Nowi piłkarze na pierwszym treningu Widzewa

7 stycznia 2015, 12:45 | Autor:

Maksym_Kowal

Piłkarze Widzewa rozpoczynają dziś przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszym po urlopach treningu łodzian pojawiło się co najmniej czterech nowych zawodników. Środowe zajęcia odbywają się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gutowie Małym. W ośrodku tym widzewiacy mają być częstymi gośćmi, gdyby szefom MOSiR Łódź nie udało się znaleźć dla nich odpowiedniej lokalizacji na miejscu.

Graczami, którzy dołączyli do zespołu są Jakub Rozwandowicz, który występował już w Widzewie w Młodej Ekstraklasie (w sezonie 2011/2012), Łukasz Kopka, Szymon Zgarda oraz niejaki Maksym Kowal (na zdjęciu) z jednej z niższych lig angielskich. Rozwandowicz występuje na pozycji napastnika lub ofensywnego pomocnika, jest starszym bratem (22 lata) Maksymiliana Rozwandowicza, pomocnika łodzian. Kowal w tym sezonie bronił barw Carlton Town, grającego na ósmym poziomie rozgrywkowym w Anglii. Jest pomocnikiem i posiada kanadyjsko-polskie obywatelstwo oraz ukraińskie korzenie.
Łukasz Kopka jest 19-letnim wychowankiem Lechii Gdańsk, o możliwości jego wypożyczenia z Trójmiasta media pisały już przed paroma tygodniami. Wziął on udział w grze wewnętrznej łodzian w połowie grudnia. Zgarda z kolei był już testowany przez Widzew latem, ale ostatecznie z niego zrezygnowano. 20-letniego pomocnika widział jednak w składzie Miedzi LegnicaWojciech Stawowy. Były gracz juniorów poznańskiego Lecha wystąpił w rundzie jesiennej w 9 meczach I ligi, nie strzelił żadnego gola i zimą zrezygnowano z jego usług.

O ich obecności na treningu poinformowali dziennikarze sport.pl. Oprócz wyżej wymienionej czwórki, z zespołem ćwiczyć ma też w najbliższych dniach kilku innych graczy, których personaliów póki co nie ujawniono. Z Widzewem wciąż trenuje też obrońca Ruchu Chorzów, Bartosz Brodziński.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress