Z kim widzewiacy będą się mierzyć w CLJ U-17?

27 czerwca 2021, 11:34 | Autor:

Dzięki środowej wygranej oraz wczorajszemu remisowi z Drukarzem Warszawa, juniorzy młodsi Widzewa Łódź zagwarantowali sobie awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. W rundzie jesiennej czerwono-biało-czerwoni będą więc mierzyć się z najlepszymi drużynami w kraju. Z kim konkretnie?

Rozgrywki podzielono na cztery grupy, według klucza geograficznego. Województwo łódzkie ulokowano z województwami: mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Najwięcej jest zespołów ze stolicy: Legia Warszawa, MKS Polonia Warszawa oraz Ząbkovia Ząbki. Stawkę uzupełniają UKS SMS Łódź, Stomil Olsztyn, AP Jagiellonia Białystok, a także beniaminkowie: Widzew i Jagiellonia Białystok (to de facto inny klub niż AP Jagiellonia).

Jesienią osiem powyższych drużyn walczyć będzie o sześć pierwszych miejsc, które dadzą przepustkę do gry na tym szczeblu wiosną. W drugiej części przyszłego sezonu dwie najgorsze ekipy wrócą na poziom wojewódzki, zaś skład CLJ U-17 uzupełnią kolejni beniaminkowie. W rundzie rewanżowej zwycięzca zagwarantuje sobie prawo gry w ogólnopolskich finałach (obecnie jest w nich UKS SMS), gdzie wyłoniony zostanie mistrz Polski juniorów młodszych.

Warto podkreślić, że w CLJ U-17 w barwach Widzewa występować będą zawodnicy nie z rocznika 2004, który wczoraj przypieczętował awans, a z rocznika 2005. W zespole prowadzonym przez Łukasza Jonczyka już teraz regularnie grało kilku piłkarzy o rok młodszych, którzy zachowają w nim miejsce. Pozostali w większości trafią albo do juniorów starszych, albo do rezerw. Rozgrywki mają zostać zainaugurowane w drugiej części sierpnia.

Skład Centralnej Ligi Juniorów U-17 w rundzie jesiennej:

1. UKS SMS Łódź
2. Stomil Olsztyn
3. Legia Warszawa
4. AP Jagiellonia Białystok
5. MKS Polonia Warszawa
6. Ząbkovia Ząbki
7. Widzew Łódź
8. Jagiellonia Białystok

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x