Polonia Bytom chciałaby Mroczkowskiego?

24 kwietnia 2014, 13:35 | Autor:

Radosław_Mroczkowski5

Radosław Mroczkowski, który we wrześniu ubiegłego roku został zawieszony przez Zarząd Widzewa w obowiązkach trenera pierwszej drużyny, wciąż budzi zainteresowanie. Najpierw łączono go z Pelikanem Łowicz, a teraz mówi się o możliwej ofercie z innego II-ligowca, Polonii Bytom.

O zainteresowaniu Mroczkowskim ze strony II-ligowca mówiła sama Jolanta Papuga, prezes Pelikana. W Łowiczu postawiono jednak na Macieja Bartoszka, byłego szkoleniowca GKS Bełchatów, który od dłuższego czasu pozostawał bez pracy.
Opcja z Radosławem Mroczkowskim i tak była mało realna, bowiem trener do końca czerwca związany jest umową z Widzewem.

Były członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski, do którego ściągał go Leo Beenhakker, ostatnio łączony jest z innym zespołem występującym w II lidze, ale tym razem w grupie zachodniej. Mowa o Polonii Bytom, która od stycznia prowadzona jest przez Grzegorza Kurdziela, byłego asystenta Michała Probierza. Kurdziel, który w klubie przejął wakat zostawiony przez – nomen omen- Artura Skowronka, po ostatnich wynikach zespołu jest jednak o krok od zwolnienia i w Bytomiu poszukują już nowego trenera.

Doniesienia na temat zainteresowania w Polonii Mroczkowskim są jednak nieprawdziwe – tak wynika ze słów samego szkoleniowca. „Nie wiem skąd takie informacje, ale ja nic o tym nie wiem. Nawet gdyby to była prawda, to dla mnie taki temat nie istnieje” – ucina w rozmowie z WTM sam szkoleniowiec.

W poprzednim roku, jeszcze zanim Radosław Mroczkowski zakończył pracę w Widzewie, na ławce trenerskiej widziało go Zagłębie, ale szkoleniowiec lubinianom odmówił. Trudno więc przypuszczać, by zdecydował się na pracę w II lidze. Także ewentualne zainteresowanie w Bytomiu, to wyłącznie kwestia życzeniowa śląskiego klubu lub zwykła kaczka dziennikarska.