Trzy widzewskie projekty w Łódzkim Budżecie Obywatelskim!

12 listopada 2020, 08:30 | Autor:

6 listopada rozpoczęło się głosowanie na projekty Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w poprzednich latach, w stawce znajdują się trzy wnioski, które bezpośrednio związane są z Widzewem. Jeden z nich dotyczy Hali Parkowej, a dwa ośrodka treningowego na Łodziance.

Projekt W029SW: „Nowy parkiet dla sportowców z Małachowskiego” zakłada zakup i wymianę nowego parkietu do hali przy ul. Małachowskiego, w której swoje mecze rozgrywają koszykarki oraz futsaliści łódzkiego klubu. Stan obecnej nawierzchni jest na tyle zły, że wkrótce może ona kompletnie przestać nadawać się do bezpiecznego użytku. Wymiana jest więc niezbędna. Szacowany koszt realizacji projektu to 550 tysięcy złotych.

Projekt W032SW: „Wembley na Małachowskiego” przewiduje zakup specjalistycznej kosiarki trójwrzecionowej do koszenia boisk z nawierzchnią naturalną i hybrydową w obiekcie sportowym na Łodziance. Beneficjentem zadania będą zarówno trenujący w ośrodku piłkarze pierwszej drużyny Widzewa, jak i przedstawiciele wszystkich zespołów młodzieżowych. Szacowany koszt realizacji projektu to 180 tysięcy złotych.

Projekt W054SW: „Naprawa i modernizacja boiska Orlik na terenie ośrodka treningowego Łodzianka” skupia się na naprawie boiska w ośrodku przy ul. Małachowskiego, a także zmodernizowaniu go poprzez wykonanie odwodnienia. Od dłuższego czasu uszkodzona jest skarpa, co w połączeniu z wypłukiwaniem ziemi podczas opadów grozi tym, że powierzchnia zacznie się zapadać, a boisko stanie się bezużyteczne. Szacowany koszt realizacji projektu to 440 tysięcy złotych.

Wszystkie widzewskie projekty zgłoszone zostały w ramach osiedla Stary Widzew. Każdemu mieszkańcowi Łodzi przysługuje prawo oddania głosu na pięć inicjatyw osiedlowych, a także pięć ponadosiedlowych. Głosować można stacjonarnie w jednym z pięciu punktów na terenie miasta lub za pośrednictwem oficjalnej witryny Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego TUTAJ. Głosowanie stacjonarne trwa do 16 listopada, zaś internetowe do 30 listopada.

7
Dodaj komentarz

4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Radek

Jak coś przejdzie dla Widzewa to miasto i tak za parę miesięcy powie, że nie zrealizuje projektu bo musi pieniądze na walkę z Covidem przeznaczyć, albo bedą zbywać, zbywać, kręcić, kręcić………. :/ Ale zagłosować warto, a nóż widelec Hanka w głowę sięuderzy :D

1910

Jak weżmie dobry rozpęd to może coś do niej dotrze.

WSI

Witam, zapytam o projekt W054SW.
Czy Łodzianka to nasz obiekt czy go wynajmujemy od MOSiRu ?
Jeśli wynajmujemy czemu my mamy płacić za niedociągnięcia firmy, którą do budowy wybrało miasto ?
Jakie w związku z przegłosowaniem projektu będziemy mieli z tego korzyści (obniżenie kosztów wynajmu) ?
Czemu mamy naprawiać ze swoich pieniędzy fuszerkę miasta które nas goli z kasy za wynajem miastowego obiektu ?

Qbek

To jest projekt obywatelski. My nic nie płacimy. Łodzianka nie jest nasza.

WSI

Chłopie skoro nie jest nasza i płacimy za wynajem to chyba wynajmujący powinien swoje niedoróbki poprawić bo dostaje kasę za wynajem to raz.
Projekt obywatelski jest finansowany z naszych podatków i tylko jedność widzewskiej społeczności w głosowaniu pozwoli któryś z tych projektów zrealizować bo wątpię by na nasz pomysł głosowali sąsiedzi spod wiaty to dwa.
Moim zdaniem powinniśmy głosować na Wembley na Małachowskiego bo to dodatkowe boisko dla małolatów z akademii i kroczek do przodu bo remontując MOSiRowe niedoróbki nadal jesteśmy w tym samym miejscu to trzy.
Zagłosujesz na co zechcesz twoja sprawa.
Pozdrawiam

meR

Pamiętajcie że w budżecie Osiedla Stary Widzew zmieści się tylko jedno z zadań
Tylko – W032SW: „Wembley na Małachowskiego”

Kris

Jeśli zastanawiacie się na co jeszcze głosować, to ciekawy wydaje mi się projekt L095 „NOWY WÓZ RATOWNICZO-GAŚNICZY GWARANCJĄ POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA”.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress