Widzew II Łódź – KS Kutno 2:1 (1:0)

29 października 2022, 13:15 | Autor:

Kolejny komplet punktów zainkasowały rezerwy Widzewa Łódź. Podopieczni Patryka Czubaka, po niełatwym i i emocjonującym meczu, wygrali na własnym terenie z KS Kutno 2:1 i przynajmniej do niedzieli pozostaną na pozycji lidera IV ligi.

W wyjściowej jedenastce na ten mecz znalazło się dwóch piłkarzy pierwszej drużyny. Najwyżej został ustawiony Jakub Sypek, natomiast w pomocy zagrał Adam Dębiński. W bramce tego dnia stanął Marcel Buczkowski, a w linii obrony zaprezentowali się Kamil Tlaga, Łukasz Burliga, Hubert Lenart oraz Damian Pokorski. W środku, oprócz Dębińskiego, pojawili się Maciej Kazimierowicz i Łukasz Plichta, zaś najwyżej wspomnianemu wcześniej Sypkowi towarzyszyli Jakub Juchacz oraz Kamil Cybulski.

Mecz rozpoczął się od widocznej przewagi Widzewa. Dwukrotnie próbował pokonać bramkarza Tlaga, ale wynik się nie zmieniał. Ten otwarty został jednak w 25. minucie. Po podaniu od Przubułka, bramkarza pokonał Sypek. Chwilę później koledzy dziękować musieli jednak Buczkowskiemu, który świetnie przerwał groźną akcję rywali. W późniejszych fragmentach kolejne okazje mieli czerwono-biało-czerwoni. Michała Sokołowicza próbowali pokonać Burliga, czy dwukrotnie Sypek, ale wynik do przerwy już się nie zmienił.

Do drugiej części meczu łodzianie podeszli bez zmian w składzie. Szybko szansę miał Pokorski, lecz Sokołowicz był na posterunku. W 62. minucie bramkarz popełnił jednak błąd i po złym wybiciu, bramkę zdołał zdobyć Cybulski. Szybko jednak zrób zrobiło się groźnie, bowiem kutnianie wykonywali rzut karny po faulu Burligi. Buczkowski obronił uderzenie Telestaka, lecz nie miał żadnych szans przy dobiciu Kaceli i zrobiło się 2:1. W końcowej części meczu to goście przejęli inicjatywę i widzewiacy musieli się bronić. Kilkoma świetnymi interwencjami popisał się Buczkowski i udało się dowieźć zwycięstwo do końca. Widzew pokonał KS Kutno 2:1. Następny mecz ligowy już za tydzień, a rywalem będzie LKS Kwiatkowice.

25′ Sypek, 57′ Cybulski – 61′ Kacela

Buczkowski – Tlaga, Burliga, Lenart, Pokorski – Dębiński (61′ Dawid), Kazimierowicz, Plichta – Cybulski (66′ Zawadzki), Sypek (74′ Juchacz), Przybułek

Rezerwowi: Reszka – Szymczak, Bazler, Glicner