U-17: Widzew awansował do Centralnej Ligi Juniorów!

26 czerwca 2021, 19:54 | Autor:

To wcale nie była formalność! Juniorzy młodsi Widzewa Łódź stoczyli dziś bardzo trudny bój z Drukarzem Warszawa, który zakończył się remisem 1:1. Wypracowana trzy dni wcześniej dwubramkowa przewaga spowodowała jednak, że to podopieczni Łukasza Jonczyka zagrają jesienią w Centralnej Lidze Juniorów U-17!

Widzewiacy przystąpili do decydującego spotkania osłabieni – w ostatniej chwili ze składu wypadł kapitan Mateusz Zielecki, którego w wyjściowej jedenastce zastąpił Gracjan Milczarek. Nie mając nic do stracenia, warszawianie ruszyli do huraganowych ataków. Już po kilku minutach w świetnej sytuacji znalazł się Szymon Kwiatkowski, pojedynek sam na sam wygrał z nim na szczęście Mateusz Ludwikowski, parując uderzenie na róg. Choć Drukarz przeważał, pierwsza groźna sytuacja czerwono-biało-czerwonych zakończyła się bramką! W dwunastej minucie prawym skrzydłem przedarł się Kamil Jakubowski, dograł do Patryka Kowasza, zaś ten pokonał stojącego między słupkami Eryka Rudeckiego i otworzył wynik.

Wydawało się, że gol ten nieco uspokoi ofensywne zapędy gości, ale wcale się tak nie stało. Piłkarze ze stolicy atakowali i już po ośmiu minutach udało im się wyrównać. Ludwikowskiego dość szczęśliwie zaskoczył Wojciech Maciejewski. Po tej sytuacji goście wciąż przeważali, chociaż nieźle dysponowana obrona nie dawała im już zbyt wielkiego pola do popisu. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli z kolei podopieczni trenera Jonczyka. Najpierw strzał Szymona Szymczaka z trudem sparował Rudecki, po chwili główkował też Kacper Kotlicki, lecz zrobił to niecelnie. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego uderzał jeszcze Jakubowski, rezultat się jednak nie zmienił – Widzew remisował z Drukarzem 1:1.

Przed drugą częścią spotkania w składzie żadnej z drużyn nie zaszły żadne zmiany. Nie zmienił się też za bardzo przebieg zawodów: gracze ze stolicy byli częściej przy piłce, ale za wiele z tego nie mieli. Czerwono-biało-czerwoni szukali z kolei szans na szybkie kontrataki. Najpierw Kamil Zadka wypuścił sobie za daleko futbolówkę, a niedługo później Bartłomiej Ciołak nie opanował dogrania Mateusza Saganiaka. Ten drugi strzelał też niecelnie z dystansu. W 62. minucie dobrze przymierzył Milczarek, lecz na posterunku był Rudecki. Po chwili pomocnik opuścił boisko, zaś jego miejsce zajął Łukasz Plichta. Do gry wszedł też Kamil Machałek.

W 69. minucie bohaterem został Ludwikowski! Golkiper w zaledwie kilkadziesiąt sekund obronił trzy bardzo groźne próby warszawian, przy ostatniej z nich efektowną robinsonadą parując piłkę na poprzeczkę! Później swoje szanse mieli też widzewiacy, ale żaden z wykonywanych przez Machałka stałych fragmentów gry nie przyniósł efektu. Gospodarze starali się kraść jak najwięcej czasu, chociaż zagrożenia się nie ustrzegli. Na osiem minut przed końcem po rajdzie jednego z gości czujność zachował Kotlicki. Pomimo kolejnych prób Drukarza oraz szans Saganiaka i Kowasza, nic więcej się już nie wydarzyło. Widzew wygrał w dwumeczu 3:1, dzięki czemu wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17!

U-17: Widzew Łódź – Drukarz Warszawa 1:1 (1:1)
12′ Kowasz – 20′ Maciejewski

Ludwikowski – Jakubowski, Kotlicki, Zając, Szymczak (82′ Adrianowski) – Zadka (90+2′ Starbała), Bellanavithanage, Milczarek (63′ Plichta), Kowasz, Ciołak (67′ Machałek) – Saganiak (88′ M. Kwiatkowski)

Rezerwowi: K. Kwiatkowski – Zielecki