Rumuni na koniec zgrupowania

29 stycznia 2015, 20:43 | Autor:

gaz-metan-medias

Jutro Widzew rozegra swój ostatni sparing na zgrupowaniu w Turcji. O godzinie 14:30 czasu polskiego czerwono-biało-czerwoni zmierzą się z rumuńskim ekstraklasowcem Gaz Metan Medias. Spotkanie zostanie rozegrane w tureckim Belek, oddalonym kilkadziesiąt kilometrów od Kremlin Palace.

Jutrzejszy sparingpartner RTS-u został założony w 1945 roku. Dwa lata później z nową nazwą – CSM Medias po raz pierwszy awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w Rumunii. Największym sukcesem w historii Gaz Metan Medias było zajęcie 7 miejsca w rumuńskiej Liga I w sezonie 2010/2011. Obecnie podopieczni trenera Aurela Nalatiego zajmują 13 pozycję w tabeli (pierwsze spadkowe), w 17 spotkaniach zdobywając 18 punktów. Najlepszym strzelcem Rumunów jest 26-letni AlbańczykAzdren Llullaku z dorobkiem 5 bramek. Domowe spotkania zawodnicy z Medias rozgrywają na Stadionul Gaz Metan, mogącym pomieścić 8500 widzów.

Podczas piątkowego sparingu Wojciech Stawowy najprawdopodobniej będzie mógł po raz pierwszy przyjrzeć się nowym, testowanym zawodnikom – Edgar Bernhardt i Kosuke Kimura. Pod znakiem zapytania stoi występ Macieja Krakowiaka, który uskarża się na uraz pleców.  Z kolei Julien Tadrowski cały czas nie jest w pełni dyspozycji i jutro nie zagra. Przypomnijmy, że do tej pory widzewiacy w meczach kontrolnych zremisowali 0:0 z Jagiellonią, pokonali brazylijski Sao Carlos FC 2:0, przegrali z Vardarem Skopje 0:2 a środę musieli uznać wyższość libijskiego Al-Ahli (1:2).

 

Adrian

 

Foto: www.gopixpic.com