Z kim widzewiacy będą się mierzyć w CLJ U-17?
27 czerwca 2021, 11:34 | Autor: Kamil
Dzięki środowej wygranej oraz wczorajszemu remisowi z Drukarzem Warszawa, juniorzy młodsi Widzewa Łódź zagwarantowali sobie awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. W rundzie jesiennej czerwono-biało-czerwoni będą więc mierzyć się z najlepszymi drużynami w kraju. Z kim konkretnie?
Rozgrywki podzielono na cztery grupy, według klucza geograficznego. Województwo łódzkie ulokowano z województwami: mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Najwięcej jest zespołów ze stolicy: Legia Warszawa, MKS Polonia Warszawa oraz Ząbkovia Ząbki. Stawkę uzupełniają UKS SMS Łódź, Stomil Olsztyn, AP Jagiellonia Białystok, a także beniaminkowie: Widzew i Jagiellonia Białystok (to de facto inny klub niż AP Jagiellonia).
Jesienią osiem powyższych drużyn walczyć będzie o sześć pierwszych miejsc, które dadzą przepustkę do gry na tym szczeblu wiosną. W drugiej części przyszłego sezonu dwie najgorsze ekipy wrócą na poziom wojewódzki, zaś skład CLJ U-17 uzupełnią kolejni beniaminkowie. W rundzie rewanżowej zwycięzca zagwarantuje sobie prawo gry w ogólnopolskich finałach (obecnie jest w nich UKS SMS), gdzie wyłoniony zostanie mistrz Polski juniorów młodszych.
Warto podkreślić, że w CLJ U-17 w barwach Widzewa występować będą zawodnicy nie z rocznika 2004, który wczoraj przypieczętował awans, a z rocznika 2005. W zespole prowadzonym przez Łukasza Jonczyka już teraz regularnie grało kilku piłkarzy o rok młodszych, którzy zachowają w nim miejsce. Pozostali w większości trafią albo do juniorów starszych, albo do rezerw. Rozgrywki mają zostać zainaugurowane w drugiej części sierpnia.
Skład Centralnej Ligi Juniorów U-17 w rundzie jesiennej:
1. UKS SMS Łódź
2. Stomil Olsztyn
3. Legia Warszawa
4. AP Jagiellonia Białystok
5. MKS Polonia Warszawa
6. Ząbkovia Ząbki
7. Widzew Łódź
8. Jagiellonia Białystok





Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Raków Częstochowa
Radomiak Radom
Cracovia
Zagłębie Lubin
Lech Poznań
Korona Kielce
Arka Gdynia
Legia Warszawa
Widzew Łódź
GKS Katowice
Pogoń Szczecin
Motor Lublin
Lechia Gdańsk
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
Ząbkovia Ząbki
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Broń Radom
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska