Dobrzycki przejmie rolę prezesa!
31 maja 2026, 11:14 | Autor: RyanOd momentu przejęcia większościowego pakietu akcji Widzewa Łódź przez Roberta Dobrzyckiego nie dochodziło do zmiany prezesa klubu. Zdaniem portalu Meczyki teraz ma nastąpić taka roszada, a fotel szefa spółki przejmie sam właściciel!
Od maja 2023 roku prezesem Widzewa pozostaje Michał Rydz, który zastąpił na tym stanowisku Mateusza Dróżdża. Niedawno Rydz obchodził więc trzecią rocznicę swojego funkcjonowania w tej roli, ale czwartej ma nie doczekać. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk, latem dojdzie do kolejnej rewolucji w gabinetach. Co ciekawe, nowym sternikiem klubu ma zostać osobiście Dobrzycki, który do tej pory nie brał takiego rozwiązania pod uwagę.
Szef Panattoni miał jednak dojść do wniosku, że jego bieżącego zaangażowanie jest potrzebne, dlatego wkrótce sam stanie na czele zarządu. Dziennikarz twierdzi, że klubem kierować będzie w towarzystwie Pawła Skarzyńskiego, który został kilka tygodni temu powołany na stanowisko prokurenta spółki. Odejść ma natomiast Rydz. Byłby to pierwszy taki przypadek od czasów Sylwestra Cacka, gdy prezesem RTS jest jednocześnie jego właściciel. Poprzedni woleli obsadzać w tej roli inne osoby.
Duże zmiany mają nastąpić również w pionie sportowym. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami prasowymi, posadę straci pełnomocnik zarządu ds. sportowych Dariusz Adamczuk, a niepewne są też losy dyrektora ds. sportu Piotra Burlikowskiego. Nową osobą, odpowiedzialną przede wszystkim za kwestie transferowe, ma zostać Łukasz Masłowski, który 30 czerwca odchodzi z Jagiellonii Białystok.
Jeżeli przeciek się potwierdzi i Robert Dobrzycki zostanie nowym prezesem Widzewa, będzie dziewiątą taką postacią w najnowszej historii klubu, wliczając w to także krótko pełniącego obowiązki Remigiusza Brzezińskiego.
Prezesi Widzewa Łódź po reaktywacji klubu:
1. Marcin Ferdzyn
2. Przemysław Klementowski
3. Remigiusz Brzeziński (po. prezesa)
4. Jakub Kaczorowski
5. Martyna Pajączek
6. Piotr Szor
7. Mateusz Dróżdż
8. Michał Rydz








Lech Poznań
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Legia Warszawa
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Korona Kielce
Motor Lublin
Cracovia
Widzew Łódź
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
brawo
No i bardzo słusznie.RD przy naszej pomocy powinien się szybko nauczyć naszej Ex i wszystkich realiów piłki nożnej,a najlepiej to zrobi z prezesowskiego fotela.Nikt nie poprowadzi tak dobrze klubu jak sam właściciel,któremu najbardziej zależy na rozwoju Widzewa,a nie na napychaniu własnej kieszeni..
Chyba z przed komputera z Warszawy lub innego miasta w którym aktualnie bedzie załatwiał swoje biznesy
No i w czym problem? Dojedź do XXI wieku i uzupełnij wiedzę o technologiach bo takie rzeczy jak prowadzenie biznesów czy podejmowanie decyzji w swoich firmach na odległość to normalka. A i tak RD ma takie możliwości, że dość szybko może się przemieszczać i być elastycznym. To, że dla plebsu takie rzeczy są nieosiągalne to nie znaczy, że ich nie ma.
Oby to okazało się prawdą. Bez żalu
I skończy się niektórym wydawanie nie swoich pieniędzy na prawo i lewo. Np 5,5mln euro za niesprawdzonego piłkarza
Powtarzasz bzdury, które gadają pseudo trenerzy na WTM. Ile szans dostał Bukari, a ile Fornalczyk? Liczby mają podobne, ale Fornalczyk miał dużo łatwiej się przełamać. Akcja z kwiatami, to tak głupi pomysł, że aż nie wierzę. To miało mu pomóc się przełamać? Czy w klubie nie ma psychologów?
Niech popracuje z Vuko na obozie i zobaczymy co pokaże w rundzie jesiennej. Sprzedać możemy go w zimowym okienku. Mniej niż teraz za niego już nie dostaniemy.
