Sektor gości zamknięty do końca sezonu

20 marca 2023, 13:02 | Autor:

Po meczu Widzewa z Lechem Poznań zamknięty dla kibiców drużyny przyjezdnych został sektor gości. Powodem są uszkodzenia sanitariatów i stoiska z cateringiem, powstałe po wizycie fanów z Poznania na wczorajszym meczu.

Na wczorajszym meczu w sektorze gości zasiadło 906 kibiców z Poznania, w tym 150-osobowa grupa fanów ŁKS, a także grupki kibiców Cracovii i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W trakcie meczu zniszczeniu uległy krzesełka na trybunie, sanitariaty a także punkt gastronomiczny. W związku z tym, sektor gości został zamknięty do końca sezonu, co potwierdził na Twitterze prezes RTS Mateusz Dróżdż.

Do końca sezonu widzewiacy rozegrają jeszcze cztery mecze domowe – ze Stalą Mielec, Piastem Gliwice, Górnikiem Zabrze oraz Koroną Kielce. Wygląda na to, że wszystkie odbędą się bez udziału kibiców przyjezdnych. Zdjęcia uszkodzeń na sektorze pokazał na Twitterze dziennikarz Marcin Szypszak.

AKTUALIZACJA:

Klub wydał oświadczenie w tej sprawie. Treść prezentujemy poniżej:

W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w trakcie meczu z Lechem Poznań, Widzew Łódź S.A. informuje, że do końca sezonu sektor ten pozostanie zamknięty dla fanów drużyn przyjezdnych.

Widzew Łódź podczas organizacji imprez masowych zawsze stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo wszystkich uczestników, a przygotowania do meczu z Lechem Poznań zaczęły się już dwa miesiące wcześniej. W zabezpieczenie spotkania po stronie Klubu zaangażowano ponad 450 osób.

Od połowy 2022 roku do władz Miejskiej Areny Kultury i Sportu, operatora stadionu przy al. Piłsudskiego 138, przesyłano pisma z prośbami wprowadzenia niezbędnych zmian w sektorze dla kibiców gości, dlatego do momentu ich wdrożenia oraz wykonania prac remontowych Klub nie będzie przyjmował kibiców gości.

Podczas meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy w sektorze gości, w którym zasiedli między innymi fani Lecha Poznań i ŁKS-u Łódź, doszło do zniszczenia mienia. Zniszczono między innymi: punkt gastronomiczny, w którym doszło do włamania, kradzieży i podpalenia, toalety, instalacje elektryczne, elementy brandingu oraz siatek okalających sektor, a także elementy infrastruktury na trybunie, a łączne straty wstępnie oszacowano na ok. 150 tys. złotych.

Klub stanowczo potępia akty chuligańskie i zachowania mające znamiona wandalizmu. Jednocześnie Klub wyraża ubolewanie z powodu wydarzeń, jakie miały miejsce na sektorach gospodarzy, a w szczególności odpalenia petard hukowych na trybunie C, które w bezmyślny sposób zostały wrzucone na murawę.

Pracownicy Widzewa Łódź dokonali wszelkich starań, by mecz przebiegł bezpiecznie i bez zakłóceń, a przed rozpoczęciem spotkania odkryli ślady rozkręcenia furt w wejściach na tzw. przedpole, którym kibice gości są kierowani na swoje sektory. Dodatkowo Klub kontaktował się z przedstawicielami kibiców Lecha Poznań, którzy zażyczyli sobie otwarcia punktu cateringowego. Po wejściu pierwszych osób na sektor, fani przyjezdni zmienili zdanie, w związku z czym wyprowadzono obsługę cateringu, a sam kiosk został zamknięty. Niestety w przerwie doszło do włamania, skradzionego towaru i sprzętu użyto do rzucania w kierunku kibiców gospodarzy, a ok. 80. minuty punkt gastronomiczny został podpalony.

W 2021 roku Widzew Łódź zdecydował się pierwszy raz od 13 lat przyjąć na swoim stadionie kibiców ŁKS-u Łódź. Podobnie było w przypadku spotkań z udziałem klubów, których kibice są zaprzyjaźnieni z fanami biało-czerwono-białych. Niestety, każdy z tych meczów kończył się dla gospodarzy dewastacją sektora gości i stratami sięgającymi już łącznie kilkuset tysięcy złotych.

Mamy nadzieję, że wydarzenia, które miały miejsce podczas meczu z Lechem Poznań już się nie powtórzą. Wspólnie dbajmy o markę Widzewa w Sercu Łodzi.

