Piłkarze Widzewa wracają do treningów!

28 czerwca 2021, 08:30 | Autor:

Dwa tygodnie letniej przerwy mieli piłkarze Widzewa Łódź. Wolne dobiegło jednak końca, a zawodnicy dziewiątej drużyny I ligi stawią się dzisiaj po południu na Łodziance na premierowym treningu w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Po raz pierwszy zespół pracować będzie też pod wodzą Janusza Niedźwiedzia.

Widzewiacy mogli przez chwilę odpocząć, takiego przywileju nie mieli za to działacze, bo przy al. Piłsudskiego w ostatnich kilkunastu dniach doszło do wielu zmian. Również w pionie sportowym, do którego – oprócz trenera – dołączył dyrektor sportowy Łukasz Stupka. Rewolucja miała też miejsce w kadrze, bo z klubem pożegnało się aż jedenastu graczy. Czerwonego trykotu nie założą już Michael Ameyaw, Merveille Fundambu, Kacper Gach, Łukasz Kosakiewicz, Vjaceslavs Kudrjavcevs, Miłosz Mleczko, Mateusz Możdżeń, Bartłomiej Poczobut, Marcin Robak, Sebastian Rudol, a także Piotr Samiec-Talar. Nie można wykluczyć, że na tym nie koniec, choć kolejne rozstania będą raczej tylko jednostkowe.

W miejsce odpalonych do Łodzi przyjadą oczywiście inni piłkarze, lecz na razie jedyny nowy nabytek to Bartosz Guzdek z Rekordu Bielsko-Biała, który kontrakt podpisał już kilka miesięcy temu. Bliski dołączenia do pierwszoligowca jest Radosław Gołębiowski ze Skry Częstochowa. Pomocnikowi pozostały do przejścia jedynie testy medyczne, więc najpóźniej jutro możemy się spodziewać oficjalnej informacji o podpisaniu z nim kontraktu. Na dzisiejszym treningu 19-latek raczej się jednak jeszcze nie pojawi. A kogo na nim zobaczymy?

Dziś przy ul. Małachowskiego powinno stawić się aż czterech bramkarzy. O ile obecność Konrada Reszki i Jakuba Wrąbla nie będzie niespodzianką, to Marcela Buczkowskiego z rezerw oraz Mateusza Ludwikowskiego z juniorów młodszych już tak. Trener Niedźwiedź chce mieć jednak do dyspozycji właśnie taką liczbę golkiperów, więc do momentu sprowadzenia kogoś stricte do pierwszego zespołu szansę otrzyma młodzież. „Dwójkę” reprezentować będą też Jakub Kmita, Mateusz Malec i Dawid Owczarek, chociaż pod koniec sezonu wszyscy regularnie pracowali pod wodzą Marcina Broniszewskiego. W tym gronie miał znaleźć się też Konrad Cieślak, w ostatnim czasie przytrafił mu się niestety uraz.

Na kontuzje narzekają też Przemysław Kita oraz Daniel Tanżyna – obaj prawdopodobnie stracą cały okres przygotowawczy, a do gry wrócą w trakcie rundy. Reszta kadry powinna być w miarę zdrowa, lecz nie zdziwimy się, jeżeli kogoś jeszcze dzisiaj zabraknie – przypomnijmy, że nowy szkoleniowiec w zasadzie w ostatniej chwili przyspieszył o dwa dni start przygotowań, więc niektórzy mogą zwyczajnie nie zdążyć wrócić z zagranicznych urlopów. Dla przykładu, Dominik Kun w piątek brał ślub na… Maderze, dlatego do swoich kolegów dołączy raczej dopiero nieco później. Czy w podobnej sytuacji będzie ktoś więcej, dowiemy się po południu.

Dzisiejszy trening widzewiaków rozpocznie się o godzinie 17:00 na Łodziance – będzie otwarty zarówno dla mediów, jak i dla kibiców. Po jego zakończeniu na łamach WTM możecie się tradycyjnie spodziewać całkiem sporej partii materiałów z niego. Zapraszamy do śledzenia!

Przewidywana kadra Widzewa na pierwszym treningu:

Bramkarze
Marcel Buczkowski, Mateusz Ludwikowski, Konrad Reszka, Jakub Wrąbel

Obrońcy
Filip Becht, Caique, Michał Grudniewski, Petar Mikulić, Krystian Nowak, Dawid Owczarek, Patryk Stępiński

Pomocnicy
Marek Hanousek, Mateusz Malec, Mateusz Michalski, Patryk Mucha

Napastnicy
Karol Czubak, Bartosz Guzdek, Jakub Kmita, Paweł Tomczyk

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
24
0
Would love your thoughts, please comment.x