał w klubie. Był trenerem, asystentem, trenerem często się kręcił wokół Widzewa w rożnych rolach. Tak nie był działaczem jeśli o tym rozmawiamy. Ze smółką nie można było czekać z oceną bo był słaby z automatu a nagle Pawalakowi trzeba dać szanse bo tak powiedzieli. Liczę że to jednak pajączek będzie zajmowała się tymi transferami z kaczmarkiem a nie 007 zawsze radosny nie zależnie od makabrycznej sytuacji:D Myślę że Paszulewicz go nie przebił nawet:D

Kali1910

Nie no, dramat…

DonJ

Sam jesteś dramat. Tak jak napisał twój poprzednik – zawodnik był przyzwoity, trener fatalny. Ale teraz bym z pocałowaniem w rękę wziął takich 11 Pawlaków jak grał u nas i awans byśmy mieli w ciemno. Nikt go do trenowania nie bierze teraz a jako prezes pzp zna pewnie niejedną osobę i niejedna osoba zna jego. Nie zaszkodzi a pomóc może. Więc zachowaj swoje żałosne marudzenie dla siebie malkontencie…

Kali1910

Mogę sobie wyrażać swoją opinię, więc się nie rzucaj chłoposzku

Skony

nic tylko za głowe się złapać :)

Johnny

pierwszy transfer – bracia z Tesko :)

1910 W

Nie wierzę pawlakowi. Dajcie sobie z nim spokój pani Pajączek.

Kamil Ż

NIE DLA PAWLAKA W WIDZEWIE! Czy Wy powariowaliście? Jeszcze weźcie Wlaźlika Amunickiego i innych Cacków! Przecież on był przy tym jak Widzew upadał i się temu tylko przyglądał. Jasna cholera krążył od samego początku nad klubem jak sęp to i dopadł zaś ofiarę. STANOWCZE NIE! Na litość Boską Martyna opamiętaj się…

Tangur

I znowu będzie „Prawda jest taka, trzeba dymisji Pawlaka” :D

Pineiro

Ciekawe, komu Masło zalaxł za skorę? też nie mam nic do Pawlaka , ale czy to jest jakiś progres? dla dobra kluby lepiej aby plan p. prezezs sie ziscił bo inaczej sam dostarczę taczkę…

Damian

a po co dyrektor sportowy? chyba żeby kasę pobierał. trener wystarczy

lewiatan137

Bo trener dziś jest a jutro go nie ma. Będzie jak za Cecherza ,Smudy ,Mroczkowskiego czyli nowy trener nowi piłkarze a potem zdziwienie ze kadra liczy 33 piłkarzy i kretyńskie pytania jak można zmarnować 15 mln.Po to w klubach są dyrektorzy sportowi żeby trenerom się w dupach nie przewracało i była jakaś ciągłość jakiegoś planu.

piotr

dyrektor sportowy jest po to,żeby wyszukiwać grajków,no chyba ,że nowy trener to ogarnie.Przyjdzie awans i kto będzie grajków oglądał ? łapanka,youtube,wolni aganci co nikt ich nie chciał.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress