Widzew Niedźwiedzia vs Widzew Myśliwca. Co mówią liczby?

15 listopada 2023, 09:00 | Autor:

Spotkanie z Zagłębiem Lubin było siódmym ligowym meczem Daniela Myśliwca na ławce trenerskiej Widzewa. Tym samym ma on ich na koncie tyle samo, co jego poprzednik w tym sezonie. Można więc pokusić się o porównania liczbowe drużyny za kadencji jednego i drugiego szkoleniowca.

Na wstępie chcemy wyraźnie zaznaczyć, że naszą intencją nie jest wskazanie, który opiekun łodzian radził sobie lepiej. Nie można tego rzetelnie ocenić, ponieważ obaj funkcjonowali w innych warunkach. Janusz Niedźwiedź miał niemały wpływ na kształt kadry i letnie transfery oraz olbrzymi na przygotowanie zespołu do rozgrywek. Jego następca nic w tej materii nie mógł jeszcze zdziałać, bazując na tym, co zastał w szatni. Oczywiście pewne rzeczy mógł już układać po swojemu w codziennym treningu, ale to nie to samo. Inna była też klasa przeciwników, z którymi mierzyli się obaj trenerzy – Niedźwiedź miał nieco trudniejszy terminarz. Dla przeciwwagi można natomiast podać argument, że to Myśliwiec ma w zespole dużą liczbę absencji, podczas gdy poprzednik nie zmagał się z tak dużymi problemami. Zmieniała się też forma poszczególnych zawodników.

Postanowiliśmy więc przyjrzeć się po prostu suchym liczbom, które mogą pomóc określić nam, jak widzewiacy funkcjonowali pod wodzą obu szkoleniowców, biorąc pod uwagę równą liczbę spotkań (pominęliśmy dwa pucharowe starcia). Statystyki podzieliliśmy na trzy kategorie: ogólną, defensywną oraz ofensywną. Co mówią fakty?

OGÓLNE

Jeśli spojrzeć wyłącznie na dorobek punktowy, nieco lepiej poszło Myśliwcowi. Co prawda obaj trenerzy wygrali po dwa mecze, ale w pozostałych Niedźwiedź raz zremisował, a resztę przegrał. Z kolei aktualny opiekun RTS doznał dwóch porażek. Czerwono-biało-czerwoni notują też nieco lepszy bilans bramkowy. Liczba strzelonych goli jest taka sama (osiem), ale zmniejszyła się suma trafień rywali (z dwunastu do siedmiu). Jak wyglądają głębsze dane? Są bardzo podobne, zespół nieco więcej biega i wygrywa pojedynków, ale minimalnie spadła dokładność podań i posiadanie piłki.

DEFENSYWNE

Na pierwszy rzut oka gra obronna Widzewa wygląda lepiej przy obecnym trenerze. A przecież nie brakowało obaw, gdy Daniel Myśliwiec obejmował drużynę, że to właśnie defensywa może najbardziej ucierpieć. Być może 37-latek jest na to wyczulony od samego początku, ale to tylko hipoteza. Może jest po prostu tak, że organizacja w tyłach funkcjonuje lepiej, skoro łodzianie stracili pięć bramek mniej. Co mówią liczby? Odsetek wygranych pojedynków uległ nieznacznemu obniżeniu, ale zmniejszył się też współczynnik goli oczekiwanych rywali. W teorii trudniej jest im strzelić gola, co wynika również z danych dotyczących strzałów. Przeciwnicy, z którymi mierzył się Myśliwiec, oddali ich aż o dwadzieścia dwa mniej, niż miało to miejsce za czasów poprzednika. O piętnaście zmalała liczba strzałów celny. Widzewiacy notują mniej przechwytów, ale mają więcej odbiorów. Bronią też o tyle skuteczniej, że obejrzeli o siedem żółtych kartek mniej i ani jednej czerwonej, przy czym suma fauli różni się niewiele.

OFENSYWNE

O ile większość kluczowych wskaźników obronnych poprawiła się, to gorzej wyglądają statystyki ofensywne. Zespół Janusza Niedźwiedzia oddawał mniej strzałów (uderzeń celnych było niemal tyle samo), ale miał w założeniu bardziej korzystne okazje do strzelenia gola (xG). Co ciekawe, upada mit mówiący, że obecnie drużyna strzela częściej z dystansu, ponieważ średnia odległość od bramki przeciwników jest aktualnie nieco mniejsza. Wydłużyła się natomiast średnia długość podania, ale również nieznacznie, więc o żadnym „lagowaniu” nie ma mowy. Bardzo zbliżone do siebie są dane przedstawiające próby podań w tzw. trzecią tercję (choć znacznie spadła ich dokładność), dokładność dośrodkowań czy rzutów rożnych. Ciekawostką jest z kolei, że pod wodzą Myśliwca zespół mocniej stawia na atak pozycyjny, a nieco spadła liczba kontrataków.

PODSUMOWANIE

Gdy zarząd zdecydował się na zmianę trenera argumentowano to przede wszystkim tym, że Widzew przestał ewoluować w określonym kierunku. Że piłkarze nie czynią postępów i potrzebny jest im szef, który odwróci ten trend. Jest zdecydowanie za wcześnie, aby oceniać słuszność ich wyboru, ale z pewnością nie można powiedzieć, że przy Piłsudskiego nastąpiła radykalna poprawa lub regres gry zespołu. Na razie roszada na ławce nie przyniosła wielu zmian, ale miejmy nadzieję, że te nastąpią w niedalekiej przyszłości. Wiosną Daniel Myśliwiec będzie już po okresie przygotowawczym i oknie transferowym, więc wtedy będzie można wymagać od niego więcej. Póki co pozostaje spokojnie czekać na rozwój wypadków.

Subskrybuj
Powiadom o
76 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil Ż
7 miesięcy temu

Jasny gwint, na co komu tego typu statystyki? Podania w 3 tercję, średnia odległości strzału?
„Piłka jest jedna a bramki są dwie” – proste, a teraz jakieś gpsy, komputery i niewiadono co.

Ko.nrad
Odpowiedź do  Kamil Ż
7 miesięcy temu

Future is now old man ;)

mirson
Odpowiedź do  Ko.nrad
7 miesięcy temu

Masz rację, ale tęskni człowiek do słów ś.p. Kazimierza Górskiego, „piłka proszę pana to prosta gra, trzeba strzelić jedną bramkę więcej niż przeciwnik”. Trzeba iść z postępem, ale ważny też jest trenerski nos i intuicja. Podam Ci jeden przykład jest wyrównany mecz wynik 0-0.Piłkarze grają według schematów, komputerowych badań przeciwnika, ćwiczeń taktycznych i różnych rozpisek, rzut karny, piłkarz podchodzi i nie strzela, koniec meczu 0-0. jakby strzelił byłoby 1-0 i wszyscy chwaliliby trenera,a tak 0-0 i trener chujowy.Taka jest ta piłka nożna, błędy i wyszkolenie piłkarza robią tu największą robotę.Nie mówię tu o przygotowaniu fizycznym, bo tutaj potrzebna jest nowoczesność… Czytaj więcej »

Citizen X
Odpowiedź do  Kamil Ż
7 miesięcy temu

To tak samo jak robisz wszystkie badania przed każdą operacją. Według twojego toku rozumowania jak boli dupa to trzeba zajrzeć w dupę. Polecam obejrzeć stary film „Moneyball”. Artykuł jak najbardziej trafny: miała być zmiana, zmiany nie widać.

Kamil Ż
Odpowiedź do  Citizen X
7 miesięcy temu

Rzeczywiście, porównuj badania lekarskie do piłki nożnej…

DonJ
Odpowiedź do  Citizen X
7 miesięcy temu

Zmianę widać w najważniejszej kwestii – jest mniej porażek.

