Widzewiacy bez wyróżnień za miniony sezon

26 czerwca 2021, 15:12 | Autor:

To nie był udany sezon dla piłkarzy Widzewa Łódź. Prowadzona przez Enkeleida Dobiego i Marcina Broniszewskiego drużyna nie zrealizowała założonego celu, finalnie kończąc zmagania na dziewiątym miejscu. Indywidualnie zawodnicy również nie zachwycali, więc nic dziwnego, że nie mogą liczyć na wyróżnienia.

Swoje podsumowanie rozgrywek opublikowała już „Piłka Nożna”. Wśród dwudziestu dwóch docenionych graczy nie ma ani jednego widzewiaka – ani w podstawowej jedenastce, ani wśród dublerów. Tę pierwszą zdominował Radomiak Radom, z którego wyłoniono Mateusza Kochalskiego, Raphaela Rossiego, Mateusza Radeckiego i Karola Angielskiego. W drugiej najwięcej jest przedstawicieli… też radomian: Damiana Jakubika, Mateusza Cichockiego oraz Damiana Gąskę. Ligowy triumf nie był zatem przypadkowy.

Trenerem minionego sezonu został – a jakżeby inaczej – Dariusz Banasik, który w stawce wyprzedził Dariusza Dudka z Sandecji Nowy Sącz i Mariusza Lewandowskiego z Termaliki Nieciecza. Piłkarzem zakończonych dwa tygodnie temu zmagań wybrano z kolei… całą drugą linię Radomiaka. Pomocnicy beniaminka Ekstraklasy okazali się lepsi od Pirulo z ŁKS Łódź oraz Romana Gergela z Termaliki. Tytułu odkrycia tym razem nie przyznano.

Jako zawód roku wskazano GKS Bełchatów, który jako jedyny zespół pożegnał się z I ligą. W tej kategorii dziennikarze postanowili wspomnieć jednak także o Miedzi Legnica i Widzewie. „Spore zmiany czekają również Widzew Łódź. Na dziś to typowy średniak, który ma wyższe aspiracje niż podstawy ku nim. Nowy właściciel, nowy dyrektor sportowy i nowi piłkarze – oto przyszłość klubu z Łodzi. Czyli nic nowego” – napisali w krótkim uzasadenieniu.

Jedenastka sezonu I ligi wg „PN”:

Kochalski (Radomiak) – Podgórski (Korona), Rossi (Radomiak), Marcjanik (Arka), Jaroch (Resovia) – Misak (Termalica/Zagłębie), Wlazło (Termalica), Radecki (Radomiak), Pirulo (ŁKS) – Gergel (Termalica), Angielski (Radomiak)

Jedenastka dublerów:

Kajzer (Arka) – Jakubik (Radomiak), Cichocki (Radomiak), Piter-Bucko (Sandecja), Leandro (Górnik) – Krykun (Górnik), Walski (Sandecja), Gąska (Radomiak), Biel (GKS T.) – Zapolnik (Miedź), Rumin (GKS J.)

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Młot na Idiotów
2 lat temu

Jak to? Naprawdę nikt nie poznał się na talencie Kudrjavcevsa, Fundambu, Muchy, Kuna, Nowaka, Stępińskiego, Grudniewskiego, Tomczyka, Michalskiego, Caique, Czubaka, a nawet Robaka i Hanouska? To musi być spisek „warszawki” albo „zatorowych”.

Mar
2 lat temu

Działaczy sezonu nie wybierano? Bo tu wygralibyśmy wszystko, niczym Lewy wszelkie rekordy

Michał
2 lat temu

Aspiracje do gry w ekstraklasie z taką bazą kibiców jaką ma Widzew, są jak najbardziej uzasadnione. Redakcja Piłki Nożnej pisze głupotki. Problem struktury właścicielskiej został rozwiazany, mamy teraz jednego człowieka, na którym spoczywa odpowiedzialność przed kibicami, jeśli chodzi o wyniki sportowe. Myślę, że w ślad za tym zmieni się również postrzeganie klubu przez piłkarskich najemników, którzy używali Widzew jako dojną krowę. Nie sądze, żeby Stamirowski chciał rozdawać kasę na lewo i prawo jak Pablo Escobar na wiecu wyborczym w Manilii. Skończą się układy z menagami piłkarskimi i wszystkimi obsrańcami, którzy wyciągali tylko kasę z klubu. Przyjdą tacy, którzy będą grać… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Michał
king
Odpowiedź do  Michał
2 lat temu

MYLISZ SIE … 78 PROCENT JEDEN CZŁOWIEK MIAŁBY 100 UDZIAŁOW… A NARZIE TO NIE MA SPONSOROW NA KOSZULKACH ORAZ GŁOWNEGO SPONSORA KLUBU BO WCZESNIEJSI DAWALI MURAPOL 2,5 MLN I TERMOTRON 1,1 MLN A PONOC TERAZ CHCA DAC O POLOWE MNIEJ ZWIAZKU Z MNIEJSZA LICZBA KIBICOW NA STADIONIE…

king
Odpowiedź do  Michał
2 lat temu

ROZDAWAŁ KASE PRZEZ POL ROKU OLX KACZOROWSKI JEDRASZCZYKMASLOWSKI KOPACZE PASZULEWICZ ITD… I PRZEZ TRZY LATA BYŁ W SRTS JAKO WSPOLNIK! MOZE WWYCIAGNAŁ WNIOSKI BO TERAZ PRAWIE SZASTA SWOJA KASA…78 PROCENTOWA…

Last edited 2 lat temu by king
5
0
Would love your thoughts, please comment.x