Widzew Łódź – Gaz Metan Medias 0:2

30 stycznia 2015, 15:23 | Autor:

sparing 2

W sparingowym meczu rozegranym w tureckim Belek, Widzew przegrał z 13 zespołem rumuńskiej Liga I – Gaz Metan Medias 0:2 (0:2).

Pierwszą groźną sytuację w meczu miał Widzew, jednak po ciekawej akcji całego zespołu Konrad Wrzesiński trafił w słupek. Kolejne minuty spotkania nie były już tak interesujące a gra toczyła się głównie w środku pola. Niestety w 30 minucie arbiter podyktował rzut karny dla gości za rzekomy faul Dino Hamzicia. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Alexandru Curtean i było 0:1. Rumuni poszli jednak za ciosem i raptem 5 minut później ten sam zawodnik idealnie wykonał rzut wolny. Mimo kilku prób widzewiaków do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Wojciech Stawowy dokonał zmian. Za boisku pojawili się m. in. Kimura i Bernhardt. Łodzianie od początku ruszyli do ataków, jednak niewiele z nich wynikało. Dopiero w 75 minucie dobrą sytuację do strzelenia gola kontaktowego miał Mariusz Rybicki, jednak jego strzał z najwyższym trudem obronił bramkarz Gaz Metanu. Kilka minut później ponownie, tym razem zza szesnastki  próbował ,,Ryba” –  górą był bramkarz rywali. W 84 minucie swoją sytuację miał także Warchoł, mimo to cały czas utrzymywał się wynik 0:2. Ostatnie minuty, to kolejne próby Widzewa, jednak do końca spotkania wynik się nie zmienił. Tym samym RTS przegrał swój trzeci z rzędu sparing, musząc uznać wyższość Gaz Metan Medias 0:2

Widzew Łódź – Gaz Metan Medias 0:2 (0:2)
30′ (k), 35 Alexandru Curtean

Hamzić (46′ Perdijc) – Wrzesiński (46′ Kimura), Kasperkiewicz, Nowak, Zgarda, Rozwandowicz (76′ Injac), Kwiek (46′ Kasprzak), Nishi (65′ Warchoł), Rybicki, Batrović (85′ Kowal), Janiec (46′ Bernhardt)