Widzew nawiązał współpracę z platformą transferową

29 czerwca 2022, 15:00 | Autor:

Dotarły dziś do nas ciekawe transferowe wieści, choć nie związane z pozyskaniem żadnego nowego gracza. Włodarze Widzewa Łódź nawiązali zaś współpracę z firmą TransferRoom. To zyskująca coraz większą popularność aplikacja, pozwalająca na to, by łączyć wystawionych na sprzedaż piłkarzy, z chętnymi na ich usługi klubami.

Autorem aplikacji jest Duńczyk Jonas Ankersen, a jakie są zasady jej działania? W skrócie, bardzo podobne do jakiekolwiek platformy aukcyjnej. Klub, który ma na sprzedaż zawodnika, zamieszcza ogłoszenie, na które może odpowiedzieć ktoś zainteresowany jego zatrudnieniem. Później strony dogadują wszelkie szczegóły między sobą. Głównym atutem jest ograniczenie wpływu agentów – transakcji można dokonywać z ich o wiele mniejszym udziałem, niż ma to miejsce zazwyczaj. Więcej na temat funkcjonowania aplikacji można znaleźć chociażby TUTAJ.

Mimo że brzmi to bardzo trywialnie, w ostatnich latach TransferRoom zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, również wśród największych graczy. Jak czytamy, współpracuje z nim ponad 650 klubów z całego świata, w tym marki, jak Arsenal, Barcelona, Juventus, Liverpool, Manchester City czy Roma. Platforma cieszy się dużym wzięciem również poza Europą, głównie w krajach Ameryki Południowej. W Polsce, korzystają z niej zaś między innymi Cracovia, Lech Poznań i Legia Warszawa – teraz, do tego grona dołączy Widzew.

Dzisiaj firma pochwaliła się nawiązaniem tej współpracy na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. „To okazja do budowania relacji na nieco innym poziomie. Jako właściciel klubu, mam również okazję poznać ciekawych ludzi i całą społeczność piłkarską, a także innych właścicieli” – stwierdził Tomasz Stamirowski. „Najbardziej interesują nas rynki silniejsze, jak Niemcy, Hiszpania czy Portugalia, czasem z drugiego poziomu. To jedna część. Druga – to rynki sąsiedzkie, na których możemy mieć przewagę konkurencyjną, jak Słowacja, Czechy albo Rumunia. Nasze zainteresowania to połączenie mocnych lig oraz lig na lokalnych rynkach” – dodał właściciel klubu. Jakie korzyści przyniesie współpraca – dowiemy się wkrótce.

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x