Krzysiek
Odpowiedź do  Kamil Ż
7 miesięcy temu

Ech te dzieciaki i te ich kompuntery, za moich czasów graliśmy przy świecach i nikt nie narzekał.

DonJ
Odpowiedź do  Krzysiek
7 miesięcy temu

Kompuntery, instrybutory – świat technologicznie mknie do przodu… ;)

Darek
Odpowiedź do  Kamil Ż
7 miesięcy temu

Liczą się punkty. Najlepiej 3 i to już w sobotę. Grać I wygrywać. Kto na boisku to zapierdal..Za WIDZEW. Czy to. A młodzi jak Klimek, Tkacz czy Terpil to dwa razy więcej. Mimo tych wszystkich problemów wierzę w zwycięstwo. Potrzebujemy walczakow i kozaków. Takiego Kozaka jak ma Ruch.

Darek
Odpowiedź do  Kamil Ż
7 miesięcy temu

Rzuty różne. Z Warta było 15 i pół sytuacji z tego. Rzuty wolne to samo. Nie ma zagrożenia ani z tego ani z dośrodkowań z bocznych sektorów

arch
Odpowiedź do  Kamil Ż
7 miesięcy temu

Mateusz Oszust w kadrze reprezentacji Polski. Nie wiem czy kojarzycie tego gościa ? Przyszedł z Marcinem Płuską.
Pamiętam telefon do Marcina z zapytaniem czy ….już jedzie do Łodzi na rozmowy w sprawie objęcia posady po Obarku.
Marcin odpowiedział – tak jadę z Oszustem….

nasztata
Odpowiedź do  arch
7 miesięcy temu

Za to Kasprzak już wyleciał

Widz
Odpowiedź do  arch
7 miesięcy temu

Z taką grą to reprezentacja niech siedzi w domu, bo to wstyd jest.

kajget
Odpowiedź do  Kamil Ż
7 miesięcy temu

chcą udowodnić jak ciężko pracują … komputery

Jazz1910
7 miesięcy temu

Spokojnie? Ciężko będzie utrzymać nerwy.

Drozd33
7 miesięcy temu

Trochę to wszystko mimo wszystko wygląda za Myśliwca.Szkoda porażki z Warta. Jakby Mysliwiec miał Pawłowskiego zdrowego, Szota i Ibize oraz dłuższą ławkę z Kerkiem to tych pkt byłoby więcej Priorytetem powinien być mlodziezowiec

Tomasz
Odpowiedź do  Drozd33
7 miesięcy temu

Z młodzieżowcami to jest tak że ich forma faluje. Ci których mamy są ok. Na czołowych z ligi nas nie stać więc trzeba szkolić tych co mamy i dawać im szanse gry.

Sławek
7 miesięcy temu

Brakuje jeszcze kolorów koszulek :⁠-⁠)

nie wiem co tu wpisać
7 miesięcy temu

Myśliwiec na pierwszej konferencji powiedział, że jego sposobem na granie jest duża liczba krótkich podań. Tymczasem jak widać średnia długość podania się wydłużyła. Mówił też, że dośrodkowania nie są efektywne, a co mecz piła do boku i katują te wrzutki.

1910
Odpowiedź do  nie wiem co tu wpisać
7 miesięcy temu

Teraz jesteśmy w fazie uwielbienia nowego trenera więc te wszystkie przytoczone przykłady jego niekompetencji są zbywane prostym „dajmy mu czas!!”
Po fazie uwielbienia szybko przyjdzie faza ostrej krytyki i miekki prezesik zwolni kolejnego w sumie niewinnego trenera a skład dalej będzie złożony z kulawych i słabych xD
Masakra, co się w tym Widzewie dzieje…
Grunt ze Stamirowski nawet na jeden teansfer nie dał, co my byśmy bez niego zrobili..

