Kun na dłużej w Widzewie!

9 czerwca 2022, 13:50 | Autor:

Przez najbliższe dwa lata barwy Widzewa Łódź reprezentował będzie Dominik Kun! Jak poinformowała przed chwilą oficjalna witryna klubowa widzew.com, pomocnik przedłużył wygasającą ostatniego dnia czerwca umowę właśnie o taki okres. Teraz będzie miał zatem okazję do gry w czterokrotnym mistrzu kraju też w Ekstraklasie!

Urodzony w 1993 roku zawodnik trafił na al. Piłsudskiego przed startem sezonu 2020/2021, po trzech rundach spędzonych w pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz. Do klubu przychodził jako skrzydłowy i właśnie na tej pozycji grał przez prawie całe rozgrywki. Nie był to jednak dla niego okres zbyt udany. Imponował pracowitością, natomiast nie przekładało się to za bardzo na liczby. Łącznie, w trzydziestu jeden oficjalnych spotkaniach (w tym szesnastu w wyjściowym składzie) strzelił tylko jednego gola – w dodatku w zupełnie nieistotnym starciu z Odrą Opole.

Latem wydawało się, że Kun będzie na granicy rozstania z Widzewem, ale nowe życie tchnął w niego trener Janusz Niedźwiedź, który zmienił jego pozycję – początkowo, w sparingach, na podwieszonego napastnika, zaś później, już w lidze, na piłkarza środka pola. Wychowanek Koszałka Opałka Węgorzewo zaczął brylować – tylko w rundzie jesiennej zanotował osiem asyst, do których dołożył trzy trafienia. Wiosną, choć nie wpisywał się tak często do protokołu meczowego, był jednym z najważniejszych ogniw drużyny, co podkreślił bramką zdobytą w najważniejszym momencie sezonu, w decydującej potyczce z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Łącznie, Kun wystąpił w czerwono-biało-czerwonych barwach już sześćdziesiąt sześć razy, a w tym czasie pięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Teraz będzie miał okazję poprawić ten dorobek w Ekstraklasie, w której grał też wcześniej w Pogoni Szczecin oraz Wiśle Płock. Jego aktualny kontrakt przedłużony został o dwa lata, czyli do zakończenia sezonu 2023/2024!

Subskrybuj
Powiadom o
48 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
48
0
Would love your thoughts, please comment.x