Raport kartkowy przed meczem z Koroną

27 kwietnia 2014, 09:21 | Autor:

Musiał_Abbes

Sześciu piłkarzy Widzewa, w tym aż czterech z bloku defensywnego, będzie musiało mieć się dziś na baczności. Jeśli pojawią się na boisku i w starciu z Koroną obejrzą żółtą kartkę, wykluczą się z gry w spotkaniu z Cracovią w następną niedzielę.

W poprzednim meczu, w którym łodzianie mierzyli się z Pogonią Szczecin, czwarty kartonik w tym sezonie złapał Rafał Augustyniak i tym samym w Kielcach go zabraknie. O krok od pójścia w jego ślady jest partner w grze na środku obrony, Krystian Nowak, który do spotkania z Koroną przystąpi z trzema „żółtkami” na koncie. W takiej samej sytuacji są też dwaj inni defensorzy: Patryk Stępiński oraz Marek Wasiluk. Trzy kartki zebrali również: Maciej Mielcarz, Alex Bruno oraz Mariusz Rybicki.

Gospodarze do meczu przystąpią w identycznej sytuacji. W Koronie zagrożonych jest również sześciu graczy, a dodatkowo jeden będzie dziś pauzował. To defensywny pomocnik Vanja Markovic, który w poprzednim spotkaniu z Cracovią obejrzał czerwoną kartkę.
Zawodnikami na cenzurowanym w kieleckim zespole są: bramkarz Zbigniew Małkowski (trzy kartki), obrońca Paweł Golański (siedem kartek), pomocnicy Vlastimir Jovanovic (siedem kartek), Paweł Sobolewski (trzy kartki) i Jacek Kiełb (trzy kartki) oraz napastnik Maciej Korzym (trzy kartki).

Niedzielne zawody na Arenie Kielc poprowadzi 33-letni arbiter z Krakowa, Tomasz Musiał, mający opinię sędziego pozwalającego na ostre granie. W tym sezonie Musiał pokazuje średnio tylko 2,93 kartki na mecz, co jest najniższym współczynnikiem spośród całej stawki rozjemców! Zagrożeni piłkarze mogą więc dziś liczyć na odrobinę więcej luzu.