Podbeskidzie ma nowego napastnika

5 stycznia 2014, 14:22 | Autor:

Charles_Nwaogu

Najbliższy ligowy rywal i jeden z największych konkurentów w walce o utrzymanie ma nowego napastnika. Podbeskidzie Bielsko-Biała ściągnęło na zasadzie wolnego transferu 23-letniego Nigeryjczyka, Charlesa Nwaogu, testowanego niegdyś w Widzewie.

Nwaogu przez ostatni rok występował w zespole Floty Świnoujście, w którym grał też w sezonach 2009/2010 i 2010/2011. W rundzie jesiennej wystąpił w 15 meczach I ligi i Pucharu Polski i strzelił w nich 3 gole. W Polsce reprezentował też barwy m.in. Odry Opole i Arki Gdynia.

Co ciekawe nigeryjski napastnik był latem 2012 roku na celowniku Widzewa. Pomysłodawcą ściągnięcia Charlesa Nwaogu do Łodzi był Radosław Mroczkowski. Piłkarz wystąpił nawet w sparingu przeciwko GKS Bełchatów, ale do podpisania kontraktu nie doszło, gdyż zawodnik…nie przybył na negocjacje.
Było to świeżo po nieudanej przygodzie z gdyńską Arką i zawodnik rozpaczliwie szukał klubu. Nigeryjczyk odrzucił jednak ofertę Widzewa i dopiero na wiosnę związał się ponownie z Flotą.

Pod koniec ubiegłego roku Nwaogu nie dogadał się z włodarzami klubu ze Świnoujścia i za porozumieniem stron rozwiązał umowę. Zatrudnienie zlazł w Podbeskidziu, gdzie trener Leszek Ojrzyński poszukiwał wartościowego napastnika. Bielszczanie nadal rozmawiają też na temat możliwości powrotu do zespołu rewelacji poprzednich rozgrywek, Roberta Demjana. Król strzelców sezonu 2012/2013 nie odnajduje się w belgijskim Beveren, nie strzelił ani jednej bramki.

Bardzo ważny mecz z gatunku „o sześć punktów”, pomiędzy Podbeskidziem a Widzewem, zaplanowano na 14 lutego, godz. 18:00.

Foto: widzew.pl