Na Walnym przyjęto cel sportowy drużyny

27 sierpnia 2020, 21:13 | Autor:

We wtorek odbyło się kolejne Walne Zgromadzenie Członków Reaktywacji Tradycji Sportowych. Było ono w dużej mierze poświęcone tematyce sportowej. Omawiano poprzedni sezon, a także wyznaczono cel na rozgrywki 2020/2021. Jest lekka zmiana podejścia.

O tym, jak wyglądała miniona kampania w wykonaniu Widzewa, większość chciałaby już zapomnieć. Po bardzo udanej jesieni przyszedł koszmarny okres po pandemii i łodzianie mieli olbrzymie szczęście, kończąc na drugim miejscu w tabeli. Powstało wiele opinii, że przy tak wielkich nakładach finansowych sposób, w jaki RTS awansował do I ligi, jest wręcz wstydliwy. Szefowie SRTS chcieli zapytać o to zarząd, zaproszony na wtorkowe posiedzenie, ale nie do końca było im to dane.

Poprzedni sezon zreferować miała przede wszystkim Martyna Pajączek. Ta jednak z zaproszenia nie skorzystała. Zamiast tego wybrała się na obrady klubów I ligi, na których wyłoniono nowego szefa stowarzyszenia skupiającego drużyny będące na zapleczu Ekstraklasy. W nowych władzach znalazło się nawet miejsce dla Pajączek, która w przeszłości była prezesem zarządu. Ustąpiła ze stanowiska, gdy przyjęła ofertę z Łodzi, ale z I-ligowym podmiotem nie zrywa. W nowym rozdaniu będzie szefowała komisji rewizyjnej.

W imieniu zarządu głos na WZC musiał zająć więc w pojedynkę wiceprezes Piotr Szor. Po jego wystąpieniu członkowie SRTS wyznaczyli cel, jaki zostanie postawiony przed piłkarzami Enkeleida Dobiego. Biorąc pod uwagę skalę wzmocnień składu, a także ambicje klubu, zdecydowano, że zespół albańskiego szkoleniowca ma na koniec sezonu zająć miejsca od pierwszego do szóstego. Plan zakłada więc włączenie się do walki o awans (bezpośredni lub poprzez baraże), ale i tak jest to bardziej stonowane podejście niż w latach ubiegłych, gdy liczyła się promocja do wyższej ligi za wszelką cenę. Teraz jej brak nie zostanie uznany za wielką porażkę, choć włodarze chcą widzieć Widzew w czołówce tabeli.

Oprócz kwestii sportowych, podczas wtorkowego spotkania rozmawiano także między innymi o kształcie budżetu spółki czy o powstającym w „Sercu Łodzi” klubowym muzeum. Żadne inne ważne ustalenia nie zapadły, choć nie można wykluczyć, że pojawią się w poniedziałek, 31 sierpnia. Na ten dzień zwołano bowiem kolejne posiedzenie, będące kontynuacją Walnego.

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Żenek Martyniuk
3 lat temu

Akurat Pajączek dobrze że pojechała, zawsze dobrze mieć swoich ludzi w komisjach rewizyjnych :D

Zygmunt
3 lat temu

Pajączek ma więcej rozumu, niż niektóre leśne dziadki razem wzięte. Dzień przed Walnym weszła do komisji rewizyjnej ligi i tym samym ograniczyła pole manewru dziadkom, którzy chcieli na tymże Walnym doprowadzić do jej pożegnania. Odprawa 300K PLN dla Pajączek? Co to za problem dla leśnych dziadków, zapłaci się z pieniędzy z karnetów, nie? Byleby wstawić swojego człowieka i przejąć kontrolę nad klubem. A nazajutrz Pajączek pokazała im środkowy palec. Mistrzowska rozgrywka. Brawo!

Zygmunt
Odpowiedź do  Zygmunt
3 lat temu

PS. Puchalski, trzymaj łapy z daleka od Pajączek, żeby wam jakieś głupie pomysły nie przyszły do głowy w poniedziałek.

Brunet
Odpowiedź do  Zygmunt
3 lat temu

A co takiego wielka prezes uczyniła dla Widzewa?!

Torres
Odpowiedź do  Zygmunt
3 lat temu

Jej już by nie bylo,po tej fantastycznej rundzie ale ma wpisaną ogromną sumę odstępnego!Pewnie dlatego podał się do dymisji Pan Szor jedyny charakterny,bo dama nie zamierzała!

AndrzeJ
Odpowiedź do  Zygmunt
3 lat temu

A co to ma do rzeczy? Pajączek zabezpieczyła się tylko na wypadek gdyby ja odwołali z Prezesa. Komisja Rewizyjna zajmuje się finansami. Nie ma żadnego związku ze sportem ani z Widzewem.