tares
Odpowiedź do  1910
7 miesięcy temu

zgadzam się, wiosną kiedy Niedżwiedź przegrywał co się dało a komunikat z klubu był, że go nie zwolnimy myślałem żebym chciał zobaczyć tych zawodników pod okiem innego trenera. Doczekałem się dość późno, ale można stwierdzić , że podobnych miał jeden i drugi trener. Wniosek jest taki że dwóch różnych trenerów a wyników w dalszym ciągu brak, czyli to nie wina trenerów a zawodników. Idąc dalej, to potwierdza że skauting i proces zbierania z wystawek prowadzi donikąd. Jeśli nie zaczniemy sprowadzać piłkarzy to o jakichś marzeniach (które ma normalny kibic Widzewa) możemy zapomnieć.

łowca kłamstw
7 miesięcy temu

https://www.youtube.com/watch?v=Sc-G7GeJqeo&t=49s

37 sekunda ,czyli wszystko sie wyjaśniło który mecz to klasyk i derby Polski

Last edited 7 miesięcy temu by łowca kłamstw
janek dzbanek
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

Żadnego widzewiaka nie interesuje w tym temacie zdanie jakiegoś anglojęzycznego kanału na yt. To raz, a dwa – ledwo pejsie otworzyłeś oczy i już na WTM. Zastanów się jak chujowe musi być twoje życie skoro główną przyjemność w nim czerpiesz z prowokowania (marnego) kibiców przeciwnej drużyny w internecie.

łowca kłamstw
Odpowiedź do  janek dzbanek
7 miesięcy temu

Może ty otwierasz oczy przed 10 rano bo większość ludzi to juz od kilku godzin jest na nogach a teraz mają przerwy w pracy,a na koniec to tutaj nigdy nikogo nic nie interesuje jeśli mówi sie prawdę jaka jest ,tutaj wszystkich interesuje tylko co między sobą jest mówione i powtarzane :)

Last edited 7 miesięcy temu by łowca kłamstw
janek dzbanek
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

Dokładnie Janku, nikogo tutaj nie interesuje zdanie zakompleksionych żydków, którzy takimi wpisami próbują się tylko dowartościować i poczuć choć przez chwilę lepiej. Dla nas klasyk jest jeden i jebie nas zdanie innych, więc możecie próbować i próbować, a i tak nic nie wskóracie. A teraz wracaj do machania szpadlem w rowie, bo zaraz ci się ta przerwa skończy i dostaniesz opierdol, że siedzisz z nosem w telefonie zamiast grzecznie tyrać.

Kapitan Tsubasa
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu
łowca kłamstw
Odpowiedź do  Kapitan Tsubasa
7 miesięcy temu

Lech z Legią grali dwa razy więcej meczy ze sobą niż Widzew z Legią,Lech i Legia sa dużo bardziej utytułowanymi klubami od Widzewa,prawie co sezon walczą o mistrza Polski i Puchary europejskie a Widzew id prawie 25 lat o nic nie gra i o nic nie walczy jedynie o awans do wyższej klasy rozgrywkowej .Mnie nie interesuje aspekt kibicowski bo to sie tu nie liczy bo tak samo w Hiszpanii sa lepsze mecze kibicowskie od Real _ Barcelona ale tu chodzi o aspekt sportowy i dlatego to jest El Clasico

Kapitan Tsubasa
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

A i tak wybrali Widzew, a nie Amicę.

mirson
Odpowiedź do  Kapitan Tsubasa
7 miesięcy temu

Kapitan ma rację a janek, łowca kłamst, brodowity05 czy kibic musisz, czy musicie pogodzić się z tym ,że kibice ległej w głosowaniu na stulecie klubu jako swojego największego i najważniejszego rywala wybrali WIDZEW ŁÓDŹ, o amice nawet się nie zająknęli ha ha ha ha ha ha ha ha….