Subskrybuj
Powiadom o
63 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
lolek
1 rok temu
kabaret
Odpowiedź do  lolek
1 rok temu

Chłop prawdę pisze, w dodatku pokazuje nadpalone krzesełka na zdjęciu pod zegarem i dostaje minusy .

Last edited 1 rok temu by kabaret
Darek
Odpowiedź do  lolek
1 rok temu

Na ten sektor jak Wartą trzeba wpuszczać dzieci i młodzież za darmo

Kamil Ż
1 rok temu

Na litość boską kibole! Później są wszyscy winni tylko nie WY bo sektory gości wyzamykane. Kamieniami nie rzucajmy bo i u nas patologia występuje ale do jasnej cholery zastanówcie się co robicie bo sami sobie szkodzicie!

R T S
Odpowiedź do  Kamil Ż
1 rok temu

Sobie bandziory to niech szkodzą.Gorzej ,że szkodzą klubowi.Ale przecież oni i tak za darmo na mecze wchodzą to mają na transparenty z grożnymi wyrazami jak Kur….. Póżniej zdziwienie.

Last edited 1 rok temu by R T S
SiadamKucam
1 rok temu

Zwłaszcza z Gliwic i Mielca szykowała się prawdziwa inwazja.:-)

Mr1910
1 rok temu

To analogiczna sytuacja do spotkania z GKS Tychy. Po co znów dla tego bydła otwarto catering. Woda z kranu, by wystarczyła.

Nonsens
Odpowiedź do  Mr1910
1 rok temu

Bez kranu…z koryta

jaco
Odpowiedź do  Mr1910
1 rok temu

Z kibla nie kranu

Jura
Odpowiedź do  jaco
1 rok temu

Z kibla nie, bo zniszczą.

Mariusz
1 rok temu

Widzew miał nauczkę chyba po Śląsku a teraz te parchy z Poznania razem z zatorowcami.Moim zdaniem kibice przyjezdni powinni być zatrzymywani na stadionie po każdym meczu aż odpowiedni ludzie sprawdzą zniszczone mienie.Następnie wzywa się policję i niech te bydło ponosi koszty naprawy. Nie można co mecz naprawiać zniszczone mienie.

Andy
Odpowiedź do  Mariusz
1 rok temu

Zaganiara

mirson
1 rok temu

A wy zatorowcy zamiast siedzieć na naszym forum i pisać pierdoły,zapieprzać na nasz stadion i sprzątać po swoich koleżankach z amiki.

Posejdon
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Jak to jest żyć bardziej rywalem zza miedzy niż własnym klubem? Wam nie jest tak zwyczajnie głupio?

JaToJa1910
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Jaki ty beton jesteś.

RedMan
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

galerJANEK co czujesz satysfakcję? twoi patologiczni koledzy pokazali po raz kolejny jakim są dnem. Ty zaś leczysz tutaj kompleksy bo wiesz doskonale że piłkarsko i kibicowsko nic nie znaczycie, nie tylko w Europie, Polsce ale nawet w województwie łódzkim jakością jesteście na poziomie takiego Bełchatowa. Jedyne co potraficie cieniaski to kozaczyć w necie, wrzucać durne memy, niszczyć kible, rzucać kiełbasą i ogólnie szerzyć pato. Prezentujecie kibicowski Bangladesz. Mam nadzieje że Was jak i wszystkie wasze pato-koleżanki nie zobaczymy długo na naszym stadionie, a twoje kompleksy na WTM admin wreszcie wyleczy.

JaToJa1910
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Weź Szarika i idź na spacer dłuższy, a nie w koło bloku, bo od siedzenia przy kompie non stop już ci zwoje przepaliło. Spacer relaksacyjny, a nie szybko do neta, bo cza komentarz napisać, wkleić linki, sorry i być błaznem.

Reminio
1 rok temu

Ale czy w takim razie będą tam kibice Widzewa , czy zamknięty tylko dla gości…

Krzysiek
1 rok temu

Po co wpuszczać debili z wrocka pyry czy inne legijne pomioty czy zatorowe dajdaje lepiej na takie mecze robić 'remont’ i ich nie wpuszczać to nie będzie takiego syfu
Teraz podliczcie ile wydali na remont i na pewno za to byłby 1 lub 2 dobre transfery bo bida jest u nas z tymi grajkami jak letniowski musi dorobić dając dwa gole warcie i pyrom

lolek
Odpowiedź do  Krzysiek
1 rok temu

I tak samo będą nas traktować proste i sobie na Legie czy na derby Ślask itp nie wejdziesz

Mariusz
Odpowiedź do  lolek
1 rok temu

Kibice Widzewa nie są wandalami.Lolek może Ty takim jesteś a kibiców Widzewa mierzysz swoją miarką.Jeśli zaliczasz się to tego huligaństwa to nie powinieneś zabierać głosu w takich sprawach.

