PKP zostanie w Widzewie? Trwają rozmowy

16 maja 2024, 18:48 | Autor:

Trzy dni temu spółka PKP Cargo poinformowała o wycofaniu się ze sponsorowania Widzewa Łódź. Nie musi to jednak oznaczać całkowitego zakończenia współpracy z kolejowym gigantem. Dziś Spółka PKP S.A. opublikowała komunikat, z którego wynika, że możliwe jest dojście do ponownego porozumienia.

Do zakończenia współpracy pomiędzy PKP Cargo a Widzewem Łódź doszło dokładnie 10 maja, o czym pierwsza strona poinformowała trzy dni później, zaznaczając przy tym, że podpisana na okres trzyletni umowa została zerwana ze skutkiem natychmiastowym. Szukając przyczyn takiego ruchu można wskazać na przemiany polityczne w kraju, choć większym i pewnie decydującym argumentem była kondycja finansowa spółki, która od dłuższego czasu jest bardzo zła.

Widzew traci jednego ze sponsorów!

Rozbrat z PKP Cargo wcale nie musi oznaczać definitywnego końca współpracy. Dziś komunikat wydała spółka PKP S.A., od której zależny jest wspomniany przewoźnik towarowy. Czytamy w nim, że prowadzone są rozmowy pomiędzy polskimi kolejami a Widzewem na temat kooperacji w kolejnych sezonach. Jak podaje państwowa spółka, chęć rozmów jest podyktowana dobrze układającą się dotychczas współpracą oraz jej dobrym wpływem na lokalną społeczność.

Jak zatem mógłby wyglądać kolejny etap współpracy? Na razie nie znamy konkretów w tej sprawie, choć trzeba pamiętać, że polskie koleje to nie tylko PKP Cargo. W skład Polskich Kolei Państwowych wchodzą również inne spółki, takie jak PKP Intercity, PKP Energetyka czy PKP Polskie Linie Kolejowe. Być może to właśnie któryś z tych podmiotów nawiąże bezpośrednią współpracę z klubem.

Są to na razie jednak tylko przypuszczenia, a na oficjalne szczegóły musimy jeszcze poczekać poczekać. PKP zapowiada, że poinformuje o efektach rozmów z przedstawicielami Widzewa Łódź.

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
PKS
1 miesiąc temu

ILE TRANSFERÓW DO OBOZU? | Tomasz Wichniarek – wywiad | Kerk, Masłowski, wizja, błędy i mistrzostwo
https://www.youtube.com/watch?v=iMApB-6N_7Y&t=1s

Calgon
Odpowiedź do  PKS
1 miesiąc temu

Dlaczego go minusujecie??? Wywiad Bartka Stando z T. Wichnirkiem mistrzostwo swiata, a to co tu PKS napisal to skrót tego wywiadu. Pod linkiem caly wywiad.
A co dopolityki transferowej to Wichniarek glupio tu nie gada (co nie oznacza ze nie moglby lepiej pracowac)

Łaskotany tygrys
Odpowiedź do  Calgon
1 miesiąc temu

bardzo dobry wywiad. Polecam.

Łaskotany tygrys
1 miesiąc temu

wróciły czasy „piniendzy nie ma i nie bendzie” ha ha ha. Ale widać, że większość stęskniła się za tymi „złotymi” czasami, bo wybrali w niedawnych wyborach wyznawców tej maksymy.

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Łaskotany tygrys
1 miesiąc temu

Rzekłbym „włącz myślenie i nie mieszaj polityki do sportu”, ale nie chcę ci dokuczać. ;)

Łaskotany tygrys
Odpowiedź do  Nadszyszkownik
1 miesiąc temu

Za późno. Już dokuczyłeś… mnie i innym, razem z wieloma takimi mądralami jak ty. Masz rację myślenie nie boli, za dużo tvp i tvn i onetu i propagandy sukcesu. Polityka to wszystko co nas otacza, a sport to jedna z najważniejszych dziedzin życia, gdzie polityka i pieniądze odgrywają bardzo ważną rolę.

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Łaskotany tygrys
1 miesiąc temu

Głupiś ale nic się na to nie poradzi.

Łaskotany tygrys
Odpowiedź do  Nadszyszkownik
1 miesiąc temu

Już niedługo okaże się, kto głupszy…i dopiero wtedy się coś poradzi. Już raz dokuczyłeś i nadal dokuczasz.