No patrz… Wiśniewski, Kapuadi z marszu weszli do drużyny. Bez specjalnego traktowania i dali radę z presją w trudnej sytuacji Widzewa w tym czasie. Nie potrzebujemy „gwiazd”, które będą wymagać serwisu tylko piłkarzy, którzy podejmą wyzwanie i zaangażują się. Bukari zagrał 480 minut. Nie pokazał w sumie nic a dobremu piłkarzowi nie trzeba nie wiadomo ile. Sanchez strzelił gola w pierwszym meczu. Oczywiście można spróbować jeszcze jesienią ale to już sztab podejmie decyzje. Dla mnie niewypał bo gość trzepie kasę a ch… z tego dla klubu tylko „trzeba mu pomóc” bo nie ogarnia.
Czyli pan Robert powiedział dam i drugi raz na transfery. Ale chce sie temu bliżej przyjrzeć. I bardzo dobrze
Zeqiriemu aż za bardzo się przyjrzał lecąc po niego czarterem i co wyszło?
Do budy…
Teraz pójdzie pieszo ;)))
Na Ryanaira może go odstawią, na łódzkie lotnisko, z lotem do Bergamo, ale bilet kupi już z własnych.
Kolejny rok w 1-szej lidze, czyż to nie jest piękne? Odpowiedz proszę…
Janusz ? Jaki Nick taki wpis.
Miał złych doradców. Zaufał komuś, dostał zapewnienie, że to potrzebne i poleciał. Taki człowiek nie jeździ przecież pociągami, chce załatwić sprawę szybko więc wsiada w samolot i leci.
Męczysz się tu bardzo ale zupełnie niepotrzebnie. Wszyscy wiedzą kim jesteś i twoje komentarze nikogo tutaj nie interesują. Napisz lepiej w którym tysiącleciu twój klubik awansuje do ekstraklasy. Raczej o to powinieneś się martwić.
Prawda boli ???? Gdzie napisałem choć jedno słowo nieprawdy ?????????
Wszędzie
Lepiej ściągnąć paragwajskiego trenera
dwie lub trzy pijawki mniej, brawo
Pan Dobrzycki ma wielkie serce dla Widzewa ale czy ktoś kto nie ma doświadczenia w takiej roli i ewidentnie nie zna się na piłce będzie dobrym prezesem to się dopiero okaże. Oby to nie był kolejny błąd.
On będzie tylko prezesem z nazwy a kluczowe decyzje pewnie będa podejmować „jego ludzie” których sam wprowadził
Po owocach jego czynów to poznamy czyli za rok. Widzew to nie Panattoni.
Ale zna się na prowadzeniu firmy,a WIDZEW to firma
Wszystko zależy od struktury jak to będzie poukładane. Pan Dobrzycki wiadomo, że ma dużo na głowie ponieważ firma jego jest wielka, więc musi się przemieszczać po świecie. Ale może mieć pierwszego wiceprezesa który za niego zarządza gdy go nie ma i jedyny ma do niego prawo dzwonić, dwójka jest od papierologi, trójka od spraw sportowych itd. (taki przykład struktury). Np. Może także zawsze zwołać ludzi od sportu – wiceprezesa nr 3 od sportu, dyrektora sportowego, trenera itd, i mówi by przedstawili mu swoje zdania. Albo kazać wice trójce przygotować mu opinię i ewentualne rozwiązania i ich konsekwencje we współpracy z… Czytaj więcej »
Bardzo dobra decyzja – a pewnie z czasem pojawi się ktoś komu właściciel przekażę stery
I stało się u schyłku Trzeciej Ery Rydza, że ten, który przez lata zasiadał na tronie przy al. Piłsudskiego, miał opuścić swoje komnaty. Wielu sądziło, iż jest niczym Númenorejczyk — niewzruszony przez burze, plotki i narzekania ludu. Lecz oto zza Wielkiego Morza Kapitału przybył Robert z rodu Dobrzyckich i rzekł: „Sam obejmę ster królestwa Widzewa”. A wieść ta rozeszła się po całym Śródziemiu Ekstraklasy. Jedni lamentowali, drudzy wznieśli okrzyk nadziei, a kronikarze zapisali: „Padł Rydz Niezniszczalny. Nie od miecza, nie od ognia, lecz od woli nowego władcy.” I zakończyła się jego era, a rozpoczęła nowa opowieść, której końca nie zna… Czytaj więcej »
Tak tak kolejny który niby wszystkiemu winien :) Prezesi sie zmieniają,dyrektorzy sportowi też,trenerzy,piłkarze itp a jest to samo od lat ,zawsze tutaj trzeba znaleźć jakiegoś kozła ofiarnego niby wszystkiemu winien a jak juz go nie ma to nastepnego
A jak tam Arbuz ma się dobrze?
