P. Sobolewski: ,,Mam już dwie oferty”

30 stycznia 2015, 12:08 | Autor:

Paweł_Sobolewski

Paweł Sobolewski to jeden z zawodników, którym interesuje się Widzew. Sprawa jego transferu jest jednak skomplikowana, gdyż zawodnik spiera się z Koroną Kielce o ważność swojej nowej umowy. Klub twierdzi, że popularny ,,Sobol” nie jest już ich piłkarzem, ten natomiast wręcz przeciwnie. Pat w tej sprawie ma zostać rozstrzygnięty przez PZPN 10 lutego.

Jednak Sobolewski w rozmowie z portalem Echo Dnia twierdzi, że w ostatnim czasie dostał też drugą ofertę: ,,Z tego, co wiem, do Korony wpłynęło oficjalne zapytanie ze strony Widzewa, ale proszę o to pytać prezesa. Ja mogę tylko dodać, że mam już drugą ofertę, ale nazwy klubu nie zdradzę. Co się stanie, jeśli PZPN rozstrzygnie, że jesteśmy zawodnikami Korony? Jest wiele wyjść. Mogę grać w ekstraklasie w barwach Korony, w trzecioligowych rezerwach, mogę grać na zasadzie wypożyczenia w innym klubie, mogę być też wytransferowany. Rozwiązań jest dużo. Mam nadzieję, że wszystko rozstrzygnie się 10 lutego” – przyznaje.

Jak rozstrzygnie się ten konflikt, ciężko powiedzieć. Niewątpliwie doświadczony, 35-letni boczny pomocnik bardzo by się Widzewowi przydał, co podkreśla sam Wojciech Stawowy. Pozostaje nam więc tylko czekać na decyzję Izby do spraw Rozstrzygania Sporów Sportowych przy Polskim Związku Piłki Nożnej, a później w zależności od werdyktu, jakie kroki podejmie Korona, bądź sam piłkarz.

Adrian