Piłkarz Skry bliski dołączenia do Widzewa

25 czerwca 2021, 23:30 | Autor:

Sporą burzę wywołała dzisiejsza informacja o potencjalnych przenosinach Widzewa Łódź Januszem Golem. Wygląda jednak na to, że to nie były reprezentant kraju będzie pierwszym letnim wzmocnieniem czterokrotnego mistrza Polski. Ma nim zostać występujący ostatnio w Skrze Częstochowa Radosław Gołębiowski.

O zainteresowaniu tym młodym zawodnikiem słychać było już kilka tygodni temu. Urodzony w 2001 roku piłkarz przez całą dotychczasową karierę reprezentował barwy częstochowian. W minionym sezonie był jej bardzo ważnym ogniwem – łącznie pojawił się na boisku w trzydziestu trzech meczach, zdobył dwie bramki oraz zaliczył trzy asysty – w tym bardzo ważną w spotkaniu o awans z KKS Kalisz. Ze Skrą mógł się też cieszyć z promocji do I ligi.

Gołębiowski może występować na kilku pozycjach, ale nominalnie to „ósemka” lub „dziesiątka”. Zdarzało mu się jednak grywać również na lewej obronie. Co ważne, jeszcze przez rok dysponował będzie statusem młodzieżowca, więc powinien znacząco wzmocnić rywalizację w tym zakresie. O temacie dziś wieczorem jako pierwszy poinformował na Twitterze Tomasz Włodarczyk, z kolei na portalu „Weszło!” możemy przeczytać, że gracz wkrótce powinien podpisać dwuletni kontrakt z opcją jego przedłużenia o dwanaście miesięcy.

Co ciekawe, we wspomnianym artykule pada nazwisko jeszcze jednego potencjalnego widzewiaka. Mowa o Karolu Danielaku, który w minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem Podbeskidzia Bielska-Biała. WTM dowiedział się, że piłkarz faktycznie jest blisko przenosin do Łodzi, ale nic nie zostało jeszcze przesądzone i nie można wykluczyć, że temat upadnie. Więcej w tej sprawie powinniśmy się dowiedzieć w ciągu kilku najbliższych dni.

Foto: gkskatowice.eu

Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
41
0
Would love your thoughts, please comment.x