Łubu-dubu, łubu-dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu, niech żyje nam ;)
Brawo
Panie Robercie ten krok jest niezbędny do osiągnięcia przez Widzew należnego mu miejsca w Polsce i Europie.
Tylko osobiste zaangażowanie decyzyjne (finansowe i emocjonalne już widzimy) pozwoli nam wyjść z marazmu i miernoty którą mieliśmy przez ostatnie miesiące i lata.
Magicy typu Rydz czy Adamczuk niech czarują swym talentem inną publikę.
FORZA WIDZEW
No to trzymamy kciuki. Oby tym razem skończyło się inaczej niż wtedy gdy ostatnim razem naszym prezesem był jednocześnie właściciel klubu (Cacek w sezonie 2014/15)
Odważna decyzja. W końcu skończy się zarządzanie z drugiego szeregu i pierdzielenie o Szopenie. Właściciel wygląda na ogólnie ogarniętego człowieka więc jest nadzieja że się nauczył na swoich błędach z zeszłego sezonu. Niestety razem z nim musiał się uczyć Klub i Kibice. Ale może już wystarczy. Masłowski ma rację że chce dużej decyzyjności i się zastanawia bo na pewno wie co się stało (dzieje) z jego poprzednikami Wichniarkiem, Nikoliciusem, Adamczukiem.
Dobra informacja jest to ze nie bedziw to Rydz ale wlasciciel nie powinien byc prezesem. Panie Dobrzycki znow Pan nie uczy sie na bledach innych. Podobnie jal szybkie budowanie zespolu nigdzie nie zadzialalo tak prezesowanie przez wlasciciela tez nie
właściciel klubu prezesem ? bardzo zła decyzja.
No popatrz a w takim Lechu właściciel jest prezesem i jest rok po roku mistrzostwo.
Pańskie oko konia tuczy…
który jest w piłce od 2006 i przejał ster po ojcu….
Z innej beczki. Gallapeni w Wiśle
Myślę że to dobry pomysł. Aktualny prezes nie był jakoś super dobry czy zły lecz uważam że Drożdż był lepszy. Natomiast pan Dobrzycki to może dobry wybór że sam przejmie rolę prezesa i sam będzie się temu bliżej przyglądał a przede wszystkim transferom.
News dnia. Teraz czekamy na efekty tej decyzji.
Dla przypomnienia prezes klubu to nie trener ani dyrektor sportowy. Prezes ma odpowiadać za funkcjonowanie klubu, reżim finansowy i itp. Z punktu widzenia kibica ma dbać o to aby w klubie ludzie pracowali z odpowiednim zaangażowaniem i aby wizerunek klubu był na odpowiednim poziomie.
No szczególnie będzie to robił z przed komputera z Warszawy :)
Zapomnieliście totalnie o Piotrze Pietrasiku, który też pełnił funkcję Prezesa Zarządu
Ciekawa opcja.
Jeżeli właściel kontolnego pakietu akcji klubu chce zostać jego prezesem, to nim zostanie. Widocznie Pan Robert uznał, że jeżeli chcesz by coś zostało zrobione dobrze, zrób to sam. Dodatkowo, jak to mówią, pańskie oko konia tuczy. Liczę, że zmiany na górze zaowocują tymi kilkoma jakościowymi transferami z naszej ligi, solidną pracą na obozie przygotowawczym i nowy sezonem w którym drużyna Widzewa będzie grała ładną dla oka i skutecznyą piłkę nożną, a nie będzie już grała na nerwach kibiców. Przeklinać nieładnie, a na niektórych meczach Widzewa rzucałem „wiązankami” jak szewc. Spokojnego następnego sezonu.
Mam pytanko czy na Retkini ,Karolewie Złotnie nie ma internetu ,że kibice kaesu tu próbują zaistnieć?
Widzewska Retkinia też ma internet.
Nareszcie wywala prezesa …