Przed widzewiakami drugi turniej Amp Futbol Ekstraklasy

26 czerwca 2021, 08:30 | Autor:

Po dwóch miesiącach przerwy, w weekend do gry wraca Amp Futbol Ekstraklasa! Tym razem pięć drużyn rywalizować będzie w Bielsku-Białej, a wśród nich znajdzie się rzecz jasna Widzew Łódź. Podopieczni Rafała Chorążego spróbują pokazać się z lepszej strony niż w pierwszym tegorocznym turnieju.

W inaugurującej sezon imprezie widzewiacy zajęli ostatnie miejsce, a niekorzystne wrażenie zrobił zwłaszcza ich bardzo słaby bilans bramkowy: jeden strzelony gol i aż dziewiętnaście straconych. Największym rozczarowaniem było chyba starcie z Wartą Poznań, z którą czerwono-biało-czerwoni zamierzali powalczyć o zwycięstwo, tymczasem wysoko przegrali 0:5. To właśnie z wielkopolanami grać będą w pierwszym dzisiejszym spotkaniu – o godzinie 12:45.

Sobota przyniesie jeszcze jeden pojedynek łodzian – z Wisłą Kraków o godzinie 16:45. W niedzielę będzie dużo trudniej, bo na ten dzień zaplanowano rywalizację z Legią Warszawa o godzinie 11:45 oraz z Podbeskidziem Kuloodpornymi Bielsko-Biała o godzinie 14:30. Ta ostatnia potyczka zakończy całą imprezę. Wszystkie mecze oglądać będzie można na żywo na stronie i w aplikacji mobilnej TVP Sport, a także na Facebooku Amp Futbol Ekstraklasy.

W kadrze Widzewa na drugi turniej Amp Futbol Ekstraklasy znalazło się łącznie jedenastu zawodników. Jest w niej tylko jeden bramkarz, mający doświadczenie w reprezentacji Polski Mateusz Kowalczyk. W porównaniu do poznańskich zmagań, wśród graczy z pola pojawiły się dwa nowe nazwiska: Szymon Ganszczyk oraz Michał Pryk. Co ciekawe, ten drugi zdobył bramkę w niedawnym sparingu z Wartą. Teraz życzymy powtórzenia tego wyczynu!

Kadra Widzewa na turniej:

Bramkarz
Mateusz Kowalczyk

Zawodnicy z pola
Szymon Ganszczyk, Sebastian Idowski, Sławomir Plicha, Michał Pryk, Szymon Smolarek, Piotr Tomaszewski, Damian Wieczorek, Karol Zdzieborski, Dariusz Ziemiańczyk, Mateusz Żebrowski

Mecze turnieju:

sobota, 25 czerwca

Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa, godz. 11:30
Warta Poznań – Widzew Łódź, godz. 12:45
Wisła Kraków – Legia Warszawa, godz. 14:00
Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań, godz. 15:30
Wisła Kraków – Widzew Łódź, godz. 16:45

niedziela, 26 czerwca

Warta Poznań – Legia Warszawa, godz. 9:00
Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Wisła Kraków, godz. 10:15
Legia Warszawa – Widzew Łódź, godz. 11:45
Wisła Kraków – Warta Poznań, godz. 13:00
Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Widzew Łódź, godz. 14:30

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
3 lat temu

Do boju chłopaki!

RedMan
3 lat temu

2 mecze jednego dnia!! A niektórzy narzekają że muszą grać co 3 dni w ligowych rozgrywkach?! Patrząc na piłkę chociażby kobiecą gdzie dziewczyny ambitnie walczą, po faulu szybko się podnoszą, nie leżą 5 minut zwijając się na ziemi, stwierdzam że im więcej pieniędzy, większe zainteresowanie kibiców, tym bardziej słabe i delikatne towarzystwo.

Guma
3 lat temu

Co to za akcja z tym footbalem?wszyscy teraz chcą mieć drużynę .o. kulach

3
0
Would love your thoughts, please comment.x