Widzewiacy bez wyróżnień za miniony sezon

26 czerwca 2021, 15:12 | Autor:

To nie był udany sezon dla piłkarzy Widzewa Łódź. Prowadzona przez Enkeleida Dobiego i Marcina Broniszewskiego drużyna nie zrealizowała założonego celu, finalnie kończąc zmagania na dziewiątym miejscu. Indywidualnie zawodnicy również nie zachwycali, więc nic dziwnego, że nie mogą liczyć na wyróżnienia.

Swoje podsumowanie rozgrywek opublikowała już „Piłka Nożna”. Wśród dwudziestu dwóch docenionych graczy nie ma ani jednego widzewiaka – ani w podstawowej jedenastce, ani wśród dublerów. Tę pierwszą zdominował Radomiak Radom, z którego wyłoniono Mateusza Kochalskiego, Raphaela Rossiego, Mateusza Radeckiego i Karola Angielskiego. W drugiej najwięcej jest przedstawicieli… też radomian: Damiana Jakubika, Mateusza Cichockiego oraz Damiana Gąskę. Ligowy triumf nie był zatem przypadkowy.

Trenerem minionego sezonu został – a jakżeby inaczej – Dariusz Banasik, który w stawce wyprzedził Dariusza Dudka z Sandecji Nowy Sącz i Mariusza Lewandowskiego z Termaliki Nieciecza. Piłkarzem zakończonych dwa tygodnie temu zmagań wybrano z kolei… całą drugą linię Radomiaka. Pomocnicy beniaminka Ekstraklasy okazali się lepsi od Pirulo z ŁKS Łódź oraz Romana Gergela z Termaliki. Tytułu odkrycia tym razem nie przyznano.

Jako zawód roku wskazano GKS Bełchatów, który jako jedyny zespół pożegnał się z I ligą. W tej kategorii dziennikarze postanowili wspomnieć jednak także o Miedzi Legnica i Widzewie. „Spore zmiany czekają również Widzew Łódź. Na dziś to typowy średniak, który ma wyższe aspiracje niż podstawy ku nim. Nowy właściciel, nowy dyrektor sportowy i nowi piłkarze – oto przyszłość klubu z Łodzi. Czyli nic nowego” – napisali w krótkim uzasadenieniu.

Jedenastka sezonu I ligi wg „PN”:

Kochalski (Radomiak) – Podgórski (Korona), Rossi (Radomiak), Marcjanik (Arka), Jaroch (Resovia) – Misak (Termalica/Zagłębie), Wlazło (Termalica), Radecki (Radomiak), Pirulo (ŁKS) – Gergel (Termalica), Angielski (Radomiak)

Jedenastka dublerów:

Kajzer (Arka) – Jakubik (Radomiak), Cichocki (Radomiak), Piter-Bucko (Sandecja), Leandro (Górnik) – Krykun (Górnik), Walski (Sandecja), Gąska (Radomiak), Biel (GKS T.) – Zapolnik (Miedź), Rumin (GKS J.)

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
5
0
Would love your thoughts, please comment.x