Nie tylko Widzew zaczyna jutro przygotowania

27 czerwca 2021, 17:38 | Autor:

Piłkarze Widzewa Łódź kończą urlopy i jutro stawią się na pierwszym treningu podczas przygotowań do rozpoczęcia sezonu. Nie tylko podopieczni Janusza Niedźwiedzia mają jednak takie plany. W poniedziałek pracę przed startem nowych rozgrywek powinno też zainaugurować kilka innych klubów.

Zdecydowanym wyjątkiem wśród pierwszoligowców jest Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spadkowicz z Ekstraklasy ćwiczy regularnie już od… 7 czerwca, chociaż pierwszy sparing rozegra dopiero ponad miesiąc później. Oprócz widzewiaków, w poniedziałek dołączą do nich Górnik Polkowice, Korona Kielce, Odra Opole, Resovia i Zagłębie Sosnowiec. Co ciekawe, z tego grona jedynie polkowiczanie pracować będą pod okiem nowego szkoleniowca.

We wtorek przygotowania rozpoczną ŁKS Łódź oraz Miedź Legnica, z kolei w środę dwie ekipy ze Śląska: GKS Jastrzębie i GKS Katowice. Warto wspomnieć, że do sztabu zespołu z ul. Bukowej najprawdopodobniej włączony zostanie będący ostatnio analitykiem w Widzewie Tomasz Włodarek, o czym informował wczoraj portal Widzew24.pl. W czwartek na pierwszym w sezonie treningu zameldują się gracze Arki Gdynia. W przyszłym tygodniu zaczną też Puszcza Niepołomice i Sandecja Nowy Sącz, ale dokładnych dat nie znamy.

Nieco dłuższe urlopy będą mieli w Chrobrym Głogów oraz dwóch drużynach walczących w barażach: GKS Tychy i Skrze Częstochowa, gdzie zajęcia wystartują 5 lipca. Planu przygotowań nie opublikował Stomil Olsztyn, wciąż nie znamy też terminarza nowego sezonu. Wiemy tylko, że pierwsza kolejka zmagań odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia.

Daty rozpoczęcia przygotowań w klubach I ligi*:

Arka Gdynia – 1 lipca
Chrobry Głogów – 5 lipca
GKS Jastrzębie – 30 czerwca
GKS Katowice – 30 czerwca
GKS Tychy – 5 lipca
Górnik Polkowice – 28 czerwca
Korona Kielce – 28 czerwca
ŁKS Łódź – 29 czerwca
Miedź Legnica – 29 czerwca
Odra Opole – 28 czerwca
Podbeskidzie Bielsko-Biała – 7 czerwca
Puszcza Niepołomice – data nieznana, pierwszy sparing 30 czerwca
Resovia – 28 czerwca
Sandecja Nowy Sącz – data nieznana, pierwszy sparing 3 lipca
Skra Częstochowa – 5 lipca
Stomil Olsztyn – plan przygotowań nieznany
Widzew Łódź – 28 czerwca
Zagłębie Sosnowiec – 28 czerwca

* dane za 90minut.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x