Środek pola Korony mocniejszy na Widzew

23 kwietnia 2014, 09:40 | Autor:

Jovanovic_Melunovic

Nie tylko Artur Skowronek ma powody do optymizmu biorąc pod uwagę komfort przy ustalaniu składu, także jego niedzielny rywal Jose Rojo Martin „Pacheta” ma coraz mniej zmartwień, jeśli chodzi o stan swojej kadry. W pierwszym poświątecznym treningu Korony wziął bowiem udział ważny dla tej drużyny piłkarz, Vlastimir Jovanovic.

Bośniacki pomocnik jest kluczową kartą w talii „Pachety”. W obecnych rozgrywkach wystąpił w prawie każdym meczu (niemal zawsze w pełnym wymiarze czasowym), chyba że akurat pauzował z powodu kartek. A w tym sezonie obejrzał aż dwa czerwone i siedem żółtych kartoników. Jovanovic trzy ostatnie spotkania opuścił ze względu na uraz pachwiny, teraz powinien być już zdolny do gry. Jak pokazują fakty, kiedy jest dostępny – gra.

Jak donoszą kieleckie media coraz bliżsi powrotu do zdrowia są również napastnik Przemysław Trytko oraz dobrze znany w Łodzi Tomasz Lisowski. Pierwszy z nich wciąż jednak nie może być pewny, czy zdąży wyleczyć się do niedzieli, drugi z kolei na pewno przeciwko byłemu klubowi nie zagra.
Innym niedostępnym zawodnikiem będzie pomocnik Vanja Markovic. Serb w starciu z Cracovią obejrzał bowiem czerwoną kartkę i otrzymał tym samym dwa mecze pauzy.

Nieobecny na wtorkowych zajęciach koroniarzy był również Michał Janota. Jego występ nie jest zagrożony, a absencja na treningu spowodowana była nieco dłuższym urlopem około świątecznym, o jaki poprosił były gracz Feyenoordu Rotterdam.