Widzew – Miedź (wypowiedzi)

7 listopada 2021, 15:00 | Autor:

Podziałem punktów zakończył się mecz na szczycie I ligi pomiędzy pierwszym w tabeli Widzewem Łódź a drugą Miedzią Legnica. Spotkanie mogło się podobać, zaś obie strony miały okazje, aby rozstrzygnąć je na swoją korzyść, ale żadnej się to nie udało. Co po ostatnim gwizdku sędziego powiedzieli trenerzy oraz zawodnicy?

Wojciech Łobodziński:
„To był mecz bardzo dobry z obu stron, najlepsza wizytówka I ligi oraz zawody na poziomie Ekstraklasy. Jeśli chodzi o mój zespół, to było spotkanie kilku faz. Zaczęliśmy bardzo dobrze, pierwsze dwadzieścia minut mieliśmy pod kontrolą, ale po zdobytej bramce niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę. W samej końcówce mieliśmy zaś trzy okazje do strzelenia gola i tylko zasługą bramkarza Widzewa było, że tutaj nie wygraliśmy. Bardzo przyjemnie mi się tutaj pracowało – oby więcej takich meczów w I lidze, ponieważ to jest sól piłki. Było bardzo fajnie.”

Janusz Niedźwiedź:
„Patrząc z perspektywy osób oglądających ten mecz, to było widowisko godne lidera i wicelidera. Bardzo dużo się działo – to była dobra reklama I ligi ze świetnym dopingiem i otwartą grą piłkarzy. To spotkanie było tak otwarte, że mogło potoczyć się w obie strony. Zarówno my mogliśmy wygrać kilkoma bramkami, jak i Miedź mogła to zrobić. W pierwszych dwudziestu minutach nie byliśmy sobą – w pierwszej fazie budowania akcji byliśmy zbyt mało odważni, nie byliśmy w stanie wykorzystywać przestrzeni. Gdy się otrząsnęliśmy, to już przegrywaliśmy 0:1, więc dobrze, że jeszcze przed przerwą udało nam się zdobyć bramkę.

Po przerwie nasza gra była już dużo lepsza, szybsza, zaczęliśmy tworzyć sobie dogodne sytuacje. Wydawało się, że za chwilę strzelimy na 2:1, a potem poprawimy na 3:1, tymczasem w ostatnich minutach mogło się to skończyć 1:3. Powiem kolokwialnie – po tym meczu jest dwóch rannych i żadnego zabitego. Chcieliśmy zdobyć dzisiaj trzy punkty, mamy jeden, ale musimy pamiętać, że trafiliśmy na dobrze dysponowany zespół Miedzi i trzeba go docenić.”

Karol Danielak:
„Musimy uszanować ten punkt, bo przegrywaliśmy, a udało nam się wyrównać. Niezadowoleni możemy być przede wszystkim z tego, że zagraliśmy poniżej naszych możliwości w pierwszej połowie – tę część spotkania troszkę przespaliśmy i to jest coś, co musimy poprawić. Dobrze, że pokazaliśmy siłę mentalną drużyny – jesteśmy świadomymi zawodnikami i potrafimy stawać wszyscy razem w obliczu wyzwań. Do lepszej gry napędziła nas bramka do szatni, a w końcówce zawalczyliśmy o utrzymanie wyniku – Kuba Wrąbel kolejny raz pokazał, że jest świetnym zawodnikiem i zamurował bramkę.”

Jakub Wrąbel:
„Wydaje mi się, że był to trochę szalony mecz, bo w pierwszej połowie Miedź stworzyła sobie trochę sytuacji, ale wydaje mi się, że tak naprawdę my też mieliśmy kilka dobrych okazji bramkowych. Ten mecz mógł zakończyć się wyższym wynikiem z obu stron, ale zakończył się remisem, także wydaje mi się, że trzeba ten punkt szanować, bo dalej jesteśmy liderem. Wydaje mi się, że przez pierwsze trzydzieści minut byliśmy pogubieni na boisku, ale później już przejęliśmy kontrolę, mogliśmy strzelić bramkę i ustawić ten wynik bardziej pod siebie, ale mecz skończył się remisem, także trzeba to szanować.”

Patryk Stępiński:
„To było dla nas ciężkie spotkanie. Zespół Miedzi był nastawiony na to, że gdy my wysoko do nich podchodziliśmy, to grali prosty futbol, długą piłkę na napastnika czy na skrzydłowego, strącali piłki za nasze plecy i ścigali się. To był dzisiaj ich pomysł. My w kilku sytuacjach nie zapobiegliśmy temu i Miedź szczególnie w pierwszej połowie stworzyła sobie kilka takich sytuacji. W drugiej połowie już poza końcówką nie stwarzali jakiegoś większego zagrożenia.

My też stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Mecz mógł potoczyć się tak, że Miedź mogła go wygrać 3:1 lub 4:1, ale my również mogliśmy takim samym wynikiem wygrać to spotkanie. Byliśmy przygotowani na styl, jaki preferuje Miedź – czasami jest to prosta piłka, ale najlepsze zespoły na świecie popełniają błędy i nie da się w meczu wszystkiemu zapobiec. Spotkanie kończy się remisem, chcieliśmy je wygrać, utrzymujemy pozycję lidera i już przygotowujemy się do następnych meczów w tym roku, żeby zdobyć w nich jak największą liczbę punktów.”

Część wypowiedzi za widzew.com.

Subskrybuj
Powiadom o
88 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
88
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x