D. Kun: „Moim marzeniem było, żeby zostać tutaj na dłużej”

9 czerwca 2022, 14:35 | Autor:

Jeszcze przez następne dwa lata zawodnikiem Widzewa Łódź pozostanie Dominik Kun! Występujący przy al. Piłsudskiego od początku sezonu 2020/2021 pomocnik przedłużył dziś kończącą się w czerwcu umowę, a dzięki temu będzie miał okazję, by reprezentować czerwono-biało-czerwone barwy także na najwyższym szczeblu.

W trakcie poprzedniego sezonu piłkarz dał się poznać przede wszystkim jako płuca drużyny. Cieszy się, że zostało to docenione przez kibiców. „Zawsze się śmieję, gdy ktoś mi mówi, że dużo biegam, bo przecież taka jest moja praca będąc na boisku. Staram się jak najlepiej wykonywać swoje zadania i zależy mi na tym, żeby inni dostrzegali moje zaangażowanie. Piłka to profesja, w której trzeba mierzyć się z ciągłym byciem na świeczniku. Dużo się o nas mówi, dlatego tym bardziej trzeba o tej skromności pamiętać i mocno stąpać po ziemi” – mówił Kun.

Pomocnik nie ukrywa, że chciał zostać w Łodzi i cały czas występować w Widzewie. „Już w trakcie sezonu moim marzeniem było, żeby najpierw awansować, a potem, przy dobrej woli Klubu, zostać tutaj na dłużej. To się spełniło i jestem bardzo szczęśliwy. W Łodzi mieszka mi się dobrze, razem z żoną jesteśmy zadowoleni. Wprawdzie lubimy aktywne formy wypoczynku i tego odrobinę nam tutaj brakuje, ale cały czas poznajemy uroki miasta” – przyznał zawodnik.

28-latek wraca do Ekstraklasy, w której grał jeszcze w Pogoni Szczecin i Wiśle Płock, choć bez większego powodzenia. A jakie stawia sobie cele przed wejściem na ten poziom z Widzewem? „Poprzeczka będzie teraz zawieszona wysoko. Chciałbym zrobić krok do przodu i będę dążył do tego, by liczby były dobre, ale przede wszystkim przynosiły korzyść drużynie. Nie ma znaczenia czy będę strzelał, czy asystował. Ważne, abyśmy zdobywali punkty” – dodał.

Pełną treść wywiadu z Dominikiem Kunem znaleźć można TUTAJ.

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
18
0
Would love your thoughts, please comment.x