Raport wypożyczonych: Kontuzja Letniowskiego

16 maja 2024, 17:05 | Autor:

Po dłuższej przerwie powracamy z raportem wypożyczonych, w którym spoglądamy, jak radzą sobie zawodnicy Widzewa Łódź, którzy grają na wypożyczeniach w innych klubach. W ciągu ostatnich kilku tygodni więcej minut zaliczył Juliusz Letniowski, który w ostatnim starciu nabawił się jednak kontuzji.

Kwiecień rozpoczął się dla Letniowskiego od występu przeciwko Puszczy Niepołomice. Ruch zremisował wówczas 0:0, a on sam rozegrał 58 minut i obejrzał żółtą kartkę, przez którą nie zagrał w kolejnym meczu przeciwko Pogoni Szczecin. W kolejnych starciach pomocnik był wystawiany przez trenera Janusza Niedźwiedzia na batalie z Widzewem Łódź (70 minut, porażka 2:3), Śląskiem Wrocław (80 minut, wygrana 3:2 ) oraz Lechem Poznań (90 minut, wygrana 2:1). W wymienionych trzech meczach zawodnik nie zanotował żadnej bramki ani asysty, choć był aktywny na boisku, bowiem zanotował w sumie 6 kluczowych podań. W minionej kolejce Ruch mierzył się z Radomiakiem Radom, jednak Letniowski opuścił boisko już w 17. minucie z powodu urazu.

Dużo rzadziej na murawie meldował się Jakub Sypek. W przegranym 0:1 starciu z GKS Katowice oraz wygranym 3:1 z Termalicą Nieciecza, 23-latek spędzał na murawie po 23 minuty, jednak nie były to występy, które zapiszą się na długo w jego CV. W kolejnych dwóch seriach gier – przeciwko Górnikowi Łęczna i Polonii Warszawa – piłkarz nie podniósł się z ławki rezerwowych. Na przełomie kwietnia i maja Sypek znów wrócił na murawę, spędzając 35 minut w przegranym 2:4 starciu ze Stalą Rzeszów oraz 16 minut w wygranej 3:0 potyczce z GKS Tychy. W tym czasie nie dopisał sobie do statystyk bramek ani asyst. W miniony weekend Lechia mierzyła się z krakowską Wisłą, jednak Sypek obejrzał ten mecz z perspektywy ławki rezerwowych.

Raport wypożyczonych (6 kwietnia – 13 maja):

Ekstraklasa

Juliusz Letniowski (Ruch Chorzów) – 58 minut (żółta kartka) + 0 minut + 70 minut + 80 minut + 90 minut + 17 minut (kontuzja)

I liga

Jakub Sypek (Lechia Gdańsk) – 23 minuty + 23 minuty + 0 minut + o minut + 35 minut + 16 minut + 0 minut