Ruszają przygotowania do nowego sezonu!

9 czerwca 2022, 12:00 | Autor:

To już dziś! Po trwającym dwa i pół tygodnia okresie urlopowym, piłkarze Widzewa Łódź rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu! Na premierowym treningu, podopieczni Janusza Niedźwiedzia zameldują się o godzinie 17:00 na Łodziance. Na razie liczba dostępnych graczy nie imponuje, lecz stale powinna się powiększać.

Widzewiacy zaczęli urlopy w poniedziałek, 23 maja, czyli dzień po zapewnieniu sobie awansu do Ekstraklasy. Kilku zawodników zostało na miejscu, ale większość udała się na zasłużone wakacje, w dużej części zagraniczne. Wolne było ważnym czasem dla trenera Niedźwiedzia oraz Patryka Lipskiego, którzy zmienili stan cywilny. Na drugim biegunie możemy postawić siedmiu piłkarzy, którym podziękowano za współpracę. Czerwono-biało-czerwonych barw nie będą już dłużej reprezentować Tomasz Dejewski, Przemysław Kita, Mateusz Michalski, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna oraz Daniel Villanueva. Pod znakiem zapytania stoi też przyszłość Juliusza Letniowskiego. Na razie wrócił on do Lecha Poznań.

Kogo możemy spodziewać się na czwartkowych zajęciach? Przede wszystkim tych szesnastu graczy, których z Widzewem wiążą umowy dłuższe niż do końca czerwca tego roku. Do tego grona nie zaliczamy jedynie kontuzjowanego Jakuba Wrąbla i młodych Dawida Owczarka oraz Filipa Zawadzkiego – ci dwaj do końca sezonu w IV lidze trenować mają z rezerwami. Lista powinna zwiększyć się o Dominika Kuna i Wasyla Łytwynenkę – obaj jeszcze dzisiaj mają podpisać umowy – a także o pierwszego nowego widzewiaka, czyli Mateusza Żyrę. W czwartek ćwiczyć nie będzie chyba Juljan Shehu, nie wiemy nadal, co z Konradem Reszką.

Pierwszy trening w trakcie przygotowań do nowego sezonu rozpocznie się dzisiaj o godzinie 17:00 na Łodziance, a trzydzieści minut wcześniej w sali przy al. Piłsudskiego odbędzie się konferencja prasowa z udziałem trenera Niedźwiedzia. Jutro widzewiaków czekają badania, zaś w sobotę drugi raz pojawią się na murawie ośrodka treningowego. Niedziela będzie wolna.

Przewidywana kadra Widzewa na pierwszym treningu:

Bramkarze
Mateusz Ludwikowski, Wasyl Łytwynenko, Henrich Ravas, Konrad Reszka

Obrońcy
Radosław Gołębiowski, Martin Kreuzriegler, Fabio Nunes, Patryk Stępiński, Paweł Zieliński, Mateusz Żyro

Pomocnicy
Karol Danielak, Marek Hanousek, Kacper Karasek, Dominik Kun, Patryk Lipski, Kristoffer Normann Hansen, Bartłomiej Pawłowski, Ernest Terpiłowski

Napastnicy
Bartosz Guzdek, Mattia Montini

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
6
0
Would love your thoughts, please comment.x