Młodzi widzewiacy oddali hołd walczącym o niepodległość

12 listopada 2020, 13:43 | Autor:

Kolejna bardzo ważna inicjatywa odbyła się wczoraj w Akademii Widzewa. Reprezentacja zawodników drużyn młodzieżowych łódzkiego klubu udała się w kilka miejsc związanych odzyskaniem przez Polskę niepodległości, gdzie złożyła kwiaty oraz znicze w czerwono-biało-czerwonych barwach.

Jak czytamy na widzew.com, gracze zespołu rezerw odwiedzili dwie lokalizacje, w których oddali hołd zaangażowanym w odzyskanie niepodległości piłkarzom TMRF Widzew, Marianowi Andrzejczakowi i Józefowi Bukowskiemu. Obaj brali udział w rozbrajaniu Niemców na ulicach Łodzi w listopadzie 1918 roku. Zryw ten zakończył się potyczkami, w trakcie których śmierć poniosło kilkanaście osób. W tym gronie byli również widzewiacy.

Młodzież łódzkiego klubu najpierw udała się na plac Wolności – miejsce, w którym znajduje się tablica upamiętniająca walki z 11 listopada. Następnie cała grupa podążyła na Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej. Tam złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze na grobach poległych Andrzejczaka oraz Bukowskiego, a także zaangażowanego w walkę o niepodległość byłego piłkarza, działacza i prezesa Widzewa, Mariana Malinowskiego.

Środowa inicjatywa była kolejnym elementem zaszczepiania u młodych zawodników pamięci o historii swojego klubu. Wcześniej brali oni udział w wyprawie po Starym Cmentarzu, a także w sprzątaniu grobów zasłużonych widzewiaków. „Zależy nam na tym, by młodzi zawodnicy poznawali dzieje klubu, który reprezentują, szczególnie, że część z nich nie pochodzi z Łodzi. To ważny element w wychowaniu młodych piłkarzy” – stwierdził koordynator ds. projektów społecznych Akademii Widzewa, Wojciech Pawłowski.

Foto: Marcin Bryja / Widzew Łódź

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x