Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (8-11 maja)

14 maja 2024, 20:51 | Autor:

Za drużynami młodzieżowymi Widzewa Łódź kolejne dni pełne pracy. Miniony czas przyniósł zarówno te dobre, jak i złe emocje. Wszystkie trzy widzewskie drużyny wygrały starcia derbowe z lokalnym rywalem. Drużyna juniorów starszych straciła natomiast matematyczne szanse na utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów.

Piłkarze rezerw Widzewa Łódź dalej uczestniczą w maratońskim pościgu za Sokołem Aleksandrów Łódzki. Tym razem komplet punktów udało się zdobyć w ważnym meczu przeciwko ŁKS III Łódź. Po bramkach Marcina Kozłowskiego i Ernesta Kurzawy RTS wygrał 2:0 (więcej TUTAJ). W dużo gorszych nastrojach schodzili z murawy juniorzy starsi. Podopieczni Łukasza Jonczyka przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 1:3 i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek stracili szanse na pozostanie w CLJ (więcej TUTAJ).

Niezwykle ważne punkty zapisali sobie na koncie juniorzy młodsi. W pojedynku z ŁKS, bezpośrednim rywalem do walki o CLJ, podopieczni Tomasza Kmiecika odnieśli zwycięstwo 3:2 i utrzymali pozycję lidera ligi. Z bardzo pewnego zwycięstwa cieszyli się szesnastolatkowie, którzy ograli 6:0 GKS Bełchatów. Dwa mecze rozegrali natomiast trampkarze. W tygodniu trzeba było pogodzić się z dotkliwą porażką 1:5 z Jagiellonią Białystok, ale już w weekend nadszedł czas rehabilitacji, ponieważ podopieczni Macieja Grzegorego wygrali z UKS Varsovią 4:2.

Z wygranych potyczek cieszyły się także najmłodsze roczniki. Czternastolatkowie w niełatwym pojedynku okazali się minimalnie lepsi od GKS Bełchatów, a ich o rok młodsi koledzy pewnie pokonali na wyjedzie Concordię Piotrków Trybunalski 4:1. Dwa razy na murawę wybiegali dwunastolatkowie, którzy najpierw pokonali ŁKS 4:3, by w kolejnym starciu rozbić Łódzką Akademię Futbolu aż 7:2.

Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (8-11 maja):

ŁKS III Łódź – Widzew II Łódź 0:2 (Kozłowski, Kurzawa)
CLJ U-19: Lech Poznań – Widzew Łódź 3:1 (Kendzia x2, Warciarek – Wołoszyn)
U-17: Widzew Łódź – ŁKS Łódź 3:2 
U-16: Widzew Łódź – GKS Bełchatów 6:0
CLJ U-15: Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 5:1 (Łotysz, Tumoszczuk, Klujewski, Gronostajski, Gawryluk – Szewczyk)
CLJ U-15: UKS Varsovia – Widzew Łódź 2:4  (Lula, Berger – Prokopiak x2, Szewczyk, Chlebny)
U-14: GKS Bełchatów – Widzew Łódź 0:1 
U-13: Concordia Piotrków Trybunalski – Widzew Łódź 1:4 
U-12: ŁKS Łódź – Widzew Łódź 3:4 
U-12: Widzew Łódź – Łódzka Akademia Futbolu 7:2 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x