Wito
Odpowiedź do  Mariusz
1 rok temu

A Ty skoro nie jeździsz na wyjazdy tez powinieneś siedzieć cicho. A najwyraźniej nie jeździsz. Lolek dobrze napisał w odpowiedzi do Krzyśka. Odpowiedzialność zbiorowa to zgrana karta. Zamykanie sektorów to nie jest rozwiązanie. A odbije sie ro rykoszetem na tych, którzy chcą wspierać Widzew na wyjazdach. Po co to legitymowanie na bramkach, monitoring i inne pierdoły, skoro nie da się ustalić winnych i pociągnąć do odpowiedzialności?

Mariusz
Odpowiedź do  Wito
1 rok temu

Na tyle oceniona jest Twoja mądrość umysłu.

DonJ
Odpowiedź do  lolek
1 rok temu

Przeżyjemy.

Kris
1 rok temu

Kompletnie nie rozumiem, jak można było dopuścić do tak haniebnego czynu? Mam nadzieje, że zagorzali fani nie puszczą tego płazem. Muszą zostać wyciągnięte poważne konsekwencje wobec tych klubów, w przeciwnym razie będziemy postrzegani wśród elity kibicowskiej tak, jak postrzegani są kibice Zawiszy, którzy pozwolili na zdemolowanie własnego stadionu. Skoro była odwaga, by po meczu ze Zniczem Pruszków wyjść na murawę w celu wytłumaczenia zawodnikom jaki herb reprezentują, tak i w tym przypadku należałoby się takową odwagą wykazać.

Mar
Odpowiedź do  Kris
1 rok temu

Za twoim przewodem…lol

DonJ
Odpowiedź do  Kris
1 rok temu

No fakt. Zrobić wypad na murawę, wszcząć wielką burdę na stadionie, ryzykować zdrowiem, a może i życiem osób postronnych, w tym dzieci – a wszystko po to, żeby mieć zamknięty stadion na pierdylion spotkań, kary finansowe, a być może i punktowe. Brawo mistrzu intelektualnych szarad.
Ps. a ta „elyta” to w normalnym tego słowa znaczeniu „bandyterka”, tak?

Winnetou
1 rok temu

Skoro tak się oburzamy na idiotów z Poznania i na idiotów zza torów to pytanie następujące,po jaką cholerę sektor C odpalał race?czy trzeba się zniżać do takiego poziomu? przecież to jest debilizm w czystej postaci,czemu nie możemy dać przykładu jak się fajnie i kulturalnie dopinguje swój zespół?czemu nie dajmy przykładu do pięknego dopingu tylko dajemy się sprowokować jakimś idiotom?a tak nawiasem to Lech powinien pokryć wszystkie koszty naprawy tego co zniszczone

Jura
Odpowiedź do  Winnetou
1 rok temu

Jeśli odpalanie rac Ci przeszkadza, to idź do teatru.

JANEK
1 rok temu

Stadion ŁKS tak jak i stadion Widzewa sa stadionami miejskimi wybudowanymi za pieniądze Łodzian czyli tak samo za pieniądze kibiców ŁKS jak i Widzewa i jeżeli kibole tego czy tego klubu coś niszczą u rywala to tak samo jakby niszczyli swój stadion bo to z ich pieniędzy one powstały i z ich pieniędzy będą remontowane i naprawiane.

Konrad
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

GalerJanek. Co? Ty już wiesz co.

Antonio
1 rok temu

Powinna być solidarna odpowiedzialność klubu gości z samymi kibicami tej drużyny.

Kibic1910
1 rok temu

Bydło, a później lament w necie, że się nie wpuszcza kibiców gości i hasło PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW

Posejdon
1 rok temu

A garbate nochale mają jeszcze ból dupska kiedy nazywamy ich patologią… teraz już wiecie dlaczego, patusy? Nie łudźmy się, to że na meczach w Polsce jest tak żenująca frekwencja to też zasługa tego, że nasze stadiony „ubogaca kulturowo” właśnie takie bydło (nie obrażając krówek, bo to sympatyczne stworzenia).

