Podsumowanie zgrupowania w Opalenicy

30 czerwca 2019, 21:53 | Autor:

W sobotę drużyna Widzewa wróciła z dziewięciodniowego zgrupowania w Opalenicy. Było ciężko, bo na miejscu łodzianie prawie zawsze trenowali dwa razy dziennie, a do tego rozegrali trzy mecze kontrolne. Nie brak głosów, że na próżno.

Widzewiacy pojechali na obóz w piątek, 21 czerwca. Pod wodzą Zbigniewa Smółki jeszcze tego samego dnia zaliczyli pierwsze zajęcia na opalenickim boisku, dostępnym na wyłączność. Sobota była pierwszym bardzo wymagającym dniem, ponieważ przed południem zespół zaliczył trening, a kilka godzin później pierwszy letni sparing. Łodzianie momentami toczyli w miarę wyrównany pojedynek z Lechem Poznań, ale przypadkowo stracony gol po rykoszecie ustawił zawody. Po przerwie „Kolejorz” miał już dużą przewagę i zasłużenie wygrał 3:0.

W niedzielę drużyna znów trenowała dwa razy, ale przed południem robiła to na sali fitness i w siłowni, dopiero wieczorem wybiegła na boisko. Stały one pod znakiem szlifowania schematów taktycznych, co w kolejnych jednostkach było stałym elementem podczas ćwiczeń. Poniedziałek znów zwierał dwa boiskowe treningi, a we wtorek drużyna po przedpołudniowej pracy zaliczyła sparing numer dwa. Po bardzo udanym występie miała olbrzymie szanse na wygranie z Zagłębiem Lubin, ale rywal z Ekstraklasy wyrównał stan meczu w doliczonym czasie gry.

Remis z silnym przeciwnikiem podbudował piłkarzy Widzewa, ale nie pomagała im pogoda. W środę termometry w Opalenicy pokazywały blisko 40 stopni w cieniu i ponad 50 stopni w słońcu (!), lecz mimo to Smółka zaplanował dwie wizyty na murawie. Tak samo było w czwartek, ale upał nie był już tak intensywny.

W piątek widzewiacy odbyli tylko jeden trening, przed południem doskonalili taktykę. Wieczorna jednostka została odwołana, a zawodnicy dostali trochę luzu. Zostali w hotelu, by rozerwać się dzięki grze w piłkarzyki, bilard czy kręgle. Nie był to jedyny rozrywkowy element pobytu na zgrupowaniu. Smółka serwował im różnego rodzaju urozmaicenia także w trakcie zajęć. Nie brakowało rywalizacji w siatkonogę czy w strzelaniu rzutów karnych (wygrał je Adam Radwański, który później wykorzystał jedenastkę w sparingu), a sztab szkoleniowy zaliczył zawody w trafianiu w poprzeczkę, które wygrał Mariusz Jabłoński. Były też elementy bardzo poważne, jak analizy rozegranych meczów czy wykład na temat żywienia.

Ostatni dzień obozu to przede wszystkim trzeci letni sprawdzian, tym razem z I-ligowcem. Był on o tyle nietypowy, że Widzew wykonywał w nim aż trzy rzuty karne! Dwa wykorzystał Daniel Mąka, a trzeciego wspomniany Radwański. Dzięki temu udało się pokonać Chrobrego Głogów 3:2.

Zadowolenie z udanego występu szybko się jednak skończyło. Kilkanaście minut po końcowym gwizdku obecna na meczu prezes Martyna Pajączek przeprowadziła rozmowę ze Zbigniewem Smółką, zwalniając go z pracy. Piłkarze byli tym faktem lekko zaskoczeni, choć media zdążyły nakreślić scenariusz działań już wcześniej.

Powstaje więc pytanie o sens wyjazdu do Opalenicy. Zespół przez dziewięć dni uczył się systemu gry, jaki preferował zwolniony szkoleniowiec, a do tego ćwiczył w niepełnym składzie. Teraz przed zawodnikami przestawienie się na system, jaki zaoferuje następca, czyli Marcin Kaczmarek, którego przedstawienie ma nastąpić w poniedziałek. Oby ze wszystkim udało się zdążyć – ze zbudowaniem kadry i przygotowaniem jej do walki o awans.

Liczby zgrupowania w Opalenicy:

1 – tyle piłek zniszczyło się podczas treningu
2 – tyle razy Marcel Stefaniak zaliczał wizytę w szpitalu
3 – tyle meczów sparingowych rozegrał Widzew
5 – tylu zawodników przetestowano
8 – tylu członków liczył sztab Widzewa
9 – tyle dni Widzew spędził na obozie
12 – tyle Widzew zaliczył jednostek treningowych
27  – tylu piłkarzy łącznie przebywało na obozie
40 – tyle stopni w cieniu wynosiła maksymalna temperatura

DZIEŃ 1 (21.06.2019)

zapowiedź dnia
podsumowanie dnia

DZIEŃ 2 (22.06.2019)

zapowiedź dnia
podsumowanie dnia

DZIEŃ 3 (23.06.2019)

zapowiedź dnia
podsumowanie dnia

DZIEŃ 4 (24.06.2019)

zapowiedź dnia
podsumowanie dnia

DZIEŃ 5 (25.06.2019)

zapowiedź dnia
podsumowanie dnia

DZIEŃ 6 (26.06.2019)

zapowiedź dnia
podsumowanie dnia

DZIEŃ 7 (27.06.2019)

zapowiedź dnia
podsumowanie dnia

DZIEŃ 8 (28.06.2019)

zapowiedź dnia
podsumowanie dnia

DZIEŃ 9 (29.06.2019)

zapowiedź dnia
podsumowanie dnia

2
Dodaj komentarz

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
obiektyw

Zgłoście nowy rekord temperatury w czerwcu w Polsce, bo ostatnio padł w Legnicy 38,2 (w cieniu), a wg Was w Opalenicy było 40…

Taki tam

Pomiary temperatury podawane są wg. Stacji pomiarowych rozlokwanych na terenie RP a jak się domyślasz podana temperatura jest z termometra który gdzieś tam sobie wisiał

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress