Na Walnym przyjęto cel sportowy drużyny

27 sierpnia 2020, 21:13 | Autor:

We wtorek odbyło się kolejne Walne Zgromadzenie Członków Reaktywacji Tradycji Sportowych. Było ono w dużej mierze poświęcone tematyce sportowej. Omawiano poprzedni sezon, a także wyznaczono cel na rozgrywki 2020/2021. Jest lekka zmiana podejścia.

O tym, jak wyglądała miniona kampania w wykonaniu Widzewa, większość chciałaby już zapomnieć. Po bardzo udanej jesieni przyszedł koszmarny okres po pandemii i łodzianie mieli olbrzymie szczęście, kończąc na drugim miejscu w tabeli. Powstało wiele opinii, że przy tak wielkich nakładach finansowych sposób, w jaki RTS awansował do I ligi, jest wręcz wstydliwy. Szefowie SRTS chcieli zapytać o to zarząd, zaproszony na wtorkowe posiedzenie, ale nie do końca było im to dane.

Poprzedni sezon zreferować miała przede wszystkim Martyna Pajączek. Ta jednak z zaproszenia nie skorzystała. Zamiast tego wybrała się na obrady klubów I ligi, na których wyłoniono nowego szefa stowarzyszenia skupiającego drużyny będące na zapleczu Ekstraklasy. W nowych władzach znalazło się nawet miejsce dla Pajączek, która w przeszłości była prezesem zarządu. Ustąpiła ze stanowiska, gdy przyjęła ofertę z Łodzi, ale z I-ligowym podmiotem nie zrywa. W nowym rozdaniu będzie szefowała komisji rewizyjnej.

W imieniu zarządu głos na WZC musiał zająć więc w pojedynkę wiceprezes Piotr Szor. Po jego wystąpieniu członkowie SRTS wyznaczyli cel, jaki zostanie postawiony przed piłkarzami Enkeleida Dobiego. Biorąc pod uwagę skalę wzmocnień składu, a także ambicje klubu, zdecydowano, że zespół albańskiego szkoleniowca ma na koniec sezonu zająć miejsca od pierwszego do szóstego. Plan zakłada więc włączenie się do walki o awans (bezpośredni lub poprzez baraże), ale i tak jest to bardziej stonowane podejście niż w latach ubiegłych, gdy liczyła się promocja do wyższej ligi za wszelką cenę. Teraz jej brak nie zostanie uznany za wielką porażkę, choć włodarze chcą widzieć Widzew w czołówce tabeli.

Oprócz kwestii sportowych, podczas wtorkowego spotkania rozmawiano także między innymi o kształcie budżetu spółki czy o powstającym w „Sercu Łodzi” klubowym muzeum. Żadne inne ważne ustalenia nie zapadły, choć nie można wykluczyć, że pojawią się w poniedziałek, 31 sierpnia. Na ten dzień zwołano bowiem kolejne posiedzenie, będące kontynuacją Walnego.

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
20
0
Would love your thoughts, please comment.x