adam
1 rok temu

Proponuje by matołów z Wrocka,Poznania i al.Fujnii nie wpuszczać więcej

Kixon
1 rok temu

Kałes łasy na kiełbasy

Last edited 1 rok temu by Kixon
Sarna
1 rok temu

Trzeba rozgraniczyć między kibicem-małpą, a kibicem z rozwiniętym mózgiem między uszami. Sam znam wykładowców akademickich, którzy chodzą na mecze i potrafią się kulturalnie zachować, ale też wiem, że na mecz potrafi przyjść troglodyta, który nie potrafi zliczyć do pięciu i poziom wysławiania ma taki, jak słabo wyszkolona papuga, albo gwarek. Koniecznie trzeba o tym pamiętać. Na stadion wpuszczane jest i bydło i inteligencja. Ci, co nam rozwalili catering, należą do grupy człekokształtnych i tyle. Pisanie o kimś takim, że mieni się „kibicem”, to nadużycie i wrzucanie do jednego wora odpadów społecznych i ludzi, którzy społeczeństwa budują. Ja bym nie ulegał… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Sarna
LEONARD
Odpowiedź do  Sarna
1 rok temu

zakładanie kominiarek jest zabronione na meczu wiec oni juz na poczatku meczu powinni byc usunieci z sektora gosci i wyjebani pod dworzec kaliski!

Nonsens
1 rok temu

Fajnie by było żeby przyjezdni wpłacali kaucję 100 tysia,ale trzeba by było trochę białego pyłu poświęcić

Krzysztofpiastòw
1 rok temu

W zasadzie to niewielka demolka. Sanitariaty ocalały, aż dziwne, coś tam urwane,nie wiedzieć czemu nie zabudowane. Karton po mleku się wala. W tydzień do ogarnięcia.
Powinno się brać kaucję i wpuszczać. Po co zamykać???

lolek
Odpowiedź do  Krzysztofpiastòw
1 rok temu

Oczywiście że tak tam wystarczy posprzątać te kible i wstawić drzwi w zawiasy,biała farba zamalować napisy i to wszystko.Na sektorze kawałek siaki i dosłownie 3 krzesełka w samym rogu do wymiany .W punkcie kateringowym to samo postawić wszystko co przewrócone i posprzątać.Ekipa kilku ludzi w 2-3 dni robocze by to ogarnęła

LEONARD
Odpowiedź do  lolek
1 rok temu

krzesełek jest gdzies ze 20! punkt cateringowy cały zdewastowany! kible rozwalone zamalowane…
trzeba kupic to wszystko zamowic zamontowac…
ale u was zra sie do dziury na stojaka a je z jednej miski mace…

LEONARD
Odpowiedź do  Krzysztofpiastòw
1 rok temu

Podczas meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy w sektorze gości, w którym zasiedli między innymi fani Lecha Poznań i ŁKS-u Łódź, doszło do zniszczenia mienia. Zniszczono między innymi: punkt gastronomiczny, w którym doszło do włamania, kradzieży i podpalenia, toalety, instalacje elektryczne, elementy brandingu oraz siatek okalających sektor, a także elementy infrastruktury na trybunie, a łączne straty wstępnie oszacowano na ok. 150 tys. złotych.
https://lodzkisport.pl/widzew-zamyka-sektor-dla-gosci-oficjalnie/

Arkadiusz
1 rok temu

Za szkody wyrządzone przez kibiców powinien pokrywać ich klub. Coś takiego powinno być zapisane w regulaminie Ekstraklasy ze każdy klub pokrywa koszty naprawy za szkody wyrządzonych przez swoich kibiców Klub piłkarski to jest firma jak każda inna i ludzie którzy się z nim identyfikują reprezentują ja na zewnątrz.

Andrzej. S
Odpowiedź do  Arkadiusz
1 rok temu

Kibice nie są pracownikami klubu – firmy.
Byłeś na wyjeździe podałeś pesel, Jesteś znany nawet jak masz komin na ryju.
Straty 150000.
Proste.
Dzielimy przez 906 czyli liczbę bydła i każdy po 166 zeta wpłaca, albo amica nie wchodzi do końca świata i 1 dzień dłużej na nasz stadion.

nasztata
1 rok temu

A czemu nie było adekwatnej odpowiedzi ochrony? Siedziałem w sektorze koło tego bydła i co rusz leciały na nas butelki, kiełby i inne przedmioty. Ochrona nie zrobiła niczego poza ściśnięciem naszego sektora na połowie powierzchni, no od czasu do czasu popryskali ich dezodorantem. Nie reagowali zanim pocięli siatkę chroniącą normalnych ludzi przed zwierzętami.

Andrzej. S
Odpowiedź do  nasztata
1 rok temu

Bo ochrona to stare baby i renciści z grupą inwalidzką, żeby było taniej.
Nadają się do szukania małpek w majtasach u kibiców, a nie do poważnego rozpierdolu.

marcin
1 rok temu

Ja bym przeslal te zdjecia do Florencji zeby nie wposcli tych pyrow na mecz na mecz Konferencji Ligi Europy

Jura
Odpowiedź do  marcin
1 rok temu

Nie bądź konfidentem.

