Raport kartkowy przed meczem z Koroną

27 kwietnia 2014, 09:21 | Autor:

Musiał_Abbes

Sześciu piłkarzy Widzewa, w tym aż czterech z bloku defensywnego, będzie musiało mieć się dziś na baczności. Jeśli pojawią się na boisku i w starciu z Koroną obejrzą żółtą kartkę, wykluczą się z gry w spotkaniu z Cracovią w następną niedzielę.

W poprzednim meczu, w którym łodzianie mierzyli się z Pogonią Szczecin, czwarty kartonik w tym sezonie złapał Rafał Augustyniak i tym samym w Kielcach go zabraknie. O krok od pójścia w jego ślady jest partner w grze na środku obrony, Krystian Nowak, który do spotkania z Koroną przystąpi z trzema „żółtkami” na koncie. W takiej samej sytuacji są też dwaj inni defensorzy: Patryk Stępiński oraz Marek Wasiluk. Trzy kartki zebrali również: Maciej Mielcarz, Alex Bruno oraz Mariusz Rybicki.

Gospodarze do meczu przystąpią w identycznej sytuacji. W Koronie zagrożonych jest również sześciu graczy, a dodatkowo jeden będzie dziś pauzował. To defensywny pomocnik Vanja Markovic, który w poprzednim spotkaniu z Cracovią obejrzał czerwoną kartkę.
Zawodnikami na cenzurowanym w kieleckim zespole są: bramkarz Zbigniew Małkowski (trzy kartki), obrońca Paweł Golański (siedem kartek), pomocnicy Vlastimir Jovanovic (siedem kartek), Paweł Sobolewski (trzy kartki) i Jacek Kiełb (trzy kartki) oraz napastnik Maciej Korzym (trzy kartki).

Niedzielne zawody na Arenie Kielc poprowadzi 33-letni arbiter z Krakowa, Tomasz Musiał, mający opinię sędziego pozwalającego na ostre granie. W tym sezonie Musiał pokazuje średnio tylko 2,93 kartki na mecz, co jest najniższym współczynnikiem spośród całej stawki rozjemców! Zagrożeni piłkarze mogą więc dziś liczyć na odrobinę więcej luzu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress