Wysoka poraża koszykarek w Gdyni

5 stycznia 2014, 19:14 | Autor:

kosz

Pierwsza ligowa po Nowym Roku potyczka koszykarek Widzewa zakończyła się sromotną klęską. Łodzianki przegrały w Gdyni z tamtejszą Rivierą 73:45 (19:13, 21:5, 15:7, 14:20).

Widzewianki po cichu liczyły na wygraną z zespołem, który był sąsiadem w ligowej tabeli i górował tylko o jedno zwycięstwo. O ile pierwsza kwarta zakończyła się zaledwie 6-punktowym prowadzeniem gospodyń, o tyle druga i trzecia odsłona była deklasacją łodzianek. Koszykarki Riviery wygrały je odpowiednio21:5 i 15:7. Dopiero ostatnia kwarta zakończyła się wygraną zawodniczek Widzewa (20:14), ale nie zmieniło to ogólnego, kiepskiego wrażenia, jakie widzewianki zostawiły po sobie w Gdyni.

Do najlepszych koszykarek w brawach Widzewa należały dziś Tynikki Crook (13 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty) oraz Magdalena Rzeźnik (9 punków, 2 zbiórki, 2asysty).

Łodzianki już w środę zagrają kolejne spotkanie. Ich rywalem we własnej hali będzie ostatni w tabeli MKS MOS Konin. Będzie to więc potyczka, której nie można nie wygrać.