Dakas
Odpowiedź do  Łaskotany tygrys
1 miesiąc temu

Chcesz uprawiać politykę to nie tutaj !!! Nie interesuje mnie komu w tyłek wlazisz, tu piszemy o Widzewie , a kampanię dla Budy możesz robić na Piotrkowskiej

Łaskotany tygrys
Odpowiedź do  Dakas
1 miesiąc temu

Potrzeba politykom takich jak ty. cicho siedzieć i robić jak ci w tv powiedzą. Pomyliłeś się kolego, bo ja jestem bezpartyjny. Jestem zdrowo-myślącym Polakiem. Obserwatorem i kibicem tych, którzy mądrze postępują.

onom
Odpowiedź do  Łaskotany tygrys
1 miesiąc temu

Gdyby PKP Cargo było naszym sponsorem przez ostatnie 8 lat to może można by się takich spisków doszukiwać, ale ile to trwało? Jakiś rok? O wiele większe spółki sponsorują Stal i Zagłębie na o wiele większe kwoty.

Agri
Odpowiedź do  Łaskotany tygrys
1 miesiąc temu

Pewnie jakiś barter, że któraś spółka za reklamę będzie naszych kibiców wozić. Oby nie i czysta kasa dla klubu, a nie jakieś numery.

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Agri
1 miesiąc temu

Gdyby miało być jak piszesz to oby nie było to cargo, bo ich najbardziej luksusowe wagony zadowoliłyby jedynie tygrysa. ;) Choć z drugiej strony węglarki ucieszyłyby całą masę ułomnych trolli…

Andrzej
1 miesiąc temu

Jaka kara za zerwanie umowy? Ktoś coś wie?

Qbek
Odpowiedź do  Andrzej
1 miesiąc temu

Jaka kara. Trzeba ratować Polską spółkę przed upadkiem ale znając życie ukręcą jej łeb, powiedzą że nie była rentowna, niemiec kupi i zaraz będzie.przynosiła zyski. .

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Qbek
1 miesiąc temu

Stan finansowy PKP Cargo w 4 kwartale 2023 roku to 2 miliardy 787 milionów złotych zobowiązań. Spółka w ostatnim czasie przynosi zyski (~300 baniek – prawdopodobnie za cały 2023), ale jeszcze daleka droga przed nimi aby wyjść nad kreskę.

rudy 102
Odpowiedź do  Nadszyszkownik
1 miesiąc temu

ktoś ci płaci za chamskie torpedowanie nieprzychylnych władzy komentarzy? weź się pierdol swoim 'uśmiechniętym’ sercem…

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Andrzej
1 miesiąc temu

Z tego co się tu i ówdzie mówi wynika, że nie było takich zapisów. Ręki rzecz jasna sobie uciąć za to nie dam.

...
1 miesiąc temu

Takie tango milonga „chce-nie chce” oznacza tylko jedno – cała ta sprawa to jeden wielki polityczny szwindel, jeden ciągnie za ten sznurek drugi za tamten i pomiędzy tym wszystkim jest klub a ja powiem ze powinni przegłosować zakaz sponsoringu przez SSP i tyle. Zakaz dla indywidualnych podmiotów bo to zawsze jest pieprzone kolesiostwo i kto ma ziomka kibica w SSP ten ma gruba kase. Powinien być spinsoring ligowy i tyle – SSP sypie kasa na całą ligę i każdy dostaje równa część i wtedy to jest nawet kuzwa misyjne i w duchu patriotycznego rozwoju polskich klubow a nie to gowno… Czytaj więcej »

Mike nieżelazny
Odpowiedź do  ...
1 miesiąc temu

Popieram, potem taka STAL, LUBIN i inne Bełty ciągną ile mogą.

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  ...
1 miesiąc temu

Brawo. Jeden inteligentny wśród całej masy minusujących prawdę (vide wynik finansowy pkp cargo) imbecyli. Pzdr

boguś
1 miesiąc temu

:D :D
Czyli ni o kondycję spółki PKP Cargo tutaj chodzi :D :D

Wcześniej to była zła spółka, po renegocjacji to ona już będzie uśmiechnięta.

Znając nieco praktykę sprzed 2015 roku warto zadać pytanie: czyżby trzeba było się działkować i stąd sprawa „renegocjacji”? :) :)

Łaskotany tygrys
Odpowiedź do  boguś
1 miesiąc temu

Mądrze Boguś prawisz trzeba wszystko działkować, dzielić wśród koleżków, renegocjować, bo tortu mało,a smakoszy wielu. Tak jak z CPK, atomem, portem w Świnoujściu, do tej pory debile z łapanki przygotowywali projekty, a teraz dopiero „fachowcy” wzięli się za to ha ha ha ha ha….

23
0
Would love your thoughts, please comment.x