Mateusz Żyro piłkarzem Widzewa!

9 czerwca 2022, 12:18 | Autor:

Pierwszy letni transfer przychodzący ogłoszony! Jak poinformowała przed chwilą oficjalna witryna widzew.com, nowym zawodnikiem Widzewa Łódź został grający ostatnio w Stali Mielec Mateusz Żyro. Środkowy obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Świeżo upieczony widzewiak urodził się w 1998 roku w Warszawie – gdzie od najmłodszych lat występował w stołecznej Legii. Przeszedł w niej wiele szczebli juniorskich i młodzieżowych. W sezonie 2014/2015 doczekał się debiutu w trzecioligowych rezerwach, potem zdobył także mistrzostwo Polski juniorów starszych i grał w Lidze Młodzieżowej. Następnym krokiem w jego karierze były wypożyczenia – najpierw do Wigier Suwałki (piętnaście występów w I lidze), a niedługo później do Miedzi Legnica (sześć spotkań na poziomie Ekstraklasy). W międzyczasie, defensor rozegrał też trzy ligowe mecze w seniorskiej drużynie „Wojskowych”.

Latem 2019 roku Żyro trafił do pierwszoligowej wtedy Stali, najpierw znów na wypożyczenie. Od razu został się podstawowym zawodnikiem mielczan, którym wydatnie pomógł w awansie do Ekstraklasy, a po roku przeniósł się na Podkarpacie na stałe. W pierwszym sezonie na najwyższym szczeblu, obrońca zagrał dwadzieścia razy, w drugim – trzydzieści dwa. Do tego drugiego dorobku dołożył też dwa trafienia, w tym jedno przy ul. Łazienkowskiej, przeciwko swemu byłemu klubowi. Na tym jego przygoda z ekipą z południowego wschodu się skończyła.

Żyro postanowił poszukać wyzwań w innym miejscu i przeniósł się do Widzewa, z którym to podpisał dwuletni kontrakt, z opcją jego przedłużenia o następny rok. Wygląda na to, że w drużynie Janusza Niedźwiedzia będzie rozważany przede wszystkim jako środkowy obrońca i to na tej pozycji wzmocni rywalizację. W Stali były młodzieżowy reprezentant Polski czasem występował co prawda również jako prawy wahadłowy, jednak raczej bez większych sukcesów.

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
26
0
Would love your thoughts, please comment.x