Michał Wlaźlik złożył rezygnację, poróżnił się z S. Cackiem!

5 stycznia 2014, 21:22 | Autor:

Michał_Wlaźlik1

Michał Wlaźlik złożył dziś rezygnację z pełnienia funkcji Członka Zarządu RTS Widzew. Dyrektor sportowy pozostanie jednak na stanowisku do końca stycznia. Chce w tym czasie dokończyć rozpoczęte tematy, które były przyczyną dymisji. Chodzi o różnicę zdań z właścicielem klubu, Sylwestrem Cackiem.

Rezygnacja została datowana na dzień 30 stycznia, bowiem Michał Wlaźlik zamierza poprowadzić do końca rozpoczęte negocjacje mające na celu poprawienie wyników sportowych drużyny. Po tym dniu zamierza opuścić zajmowane stanowisko Członka Zarządu. Powód? Jak udało nam się dowiedzieć chodzi o sporą różnicę w wizji funkcjonowania klubu od strony sportowej pomiędzy nim a właścicielem, Sylwestrem Cackiem.

Z informacji portalu WTM wynika, że Wlaźlik nie doszedł do porozumienia z biznesmenem głównie w kwestii kształtu kadry zespołu w rundzie wiosennej. Dyrektor sportowy zamierzał zimą sprowadzić do klubu kilku wartościowych zawodników, jacy mieliby pomóc w walce o utrzymanie w ekstraklasie. Niestety musiał zderzyć się z sytuacją, w której nie otrzymał wystarczającego wsparcia finansowego ze strony Cacka. Oprócz tego obu Panów poróżniła kwestia obsady stanowiska trenera pierwszej drużyny. Akcjonariusz Widzewa był i jest za pozostawieniem Rafała Pawlaka, natomiast Michał Wlaźlik za zmianami w sztabie szkoleniowym, do których ostatecznie dojdzie.

Według naszej wiedzy Wlaźlik wybrał rozwiązanie honorowe, nie chcąc dłużej firmować swoim nazwiskiem wyników sportowych, jakie wiosną osiągałaby drużyna pozbawiona realnych wzmocnień.

„Potwierdzam, że złożyłem rezygnację. Nie mam zamiaru swoją twarzą firmować tego, co się dzieje i odpowiadać za rzeczy, na które nie mam wpływu. Absolutnie nie rezygnuję ze stanowiska ze względu na kibiców, co padło w mediach, jako moje słowa! Skupiam się na tym, aby do końca stycznia dopiąć wszystkie otwarte sprawy i wzmocnić zespół na tyle, na ile będę mógł” – powiedział w rozmowie z WTM Michał Wlaźlik.