LEONARD
1 rok temu

Znane jest już także stanowisko Lecha Poznań w tej sprawie. Głos zabrał zapytany przez „GW” rzecznik prasowy klubu Maciej Henszel. – Potępiamy każdy akt chuligański, coś takiego nie powinno mieć miejsca – stwierdził. – Wiemy, że trwa szacowanie strat i jutro powinna być informacja na ten temat. Czekamy na informację z Widzewa i wtedy nasi prawnicy zajmą się tą sprawą. Zdecydują, czy godzimy się na podaną kwotę i zapłacimy, czy będziemy się sądzić.

Bartosz
1 rok temu

A nie powinno być to tak zrobione, że każdy klub albo wpłaca pieniądze na specjalne konto przed startem ekstraklasy, albo kasa zostaje potrącona z transzy od Canal+. Wtedy, jeśli kibice danego klubu narobią szkód, to ta kasa powinna być bardzo szybko przekazana poszkodowanemu klubowi.

Andrzej. S
Odpowiedź do  Bartosz
1 rok temu

Dobry pomysł z tą kasą potrącaną z canal plus.
Wtedy ta kasa będzie krążyła od klubu do klubu co kolejka jak trenerzy na karuzeli W zależności kto komu akurat stadion rozwali w danej kolejce spotkań.

Stefański
1 rok temu

Opinia z gatunku tych po których wszyscy do ciebie strzelają ALE uważam że sektory gości to nic więcej niż siedliska patologii a kiedy przyjeżdża ekipa normalnych ludzi to może nawet z naszymi usiąść i nikt nie ma problemu.
Zamiast gościć takie BYDŁO lepiej zapraszać tam co mecz tysiąc dzieciaków.
Doping też jest lepszy kiedy nie ma w klatce małp bo leci mniej kurew i innego ścieku od którego łapią tylko ciarki żenady.
Piłka nożna dla kibiców, kibole bandyci to nie kibice.

Polska
1 rok temu

Niby dlaczego sektor gości ma być zamknięty do końca sezonu. Hanka przeplatanka razem z Makis szybciutko wykładać kasę i naprawiać szkody. 3 tygodnie do nastėpnego meczu to wystarczająco dużo czasu by ogarnąć temat.

LEONARD
Odpowiedź do  Polska
1 rok temu

my jestesmy organizatorem meczu i naprawiamy straty a pozniej zgłaszamy koszta do klubu ktory jest odpoqwiedzialny za kibiców gosci… beznadziejne przepisy!

romek
Odpowiedź do  Polska
1 rok temu

Jak nie masz o czyms pojecia to sie lepiej nie wypowiadaj I nie kompromituj.Dajmy na to ze wynajmujesz od kogos mieszkanie I robisz impreze I jest demolka to wedlug ciebie kto za to beknie ??

LehVandal
1 rok temu

Hej ! Przecież jest rejestracja ludzi wg dowodu osobistego, nr PESEL, czyli nie są anonimowi ci kolesie. To ja już ku..wa nie rozumiem gdzie jest problem w wyłapaniu dewastatorów.

romek
Odpowiedź do  LehVandal
1 rok temu

Bo za tepy jestes.Winnemu trzeba cos udowodnic ze to on zrobil a nie ze fylko tam byl z kilkuset innymi osobami bo wiadomo ze wszyscy demolki nie robili bo tak to by nikogo na sektorze gosci nie bylo tylko by w kiblu byli juz rozumisz ?

podlasiak
1 rok temu

A cóż to był za baner na początku meczu? Co on wniósł? Chyba tylko podsycil agresję. Może warto pomyśleć na przyszłość

Grzegorz
1 rok temu

Jakby mieli zapłacic z własnej kieszeni może by się opamiętali..

R T S
1 rok temu

Prawidłowa decyzja. Na reszcie można rzec. Nie wpuszczać i to nie tylko do końca sezonu,ale niektóre grupy bandyckie w ogóle nie wpuszczać.

Michał
1 rok temu

Mnie zastanawia jedna rzecz, po raz kolejny czytam o rozkręconych śrubach w sektorze gości. Pytanie kto rozkręca te śruby, czy przyjeżdża wcześniej jakiś przedstawiciel przyjezdnych? Chyba nie, więc wynika z tego, że mamy jakiegoś sabotażystę w służbach organizacyjnych i zabezpieczających mecz.

63
0
Would love your thoughts, please comment.x