Stowarzyszenie RTS wybrało nowego prezesa (aktualizacja)

29 czerwca 2021, 08:30 | Autor:

W cieniu rozpoczęcia przygotowań piłkarzy Widzewa Łódź do startu sezonu, wczoraj wieczorem przy al. Piłsudskiego odbyło się kolejne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia RTS. W jego trakcie zdecydowano o wyborze nowego prezesa. Został nim mianowany Tomasz Tomczak.

Przypomnijmy, że przez ostatnie dwa lata władzę sprawował Piotr Pietrasik, który jednak już kilka tygodni temu poinformował o swojej rezygnacji z pełnionej funkcji. Nazwisko jego następcy wyłoniło głosowanie. Największe poparcie zyskał właśnie Tomczak, w przeszłości zasiadający już w radzie nadzorczej spółki. Nowy prezes pokonał Leszka Bohdanowicza.

O efektach Walnego poinformował na Twitterze Bartłomiej Derdzikowski z „Wyborczej”. Dodał on jeszcze, że zdecydowano też o obsadzie dwóch przysługujących Stowarzyszeniu miejsc w radzie nadzorczej. Zajmą je również Tomczak, a także Remigiusz Brzeziński. Na poznanie dokładnego składu wszystkich organów musimy poczekać do komunikatu klubu.

Aktualizacja:
Poniżej prezentujemy komunikat na temat obrad, który zamieszczony został na widzew.com:

28 czerwca 2021 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzewa Łódź. W trakcie jego obrad został uzupełniony skład zarządu SRTS.

Było to konieczne, ponieważ rezygnacje z pełnionych funkcji złożyło w ostatnim czasie czterech z pięciu członków zarządu. Nowym prezesem SRTS został Tomasz Tomczak. W skład zarządu został także powołany Tomasz Andrzejewski. W zarządzie pozostaje Michał Musierowicz. W związku z tym, zarząd SRTS będzie pracował w trzyosobowym składzie.

Walne Zgromadzenie wybrało też przedstawicieli SRTS do rady nadzorczej spółki Widzew Łódź SA. Zostali nimi Tomasz Tomczak i Remigiusz Brzeziński. Obaj już zasiadali w radzie nadzorczej spółki. Ponadto, firma Remigiusza Brzezińskiego jest trzecim największym sponsorem w okresie od powstania SRTS.

W Walnym Zgromadzeniu uczestniczył Tomasz Stamirowski, który na samym początku obrad złożył rezygnację z członkostwa w Stowarzyszeniu i w związku z tym nie brał udziału w głosowaniach.

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
7
0
Would love your thoughts, please comment.x