LM U-19: Wyjazdowe zwycięstwo ze Stomilem

14 marca 2023, 15:34 | Autor:

Drugie zwycięstwo w ramach Ligi Makroregionalnej U-19 odnieśli dziś juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka udali się do Mrągowa, gdzie zagrali z rówieśnikami ze Stomilu Olsztyn. Widzewiacy otworzyli wynik na początku spotkania i do pierwszej połowy cieszyli sie z prowadzenia 2:1 w drugiej połowie udało się dołożyć trzy gole i finalnie Widzew wygrał to spotkanie 5:2.

Podobnie jak miało to miejsce tydzień temu w meczu z ŁKS Łomża, już w pierwszych minutach spotkania pierwszego gola strzelił Mateusz Wołoszyn. Tym razem już w 7. minucie dał łodzianom prowadzenie, wykorzystując rzut karny. Na kolejne bramki musieliśmy jeszcze trochę poczekać. Drugi gol dla czerwono-biało-czerwonych padł w 38. minucie. Widzewiacy dobrze przechwycili piłkę wybitą przez golkipera i zainicjowali kontrę, po której bramkę na 2:0 zdobył Kajetan Radomski. Przed przerwą zdołali odpowiedzieć jeszcze piłkarze Stomilu, a konkretnie Mateusz Pajdak, który wykorzystał przyznany rzut karny.

Po przerwie trener Jonczyk zarządził jedną zmianę w składzie – w miejscu Leona Madeja pojawił się Milan Bazler. Reprezentanci RTS dążyli do zdobycia kolejnych bramek, choć mimo przewagi na boisku kolejnych zdobyczy bramkowych nie oglądaliśmy. Zmieniło się to dopiero w 67. minucie. Wówczas po odebraniu piłki po dobrym pressingu, drugi raz do protokołu meczowego wpisał się Wołoszyn. Zaledwie 6 minut później przykład z kolei wziął Radomski, który podwyższył na 4:1. Tuż przed końcem prowadzenie łodzian stało się jeszcze okazalsze. W 88. minucie rzut karny wykorzystał Milan Bazler. W doliczonym czasie gry zdołali jeszcze odpowiedzieć gospodarze, na listę strzelców wpisał się Mateusz Drabiszczak, ustalając wynik końcowy tego meczu na 5:2.

Widzew odnotował drugie zwycięstwo w Lidze Makroregionalnej U-19 i wciąż zajmuje pozycję lidera w tych rozgrywkach. O kolejne punkty juniorzy powalczą w sobotę, wtedy na Łodziance ugoszczą Olimpię Elbląg.

Stomil Olsztyn – Widzew Łódź 2:5 (1:2)
42′ Pajdak (k.), 90+1′ Drabiszczak – 7′ (k.), 67′ Wołoszyn, 38′, 73′ Radomski, 88′ Bazler (k.)