Leon
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

Pewnie El Clasico bez 80 tys. publiczności nadal byłoby El Clasico, ty kurwa merytoryczny aspekcie z alei chujni z już nawet nie trzema, a dwoma trybunami

a tam cicho być
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

Jak tam, na pytania które Ci zadałem miesiąc temu znalazłeś już odpowiedzi?
Jeśli nie to zajmij się szukaniem, a porządnym ludziom głowy nie zawracaj.

łowca kłamstw
Odpowiedź do  a tam cicho być
7 miesięcy temu

I tak tu siedzisz całe dnie wiec o co ci chodzi ,porządny człowieku który to całe dnie przesiaduje [pod innymi podpisami :)

łowca kłamstw
Odpowiedź do  a tam cicho być
7 miesięcy temu

Przepraszam za swoje zachowanie, zwyczajnie jestem zakłamany.

Czy może mi się ktoś wysrać na klatę?

a tam cicho być
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

Znasz odpowiedzi, czy nie znasz?
Jeśli nie znasz to znaczy, że nie zależy ci na prawdzie. A jeśli nie zależy ci na prawdzie to jesteś siewcą kłamstw, a nie ich łowcą.
I nie ma tutaj najmniejszego znaczenia jak wy tam się w swoim gronie bawicie, czy sracie sobie na klaty czy nie :D :D.

JaToJa1910
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

Wysrać na klatę hmm, szkoda, bo tak samo jak krowa nasra do studni: ani gówna ani wody. W twoim przypadku szkoda kupy, bo nie masz klaty.

Last edited 7 miesięcy temu by JaToJa1910
Dom Wolf
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

Buahahahahahahaha

Peter
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

Od tego sezonu klasyk i derby Polski to mecz ŁKS – Raków
comment image

łowca kłamstw
Odpowiedź do  Peter
7 miesięcy temu

comment image

tu lepsze zdjęcie
albo to

comment image

Last edited 7 miesięcy temu by łowca kłamstw
Peter
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

Albo to
comment image

Reprezentacja Łodzi
Odpowiedź do  Peter
7 miesięcy temu

Śmieszni jesteście ,jak była jedna trybuna to była śpiewka że nawet tego ŁKS nie zapełnia więc cały stadion im nie potrzebny ,teraz gosciu pokazuje wam zdjęcia pełnego stadionu lub prawie pełnego jak było kilkukrotnie to zaczyna się inna śpiewka i wyliczanie wolnych krzesełek że nie ma kompletu 18 tys haha

łowca kłamstw
Odpowiedź do  Reprezentacja Łodzi
7 miesięcy temu

Taki typ ludzi,oni mają swój Świat i nic innego do wiadomości nie przyjmują nawet jak im czarno na białym to pokażesz to zaraz coś innego wymyślą że połowa to za darmo weszło itp itd Najlepsze jest to że na Wiśle Kraków na ten mecz biletów brakło na ponad tydzień przed meczem i nie ma w tym żadnej logiki żeby ktoś cos za darmo rozdawał jak w kolejce było jeszcze pełno chętnych którzy by ten bilet kupili tylko ich już nie było od ponad tygodnia .Już nawet nie pieszę o tym że nawet jakby cały stadion tam był za darmo to… Czytaj więcej »

Last edited 7 miesięcy temu by łowca kłamstw
1908
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

Niby mają rację, bo u na frekwencję liczy się trochę inaczej
comment image

Reprezentacja Łodzi
Odpowiedź do  1908
7 miesięcy temu

Nie podszywaj się bo slabo ci to wychodzi .Salski raz tak powiedział w przypadku meczu z Chrobrym że tak było liczone a obecnie jest liczone według ilości kibiców na stadionie ale niektórym tego nie przetłumaczyć bo oni już mają swoją wersję zakodowana że tak jest zawsze , tak jak kartami Łodzianina ,przez tyle czasu to już by wszyscy co chodzą na ŁKS ten jednorazowy voucher po 5 razy pobrali( zawsze około 5 tys kibiców ŁKS kupuje karnety i logiczne jest chodź nie dla wszystkich że im voucher potrzebny nie jest ) a można tylko raz i kto miał go wziąć… Czytaj więcej »

