Otwarcie Akademii Widzewa w Zgierzu wielkim sukcesem

9 października 2018, 18:28 | Autor:

W minioną niedzielę odbyło się oficjalne otwarcie Akademii Widzewa w Zgierzu. Towarzyszyły mu treningi pokazowe dla młodych piłkarzy, przeróżne konkursy i spotkanie z zawodnikami pierwszego zespołu.

W niedzielę prezes zgierskiego Włókniarza, Robert Kaczuk, wraz z Marcinem Płuską, dokonali otwarcia Akademii Widzewa w Zgierzu. Podczas ceremonii, Marcin Płuska podziękował władzom klubu z tego miasta za możliwość korzystania z obiektów na początku nowej drogi odradzającego się Widzewa oraz zaprosił wszystkich do czynnego udziału w imprezie.

Po tej części wydarzenia, rozpoczęły się jednostki treningowe dla najmłodszych adeptów sztuki piłkarskiej. Za prowadzenie oraz nadzór merytoryczny zajęć odpowiadali trenerzy Dariusz Nawrocki i Przemysław Szulc. Asystowali im szkoleniowcy ze Zgierza.  Zajęcia dla chłopców z roczników 2010, 2009 i 2006 cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na stadionie pojawiła się ponad setka dzieci, które z wielką chęcią i zaangażowaniem uczestniczyły w treningach.

Na obiekcie przy ul. Musierowicza pojawili się również kibice z FC Zgierz, którzy zaznaczyli swoją obecność śpiewami w asyście pirotechniki. Przygotowali także specjalny transparent, skierowany do młodych graczy „Przyszłość należy do Was”. Po zakończeniu pokazu, fanatycy rozdawali dzieciom klubowe gadżety – długopisy i opaski odblaskowe. Duże podziękowania za dofinansowanie prezentów należą się dla OSK „Tylko Widzew”. W trakcie trwania imprezy powstało także graffiti, na którym znajdują się herby Widzewa i Włókniarza.

Wielką atrakcją było pojawienie się czołowych piłkarzy obecnego lidera II ligi. W Zgierzu obecni byli Marcin Kozłowski, Daniel Mąka, Daniel Świderski, Tomasz Wełna i Patryk Wolański. Widzewiacy pozowali do zdjęć, rozdali setki autografów, udzielali cennych wskazówek młodym piłkarzom, a co najważniejsze – razem z nimi brali udział w konkursach i bawili się. Ponadto, pomiędzy treningami, rekordzista Guinnessa, Andrzej Kukla, prezentował pokaz żonglerki.

We wspominanych konkursach uczestniczyły wszystkie dzieci. Do wygrania były specjalne widzewskie nagrody, między innymi koszulki, gry, proporczyki i smycze, które ufundował klub. Na specjalną uwagę zasługuje wynik konkursu żonglerki, w którym zawodnik z rocznika 2008, w czasie 30 sekund wykonał 83 „kapki”!

Otwarcie należy uznać za wielki sukces. Na obiektach Włókniarza pojawiły się całe rodziny z dziećmi, a podczas trwania całej imprezy przewinęło się tam kilkaset osób. Zarząd zgierskiego klubu zapewnił dla wszystkich ciepły posiłek – zupę i kiełbasę z grilla. Na twarzach wszystkich zgromadzonych można było zaobserwować wiele pozytywnych emocji. To już drugie takie wydarzenie zorganizowane na mocy współpracy Akademii Widzewa z klubem partnerskim. Widzew wraz ze swoimi partnerami rośnie w siłę. Czekamy na kolejne umowy oraz wspólne imprezy, bo cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem.

Warto wspomnieć, że młodzi zawodnicy ze Zgierza zawitają w „Sercu Łodzi”w najbliższą sobotę. Będą wyprowadzać piłkarzy na mecz ze Skrą Częstochowa. Będzie to dla nich kolejna dawka wspaniałej przygody i wspomnień!

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
itALIEN

Ja jako dzieciak, grałem na Włókniarzu (szkoła podstawowa) i w Borucie.
Zajeb… że coś robią dla dzieciaków. Kiedyś nie było nawet Orlików, kopało się między blokami. Dużo „talentów” wręcz przekreśliła swoje życie. Dbajmy o naszą młodzież…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress