Dziewiętnastu widzewiaków na pierwszym treningu

28 czerwca 2021, 17:03 | Autor:

O godzinie 17:00 w ośrodku przy ul. Małachowskiego rozpoczął się pierwszy trening piłkarzy Widzewa Łódź w ramach przygotowań do startu nowego sezonu. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami, w premierowych zajęciach pod wodzą Janusza Niedźwiedzia bierze udział dziewiętnastu zawodników.

Na Łodziance stawiło się aż czterech bramkarzy: Konrad Reszka i Jakub Wrąbel, a także Marcel Buczkowski z rezerw oraz Mateusz Ludwikowski z juniorów młodszych. Drugą drużynę reprezentują również Jakub Kmita, Mateusz Malec i Dawid Owczarek, chociaż i tak wszyscy w końcówce poprzednich rozgrywek regularnie pracowali z „jedynką”, dwóch z nich doczekało się też debiutu na boiskach I ligi. Teraz wszyscy dostaną szansę od trenerów.

Przy ul. Małachowskiego zabrakło trzech graczy z kadry pierwszego zespołu. Nie ma rehabilitujących się Przemysława Kity i Daniela Tanżyny, ale również Dominika Kuna. Tak jak już rano pisaliśmy, skrzydłowy dostał nieco dłuższe wolne z powodu zagranicznego ślubu. Na miejscu zameldowali się Mateusz Michalski oraz Krystian Nowak, chociaż obaj muszą pracować indywidualnie, co jest efektem urazów odniesionych pod koniec rozgrywek.

Na premierowych zajęciach w nowym klubie stawił się Bartosz Guzdek, który ostatni sezon spędził najpierw w Rekordzie Bielsko-Biała, a później w Ruchu Chorzów. Oprócz niego, innych nowych twarzy nie dostrzegliśmy. Być może doczekamy się ich w trakcie tego tygodnia.

Kadra Widzewa na pierwszym treningu:

Bramkarze
Marcel Buczkowski, Mateusz Ludwikowski, Konrad Reszka, Jakub Wrąbel

Obrońcy
Filip Becht, Caique, Michał Grudniewski, Petar Mikulić, Krystian Nowak*, Dawid Owczarek, Patryk Stępiński

Pomocnicy
Marek Hanousek, Mateusz Malec, Mateusz Michalski*, Patryk Mucha

Napastnicy
Karol Czubak, Bartosz Guzdek, Jakub Kmita, Paweł Tomczyk

* zawodnicy trenujący indywidualnie

Nieobecni:

Przemysław Kita (kontuzja), Dominik Kun (urlop), Daniel Tanżyna (kontuzja)

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
13
0
Would love your thoughts, please comment.x