Last edited 7 miesięcy temu by Reprezentacja Łodzi
1908
Odpowiedź do  Reprezentacja Łodzi
7 miesięcy temu

No właśnie Salski niepotrzebnie się wygadał jak liczy się u nas frekwencję. Na szczęście jakoś odwrócił kota ogonem i teraz liczy się uprawnionych i ładniej to wygląda. Startujemy z pułapu 5 tys. (4,5 tys karnetowiczów + 500 darmowych dla akademii). Niech rozdadzą ze 3000 i już robi się dobra liczba. Problem w tym, że z tych darmowych przyjdzie tylko garstka. Niestety nie da się co mecz organizować koncertu Margaret. Kolejny problem to transmisje tv, bo tam już widać pustki i trochę głupio to wygląda jak podajemy, że uprawnionych 10 tys, a na trybunach jest 5 tysi.

Leon
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

60% kielbasiarzy z przypadku, za darmo, bez znajomości chociażby butelkowego hymnu. Przypadek dwukrotny, a życie pokazuje posrancu, że was nie ma

Człowiek
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

Jest i ona, wygoniona z własnego forum, szuka atencji na forum Widzewa.
Naprawdę musisz mieć przykre życie niedowartościowana osobo z rodowitej części łódzkiej kompromitacji sportowej.
A tak na serio, wklejasz coś co nawet nie dotyczy twojego miernego klubiku z Karolewa, tylko jest tam jakaś wzmianka na temat waszych koleżanek z Poznania, które w ramach przypomnienia od 2006 roku zapierdalają na licencji pewnego klubu z Wronek, tak więc chuj nie klasyk!!!

Reasumując, skończ już swój skowyt i zawijaj na Polesie na festiwal tanich win Janek.

Last edited 7 miesięcy temu by Człowiek
Philips
Odpowiedź do  łowca kłamstw
7 miesięcy temu

Ale Lech to nie wy. To że was walą w pośladki kiedy tylko chcą to nie znaczy że możesz się bezmyślnie z nimi identyfikować. Powiedz lepiej kiedy mecz łks z kim kolwiek był uznany za klasyk. Postaraj się

Sebastian
7 miesięcy temu

Z wróbla jaskółki nie zrobisz.
Piłkarzy ma tych samych wiec i statystyki podobne, co swoją drogą pokazuje że Niedźwiedź nie był złym trenerem a poprostu piłkarzy mamy średnich poza kilkoma wyjątkami.
Nadchodzi zimowe okienko więc czekamy na ruchy transferowe

defensens
Odpowiedź do  Sebastian
7 miesięcy temu

TAKICH PIŁKARZY SCIAGAŁ ZE SWOIM KOLEGA WICHNIARKIEM A ODDAWAŁ I POZBYWAŁ ZA DARMO SIE LEPSZYCH!

Leon
7 miesięcy temu

Żenujący artykuł. Nic nie wnosi do chujni, która postępuje. W totolotka się bawicie, a przy cichej zgodzie środowiska Widzew jest rozkradany i sunie do 1 ligi. W konsekwencji okaże się powtórka z historii, brak pieniędzy, bankructwo…

fazi
7 miesięcy temu

Krótko. Teraz chłopakom chce się grać, widać zaangażowanie. Tego pod koniec epoki misia nie było. Inna inszość ich umiejętności. Niestety mówiąc brutalnie nie ze wszystkiego bat ukręcisz ale jeszcze raz – chcą i walczą i to najważniejsze.

1910
Odpowiedź do  fazi
7 miesięcy temu

Bzdura, za JN w tych seryjnych porażkach też walczyli jak lwy często i tracili glupie bramki, dopowiadasz sobie sam żeby uwierzyć że będzie lepiej a nie będzie i Mysliwca też czeka kryzys bo tylko idiota wierzył że to trener winny że nie jesteśmy w czołówce a nie ze mamy bardzo słaby skład połamańców i 1 ligowców.

ccc
7 miesięcy temu

Mysliwiec nie ma polowy skladu, moze jeszcze taka tabele zrobic, kto ile mial zawodnikow.

