MUKS Widzew Łódź w Orlen Basket Lidze Kobiet 2026/2027

31 maja 2026, 14:02 | Autor:

Koszykarki MUKS Widzew Łódź mają za sobą całkiem niezły sezon na parkietach I ligi. Co prawda w fazie play-off zatrzymały się na fazie półfinału, ale w przyszłych rozgrywkach i tak będą występować w basketowej ekstraklasie. Sekcja oficjalnie potwierdziła wykupienie tzw. dzikiej karty. Poniżej oświadczenie zarządu.

Szanowni Kibice, Partnerzy, Przyjaciele widzewskiej koszykówki,

nadszedł termin naszej decyzji dotyczącej przyjęcia lub odrzucenia zaproszenia PZKosz do rozgrywek Orlen Basket Ligi Kobiet w sezonie 2026/27. Chociaż przygotowania do tego dnia nie przebiegły zgodnie z naszym planem, chciałbym ogłosić, że po sześciu latach wracamy na najwyższy poziom rozgrywek w Polsce, przyjmując zaproszenie.

Wraz z końcem obecnego sezonu wygasa nasza umowa z Panattoni i Fundacją Roberta Dobrzyckiego. Dziękujemy obu organizacjom za zaangażowanie w sezon 2025/26 — dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy zbudować podstawy, na których stoimy dzisiaj.

W nowy sezon wchodzimy z nową rzeczywistością finansową. Model finansowania klubu musi zostać dostosowany do realiów ekstraklasowych i jest w tym względzie przed nami mnóstwo pracy.

W ostatnich dniach, gdy mierzyliśmy się z tymi nowymi realiami, dużo rozmawiałem z kibicami widzewskiej koszykówki. To Wasze nastawienie i postawa „Jak możemy pomóc?” sprawiają, że z nadzieją patrzę na to, co przed nami. I to właśnie dlatego dziś zapraszam do współpracy — partnerów, którzy chcą być częścią tego rozdziału, lokalne firmy, instytucje, a także każdego kibica, który przyjdzie na halę, kupi bilet lub dołączy do naszego programu wolontariatu. Każda forma zaangażowania ma realną wartość.

Nie obiecujemy spektakularnych wyników od pierwszych meczów. Obiecujemy ciężką pracę, transparentność i konsekwencję. Sezon 2026/27 traktujemy jako pierwszy krok — fundament pod stabilny, wieloletni rozwój klubu.

Firmy i instytucje zainteresowane współpracą zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

Widzew gra do końca, zawsze!
W imieniu Zarządu MUKS Widzew Łódź
Tomasz Sadłecki

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
14 dni temu

Kabaret ,ŁKS zajął 2 miejsce ,wygrał 4 razy derby i nie chce żadnych awansów poza sportowych tylko awans sportowy a tutaj 4 zespół pcha sie do ekstraklasy zreszta jak zwykle dzieki dzikim kartą awanse i utrzymania,przeciez koszykówka czy siatkówka czy inne sporty poza piłką nozną to sa dla tutejszych znafców pchełki,bierki itp i mało ważne dyscypliny :) To po co sa te koszykarki,futsale,teraz piłka kobiet itp ?

Last edited 14 dni temu by Janusz
Tomek
Odpowiedź do  Janusz
14 dni temu

Wypad za tory kiełbasiarzu

Red
Odpowiedź do  Janusz
14 dni temu

3 liga 2017 rok…”Prezent Motywacyjny” w Nowym Mieście Lubawskim za rezygnację tamtejszego klubu z 2 ligi i awans przy zielonym stoliczku klubiku spod Kaliskiego Dworca.
Rozumiem że wtedy ci to nie przeszkadzało?…aha i nie „kartą” tylko „kartom”. Celownik liczby mnogiej – komu? czemu?
Ja wiem że będąc jeszcze w podstawówce wkroczyłeś w wiek poborowy ale są jakieś granice…

Last edited 14 dni temu by Red
info
Odpowiedź do  Janusz
14 dni temu

ŁKS koszykarki nie stać zwyczajnie na ekstraklasę i dlatego nie skorzystali z dzikiej karty bo na pewno szybciej by ja dostali niż koszykarki Widzewa ponieważ zajęły 2 miejsce i to one były by pierwsze w kolejnosci do tego. Było gdzieś to mówione już kilka miesięcy temu
: Koszty spełnienia wymogów licencyjnych i budowy zespołu zdolnego do rywalizacji w ekstraklasie przerosły obecne możliwości finansowe łódzkiego klubu. [1]”

Last edited 14 dni temu by info
Mr. X
Odpowiedź do  Janusz
13 dni temu

Rywale z gordszej strony miasta również otrzymali propozycje z PZKosz-a i odpuscili sobie.
Ciekawe dlaczego?
Nie liczyłbym na ich postawę tylko i wyłącznie sportową.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x