Raport wypożyczonych: Ostatnie mecze widzewiaków

29 czerwca 2022, 17:48 | Autor:

Ostatnie występy w obecnym sezonie mają za sobą piłkarze Widzewa Łódź grający w barwach innych klubów. Czerwiec był dość intensywnym miesiącem szczególnie dla Kamila Piskorskiego, którego Sparta Brodnica rozegrała w ciągu trzech tygodni aż pięć meczów. W jednym z nich młodemu pomocnikowi udało się zdobyć bramkę.

Trzykrotnie miał szansę wyjść na boisko Jakub Mamełka. Jego Sokół Aleksandrów Łódzki przegrał wszystkie trzy spotkania: z Pilicą Białobrzegi 0:3, z Mamrami Giżycko 1:2 oraz z Bronią Radom aż 1:6. Młody obrońca wystąpił we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasowym. Sokół opuścił szeregi trzecioligowców – a w najbliższym sezonie zagra w IV lidze.

Na występy w wyjściowej jedenastce mógł również liczyć drugi z wypożyczonych – Piskorski. W zremisowanym 2:2 pojedynku Sparty z Kujawianką Izbica Kujawska, rozegrał on pełne dziewięćdziesiąt minut. Niestety, obejrzana przez niego żółta kartka oznaczała, że w następnej serii gier musiał pauzować. Kolejna okazja do wyjścia na boisko nadarzyła się więc dopiero 16 czerwca, kiedy to brodniczanie wygrali na wyjeździe z Pogonią Mogilno 3:1. Piskorski znów zaliczył komplet minut, a do tego zdobył bramkę! Raptem trzy dni później pomocnik ponownie zaprezentował się na boisku – oczywiście w pełnym wymiarze, choć tym razem jego drużyna uległa Chełminiance Chełmno 0:2. W ostatnim meczu sezonu IV ligi, Sparta przegrała z Unią Gniewkowo 3:4, a zawodnik kolejny raz zapisał na swym koncie dziewięćdziesiąt minut.

Najmniej minut w tym czasie zaliczył Kamil Owczarczyk. 4 czerwca, w meczu Włókniarza Zelów z Borutą Zgierz, pomocnik nie znalazł się nawet w kadrze, z kolei cztery dni później, w zremisowanym 1:1 starciu z Prosną Wieruszów, zasiadł na ławce rezerwowych, jednak nie było mu dane wejść na boisko. Trzy dni później, wbiegł na plac gry na ostatnie trzy minuty potyczki przeciwko KS Paradyż, choć jego zespół przegrał 0:2. W ostatniej kolejce rozgrywek IV ligi, widzewiak zameldował się w grze po godzinie i pomógł swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa 4:0 nad Orłem Nieborów. Finalnie – zelowianie obronili się przed spadkiem z ligi.

Raport wypożyczonych (4-25 czerwca):

III liga

Jakub Mamełka (Sokół Aleksandrów Łódzki) – 90 minut + 90 minut + 90 minut

IV liga

Kamil Piskorski (Sparta Brodnica) – 90 minut, żółta kartka + 0 minut (pauza) + 90 minut, bramka + 90 minut + 90 minut
Kamil Owczarczyk (Włókniarz Zelów) – 0 minut (poza kadrą) + 0 minut + 3 minuty + 30 minut