Trampkarze górą w derbach. I powołani do kadry

17 października 2017, 14:48 | Autor:

W bieżącym sezonie nie będziemy mogli obejrzeć derbów Łodzi pierwszych drużyn. Takie spotkania wciąż odbywają się jednak w niższych kategoriach wiekowych. Ostatnio duży sukces odniósł zespół trampkarzy z rocznika 2004.

Podopieczni Konrada Puchalskiego i Bartłomieja Bieleckiego grali w niedzielę na boisku Chojeńskiego Klubu Sportowego ze swoimi rówieśnikami z AP ŁKS. Młodzi widzewiacy nie dali rywalom większych szans, pewnie wygrywając 2:0. Od samego początku to Widzew przeważał, jednak przez pierwsze 45 minut nie był w stanie przełamać obrony rywala. Stało się to dopiero w drugiej połowie, gdy bramkarza ełkaesiaków pokonali najpierw Kamil Zadka, a później Jakub Krajewski. Jak na derby przystało, mecz obfitował w dużo walki i nieczystych zagrań, a młodzi piłkarze pokazali w nim zaczątki prawdziwego widzewskiego charakteru.

Zwycięstwo pozwoliło nie tylko na umocnienie się na pozycji lidera I ligi wojewódzkiej w kategorii C2, ale też na otrzymanie wyróżnień indywidualnych. Pięciu zawodników Widzewa otrzymało bowiem powołania do kadry Łódzkiego Związku Piłki Nożnej na mecz z reprezentacją Warmii i Mazur. Spotkanie odbędzie się 24 października w Aleksandrowie Łódzkim, a zagrają w nim Marcel Buczkowski, Szymon Mirowski, Dawid Owczarek, Mateusz Saganiak i Damian Związek.

Widzew Łódź – AP ŁKS 2:0 (0:0)
51′ Zadka, 67′ Krajewski

Buczkowski – Miziołek, Owczarek, Cichal, Majczyk, Mirowski, Szymczak, Zadka, Związek, Zawadzki, Saganiak

Rezerwowi: Rospara, Wierucki, Jończyk, Saktura, Krajewski, Ludwig, Bobiński