Wiceprezesi Widzewa: „Cecherz ma 1910% poparcia”

6 kwietnia 2017, 09:43 | Autor:

Klementowski_Brzeziński

Podział punktów w wyjazdowym meczu w Elblągu, jak łatwo się domyślić, nie zadowolił nikogo, poza gospodarzami. Na wynik narzekali nie tylko kibice, ale również władze klubu, które zaprosiły na poniedziałkowe posiedzenie zarządu trenera Przemysława Cecherza.

Wczoraj „Widzewiak” pisał o tym wydarzeniu, jak o wezwaniu szkoleniowca Widzewa na dywanik. Zaprzeczają jednak temu szefowie klubu, którzy mecz z Concordią oglądali na żywo z trybuny głównej. „Zaprosiliśmy trenera Cecherza, żeby omówić z nim aktualną sytuację sportową, a nie stawiać go do pionu. To nie pierwsze i na pewno nie ostatnie takie spotkanie. Nie było to wzywanie nikogo na dywanik, tylko rutynowa, zwykła, spokojna dyskusja. Wierzymy w pracę trenera” – wyjaśnia nam Remigiusz Brzeziński.

Takiego samego zdania jest Przemysław Klementowski, który zapewnia, że zarząd w pełni ufa trenerowi. „Przemysław Cecherz ma nasze pełne zaufanie i 1910% poparcia. Oczywiście, nikt nie był zadowolony ze straty dwóch punktów w Elblągu, trener również, ale podważanie jego pozycji w mediach to wprowadzanie niepotrzebnej nerwowości do szatni. Nam potrzebny jest spokój i stabilizacja, a nie kolejne ciśnienie” – mówi drugi z wiceprezesów Widzewa.

Brzeziński i Klementowski zapewniają, że panują nad sytuacją i proszą o wsparcie dla drużyny. „Cel się nie zmienia – walczymy nadal o awans do II ligi. To trudne zadanie, o czym mówiliśmy zimą wielokrotnie, ale nie składamy broni. Strata punktów w Elblągu boli, ale taka jest piłka – nie da się wygrać wszystkiego. Przed nami jeszcze trzynaście meczów i dużo punktów do zgarnięcia. Wszyscy wymagamy od drużyny, że ta zrehabilituje się w piątek i pokona Lechię. Wtedy sytuacja znów może się poprawić” – mówi WTM Brzeziński. „Apelujemy kibiców o gorący doping dla zespołu, a nie budowanie niepotrzebnego napięcia. Po co dokładać sobie presji, skoro ta i tak jest ogromna? – dorzuca Klementowski.

Spotkanie Widzew – Lechia już jutro! Początek o godz. 19:10.