Relacja z Widzew Cup 2017

17 października 2017, 11:00 | Autor:

Na początku października odbyła się bardzo ciekawa impreza, zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew”, dedykowana najmłodszym. Poniżej prezentujemy zaległa relację z zawodów.

W miniony piątek, 6 października, w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w 15 spotkaniach turniejowych zmierzyły się reprezentacje 6 łódzkich szkół: SP nr 12, SP nr 29, SP nr 34, SP nr 114, SP nr 170 oraz SP nr 193.

Zaciętej rywalizacji sportowej przyglądali się nie tylko dopingujący swoje drużyny przedstawiciele szkół, ale również gwiazdy Widzewa: Wiesław Wraga, Krzysztof Kamiński, Andrzej Grębosz, Andrzej Możejko i Andrzej Kretek. Byli zawodnicy Widzewa aktywnie uczestniczyli w turnieju sędziując poszczególne spotkania oraz wybierając najlepszego piłkarza turnieju.Rywalizacja sportowa stała na wysokim poziomie. Zawodnicy do samego końca każdego spotkania walczyli o jak najlepszy wynik dla swojej Szkoły, co przekładało się na wiele ciekawych sytuacji i dramatycznych momentów. Obserwowanie zaangażowanie młodych piłkarzy w grę i przejęcie, jakie towarzyszy im podczas turniejowych zmagań pokazuje nam, jak bardzo potrzebne dla najmłodszych są tego typu inicjatywy. Cieszymy się, że w ten sposób możemy wspierać rozwój młodzieży oraz zachęcać ją do zainteresowania się Widzewem.

W tegorocznej edycji Widzew Cup zdecydowanie najlepiej wypadli piłkarze reprezentujący Szkołę Podstawową numer 34 i to do nich powędrował puchar za zajęcie pierwszego miejsca.

Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio uczniowie Szkoły Podstawowej nr 114 i 29 otrzymując w nagrodę również pamiątkowe puchary.Kolejne miejsca zajęły reprezentacje Szkół 170 (IV miejsce), 12 (V miejsce) i 193 (VI miejsce).

Tradycyjnie przyznaliśmy nagrody dla najlepszego strzelca i bramkarza. Dużo emocji towarzyszyło wyborowi najlepszego strzelca turnieju. Wymagał on konkursu rzutów karnych, ponieważ aż 5 młodych piłkarzy uzyskało ten sam dorobek bramkowy. Ostatecznie konkurs rzutów karnych wygrał Damian Glicner reprezentujący Szkołę Podstawową nr 193 , a najlepszym bramkarzem okazał się Błażej Płaczkowski reprezentujący Szkołę Podstawową nr 34.

Wszyscy uczestnicy turnieju za swoje zaangażowanie i waleczność otrzymali zestawy pamiątkowych upominków związanych oczywiście z Widzewem. Mamy nadzieję, że dzięki nim z uśmiechami na twarzach wspominać będą udział w tegorocznym turnieju.

W związku z przypadającym w tym roku X-leciem OSK „Tylko Widzew” zmagania Widzew Cup 2017 były okazją do podziękowania za wieloletnią współpracę i uhonorowania srebrnymi odznakami jubileuszowymi OSK Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 oraz Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Widzewa.Podsumowując tegoroczną edycję nie sposób nie wspomnieć tych, dzięki którym mogła się ona odbyć. Zarząd OSK „Tylko Widzew” dziękuje szczególnie:

– Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi

– Stowarzyszeniu Byłych Piłkarzy Widzewa Łódź

– wszystkim członkom i sympatykom naszego stowarzyszenia, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w organizację turnieju.

Podsumowując tegoroczną edycję myślami jesteśmy już na kolejnej. Mamy nadzieję, że spotkamy się na niej wspólnie! Do zobaczenia na Widzew Cup 2018!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x