Siedemnastu zawodników na pierwszym treningu

9 czerwca 2022, 17:35 | Autor:

Chwilę po godzinie 17:00 piłkarze Widzewa Łódź rozpoczęli pierwszy w tym sezonie trening. W ośrodku przy ul. Małachowskiego zameldowało się siedemnastu zawodników. Wśród nich był Mateusz Żyro, który podpisał dzisiaj kontrakt z łódzkim klubem.

Na premierowych zajęciach pojawiła się niepełna kadra pierwszej drużyny. Oprócz Mateusza Ludwikowskiego, którego dzisiaj zaanonsowaliśmy, zabrakło także Marka Hanouska oraz Fabio Nunesa. Obaj dostali jednak od sztabu szkoleniowego dodatkowy dzień wolnego. Jutro mają już pojawić się w Łodzi i pracować z całym zespołem czerwono-biało-czerwonych.

Z widzewiakami ćwiczył już wspomniany Żyro, który kilka godzin temu związał się z czerwono-biało-czerwonymi dwuletnią umową. W gronie trenujących był też Konrad Reszka, natomiast decyzja co do jego przyszłości w klubie podjęta zostanie na dniach. Swój uraz w pełni wyleczył także inny rekonwalescent z końcówki rundy wiosennej – czyli Włoch, Mattia Montini.

Jutro widzewiaków czekają standardowe badania, za to na następnym treningu pojawią się w sobotę. Niedziela będzie wolna, z kolei pierwszy pełny mikrocykl rozpocznie się w poniedziałek. Zostanie on zwieńczony wyjazdowym spotkaniem z Lechem Poznań.

Kadra Widzewa na pierwszym treningu:

Bramkarze
Wasyl Łytwynenko, Henrich Ravas, Konrad Reszka

Obrońcy
Radosław Gołębiowski, Martin Kreuzriegler, Patryk Stępiński, Paweł Zieliński, Mateusz Żyro

Pomocnicy
Karol Danielak, Kacper Karasek, Dominik Kun, Patryk Lipski, Kristoffer Normann Hansen, Bartłomiej Pawłowski, Ernest Terpiłowski

Napastnicy
Bartosz Guzdek, Mattia Montini

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kumaty
2 lat temu

Ktoś ma informacje o której trening w sobotę?

W&R
2 lat temu

Gołębiowski i Zieliński to nie obrońcy, potrzeba jeszcze co najmniej dwóch stoperów, inaczej będzie jak ostatnio, dwóch kontuzje i Hanousek ma znów być ratownikiem? Tanżyna był idealny na ławę, ma Widzew w sercu i robił atmosferę w szatni, z całym szacunkiem Żyro albo inni podobni atmosfery nie zrobią.

Tommy
Odpowiedź do  W&R
2 lat temu

Atmosfere robią w duzej mierze wyniki. Tez mam sentyment do Daniela, ale my potrzebujemy piłkarzy, a nie ludzi od robienia psikusów w szatni ;)

Listek
Odpowiedź do  W&R
2 lat temu

Bez przesady a to co my potrzebujemy trubadórow do szatni żeby śpiewali i robili atmosferę? Co do początku to pełna zgoda Gołębiowski i Zieliński to nie są obrońcy. Cierpliwość zostanie na pewno wynagrodzona widać że cały sztab jak i prezes nie dają się ponosić emocją i o to chodzi! Będą dobre wzmocnienia.

FcGrójec
2 lat temu

Gołębiowski jako obrońca???????

MO22
2 lat temu

Jak dla mnie Montini do tzw. „odstrzału”. Kreuzrigler też już chyba niczym nas nie zaskoczy poza kolejnym babolem. Ciekawi mnie za to Nunes, bo przy obecnym ustawieniu taktycznym jego obecność również nie jest potrzebna. Nie nadaje się na lewego wahadłowego, bo ma zbyt duże braki w defensywie. Co najwyżej lewoskrzydłowy, ale tutaj problemem jest jego szybkość i przede wszystkim wytrzymałość…

MarioT
Odpowiedź do  MO22
2 lat temu

Rok temu Hanousek i Stępiński do odstrzału. a teraz co? Panowie piłkarze. Ludzie dajmy im trochę czasu!!!

RTS SZCZECIN
2 lat temu

Obrony jak na razie, brak,o ataku nie wspomnę,bo po prostu nie istnieje.Potrzeba jeszcze co najmniej trzech obrońców,w tym dwóch stoperów,dwóch pomocników i trzech napastników.Jeśli byłyby to trafione zakupy,to o pozycję 8-12 spokojnie powalczymy.

Wiktorio
2 lat temu

No napastników to my mamy…

Deee
2 lat temu

Hansen ma kontrakt do 30.06.2022. Trenował. Wiadomo jak jego dalsze losy?

andirts
Odpowiedź do  Deee
2 lat temu

Przy awansie kontrakt mu się chyba przedłużył automatycznie. I dobrze. On umie grać w piłkę. Wbrew pozorom w ESA może mi to być łatwiej pokazać, zwłaszcza że potrzebował ewidentnie czasu na aklimatyzację.

Tomek
Odpowiedź do  Deee
2 lat temu

Hansen technicznie najlepszy zawodnik. Miewał super momenty w niektórych meczach.

Rafi
2 lat temu

Widać po składzie obrońców u nas mizernie. Podobnie atak plus rozgrywający.

AndrzeJ
2 lat temu

To mamy tak: 2 bramkarzy, 2 stoperów, 1 półlewego na ławkę, 2 wahadłowych, 2 skrzydłowych, 2 ofensywnych pom., 2 defensywnych pom., 0 napastników.
Skład na pierwszy mecz: Ravas – Żyro, nikt, Stępiński – Gołębiowski, Danielak – Hanousek, Lipski – Hansen, Pawłowski, nikt.

joker
2 lat temu

będę się upierał przy napastniku Szymonie Sobczaku!!!

R T S
2 lat temu

To Reszka jeszcze jest w drużynie ??? Po co ???? 1 liga dla niego to maks i to klub ze środka tabeli.

Kixon
2 lat temu

Kreuzigler celnie podaje do Montiniego, ten przyspiesza, celnie strzela i goooooooooo……. a potem się obudziłem

RaV
Odpowiedź do  Kixon
2 lat temu

Wstawaj zesrałeś się

18
0
Would love your thoughts, please comment.x