Krzysztofpiastòw
3 lat temu

O awans będzie trudno, dość mocni spadkowicze-3,przegrani baraży-3,MY i pewnie że 2 drużyny to już 9 zainteresowanych tym faktem, pół stawki.
Z drugiej strony może nie warto tego celu odkładać na „potem” w 18 zespołowej ( wreszcie) ekstraklasie może nie będzie się aż tak trudno utrzymać,na „potem” zostawmy wyższe cele, może coś pozytywnego się w tak zwanym międzyczasie wydarzy,inwestor czy poważny właściciel.

Hoover
Odpowiedź do  Krzysztofpiastòw
3 lat temu

człowieku o czym ty mówisz ochłoń jeszcze nic nie wiesz a wyrokujesz Widzew za rok w Ekstraklasie poniał!!!!!

AndrzeJ
Odpowiedź do  Krzysztofpiastòw
3 lat temu

Co roku jest 3 spadkowiczów, 3 przegranych baraży i 3 ambitnych oprócz tego. Co ty bredzisz… Kto jest mocny? Spadkowicze, którzy się rozpadli jeśli chodzi o skład (Arka, Korona)? ŁKS, który nikogo nie kupił a połowa odejdzie na zimę? Nieciecza z Radwańskim? :D Oprzytomnij. Zawsze jest ktoś silniejszy i ktoś słaby. W tym roku Widzew jest silniejszy od większości drużyn więc baraże są jak najbardziej realne.

Krzysztofpiastòw
Odpowiedź do  AndrzeJ
3 lat temu

@AndrzeJ
1.Nie co roku jest 3 spadkowiczów w tym bodajże pierwszy raz od wielu sezonów jak nie wogole.
2.Nie porównuj ogranych zespołów do beniaminka.
3. Ostatnie 2 sezony też na papierze byliśmy silniejsi od innych

Mariusz
Odpowiedź do  AndrzeJ
3 lat temu

Człowieku Zejdź na ziemię, co roku Widzew ma skład za silny na szczebel rozgrywki w której aktualnie gra a co z tego wychodzi każdy widzina papierze wszyscy silni, weryfikacja na boisku, kibicuj bo to może i najlepsza rzecz jaką robisz a komentarze lepiej omijaj z daleka

Yeti
3 lat temu

Celem drużyny to miejsce 1-6 w ekstraklasie;) A tak poważnie, nie należy pompować balonika tylko małymi kroczkami zbudować drużynę, która nie rozpadnie się po pierwszym sezonie. Trener Dobi zaraził mnie swoją pozytywną energią i może wybiegam za bardzo w przyszłość, ale przy profesjonalnym podejściu do pracy na boisku, Widzew jest w stanie osiągnąć końcowy sukces. Co to znaczy? Chyba każdy kibic zna odpowiedź!

piotr
Odpowiedź do  Yeti
3 lat temu

jak dla mnie budowanie drużyny na przyszły sezon pod awans.miejsce w top10 tej ligi będzie ok.

Tom87
3 lat temu

Czyli Radio Widzew znowu ludzi okłamało(jak w przypadku Mąki) mówiąc, że walnego nie było, bo prezes jest na spotkaniu 1ligi.

1910
3 lat temu

Jak mnie denerwuje to całe stowarzyszenie i ich ,,oczekiwania” Oczekiwać to sobie możecie od Janowicza ;) On wam wszystko wytłumaczy.A tak na poważnie to chcę,żeby to stowarzyszenie stopniało do góra 3 osób ,a reszta won ! Bo pieniędzy swoich nie łożycie na klub w zdecydowanej większości. Krótko ich trzymać pani prezes Pajączek.

ŁUKASZ
Odpowiedź do  1910
3 lat temu

Ale to oni krótko trzymają pajączek a nie odwrotnie. Bo pajączek została przez nich zatrudniona czyli jest ich podwładna.

Brunet
Odpowiedź do  1910
3 lat temu

Pani wielka prezes zarabia krocie a efektów jej pracy brak.
Na szczęście ma już kolejny etat…
p.s. Nawet obiecanych zmian w sklepie Widzewa nie udało się zrobić?

Tomasz
3 lat temu

Jak mnie denerwuje źe ktoś słowo sezon zastępuje słowem kampania. Kampania to kiedyś była buraczana, kampania może być wyborcza. Co za imbecyl wymyślił słowo kampania do piłki, jakiś bez mózgowiec.

Mario
3 lat temu

Czy to całe stowarzyszenie jest opłacane z budżetu klubu?

Brunet
3 lat temu

No szkoda że prezes nie znalazła czasu?
Ogromną kasę wyciąga a zmian jej rządów jakoś nie widać? Za to kolejna pensja od PZPN wskoczy.

20
0
Would love your thoughts, please comment.x