Turniej piłkarski kibiców Widzewa [relacja]

26 września 2011, 20:01 | Autor:

25 zespołów z całej Polski stanęło w szranki o miano najlepszej kibicowskiej drużyny. 25 września na boisku bocznym Widzewa został rozegrany turniej piłkarski zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców TYLKO WIDZEW.

Turniej, który od kilku lat wpisał się w historię kibiców Widzewa, zazwyczaj rozgrywany jest jesienią. Coroczna impreza ściąga do Łodzi drużyny złożone z fanów Widzewa zrzeszonych w fan clubach w całej Polsce. Obok dużych FC położonych blisko Łodzi , jak Kutno, Zelów, Tomaszów czy Piotrków, w turnieju grają także drużyny z miejscowości oddalonych od Łodzi o kilkaset kilometrów. W tegorocznym turnieju udział wzięły drużyny zrzeszające kibiców z Drezdenka, Poznania, Skarżyska czy regionalnych FC East Side i Widzewskie Południe. Stawkę uzupełniły 4 drużyny z Łodzi, a gościnnie do gry została zaproszona także drużyna Jagielloni Białystok.

Rozgrywki rozpoczęły się już o godzinie 8:30, kiedy to na boisko wybiegły pierwsze drużyny. 25 zespołów podzielono na 5 grup, mecze rozgrywane były systemem ‘każdy z każdym’, równolegle na 5 boiskach. Po zaciętych bojach wyłoniły się następujące pary ćwierćfinałowe:

FC Zduńska Wola – TO MY KIBICE ŁODZI
FC Stryków – FC Skarżysko Kamienna
FC Gostynin – Stary Widzew
FC Tomaszów Maz. – Stare Miasto

Tutaj mecze rozgrywane były systemem pucharowym, czyli przegrywający odpadał. Po kilkunastu minutach było już jasne kto zagra w półfinałach. Wreszcie nadszedł czas na długo oczekiwany finał, gdzie po dramatycznym meczu FC Stryków pokonał FC Tomaszów Mazowiecki 2:1, zdobywając zwycięską bramkę w przedostatniej minucie meczu. Trzecie miejsce przypadło drużynie z Gostynina, czwarte FC Zduńska Wola. Nieco słabiej w turnieju wypadły drużyny z miast najbardziej oddalonych od Łodzi, ale nie ma się co dziwić, gdyż członkowie tych FC musieli na turniej wyjechać w późnych godzinach nocnych.

Organizacyjnie turniej stał jak zwykle na wysokim poziomie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy gadżet oraz talon na jedzonko. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w przerwie meczu Widzewa z Jagiellonią. Nagrodą dla najlepszej drużyny były także ufundowane przez Stowarzyszenie FANATYCY WIDZEWA pakiety wyjazdowe na mecz z Legią.

Poniżej pełna lista uczestników oraz wyniki fazy pucharowej.

Uczestnicy: FC Gostynin, FC Poznań, FC East Side, FC Stryków, FC Zelów, FC Zgierz, Młodzi Chojny, FC Wiskitno, FC Kutno, Stare Miasto, FC Konstantynów, FC Zduńska Wola, FC Sieradz, FC Krośniewice, FC Pabianice, FC Skarżysko Kamienna, FC Drezdenko, FC Rawa Maz., TO MY KIBICE ŁODZI, FC Tomaszów Maz., FC Kalisz, FC Widzewskie Południe, FC Łowicz, Stary Widzew, FC Poddębice oraz gościnnie Jagiellonia Białystok.

FC Stryków – FC Tomaszów Maz. 2:1

Brawa dla organizatorów za kolejne udane przedsięwzięcie !!!

Zapraszamy do działu GALERIA, gdzie znaleźć możecie fotorelację z turnieju – http://www.widzewtomy.net/index.php?vie … Itemid=154