Tommy
7 miesięcy temu

Trener może mieć super wizję, sposób gry, podejście do taktyki. Ale potem wchodzi do szatni i ma taki a nie inny materiał. Pokładam nadzieję w tym, że zimą połączy jedno z drugim. Jego wizja a personalia zespołu, zwłaszcza na dziś przy absencjach i kntuzjach, wymaga od niego dużej elastyczności i wydaje mi się, że na dziś, nie do końca gramy w tym jego domyślnym sposobie. Bazuje na ledwie 3-4 meczach Stali jakie za jego kadencji widziałem. Górowała odwaga, szybkość i konrpressing. W zasadzie gdyby nie ten feralny mecz z Wartą, to odczucia i nastoje byłyby inne. 3 pkt więcej i… Czytaj więcej »

Marcin
7 miesięcy temu

Dalej jest to samo – po prostu i jeden, i drugi muszą korzystać z tych samych słabych piłkarzy, których sprowadził Wichniarek i grać bez wartościowego młodzieżowca.

Antonio
Odpowiedź do  Marcin
7 miesięcy temu

I to jest najlepsze podsumowanie tego typu statystyk.

Bench Warmer
Odpowiedź do  Marcin
7 miesięcy temu

Tylko że Niedźwiedź miał do dyspozycji Hansena, ale nie widział go w składzie meczowym

makos
7 miesięcy temu

nie dodaliscie ze Mysliwiec ma bardzo ograniczana kadre

Alon
7 miesięcy temu

W tej chwili to nie mamy kadry. Łatanie dziur jest kim się da. Tak zbudowali zarządzający zespół.

Last edited 7 miesięcy temu by Alon
adam 63
7 miesięcy temu

Nie może być inaczej , Niedzwiedz z tymi ludzmi doszedł do ściany rok temu . Zimą wzmocnień nie było a te letnie nie do końca wiadomo jakie bo co chwile na L4 idą , jak niema kim grać żaden trener wyników nie zrobi

Widzew LTK
7 miesięcy temu

Raczej jest to zmiana na plus, szczególnie, że trener Myśliwiec ma plagę kontuzji plus umiał przywieźć punkt z bardzo gorącego terenu (Raków) i do tego trener Niedźwiedź aż sześć punktów zrobił na beniaminkach u siebie. U trenera Niedźwiedzia wyjazdy do zdecydowanych faworytów (Pogoń i Legia) to jednak były porażki. Obyśmy do końca roku zgarnęli 7-9 punktów a będzie naprawdę dobrze i dodatkowo jak wrócą kontuzjowani niech trener z nimi przepracuje okres przygotowawczy i oby w końcu czekała nas jakaś przyzwoita wiosna, a nie męczenie buły jak w ostatnich latach.

Sarenka
7 miesięcy temu

Niedźwiedź przede wszystkim miał ciągłość z poprzedniego sezonu. Myśliwiec jak wszedł w coś nowego, to choćby przed pierwszym meczem co wielkiego mógł im przekazać? „Panowie, od teraz spróbujemy grać lepiej, niż do tej pory” – no za dużo nie mógł zrobić, a i tak już coś tam zaczął działać. To tak jakby kogoś z was wsadzić na stołek prezesa w firmie, a udziałowcy już po tygodniu narzekaliby, że niewiele się zmieniło. Na dodatek poprzednik wespół z wybitnym skautingiem przekazali mu kwiat polskiej Ekstraklasy, z którego momentalnie zrobił się szpital na peryferiach. Znowu wrócę do porównania z firmą: przychodzisz jako prezes,… Czytaj więcej »

hubertinio
7 miesięcy temu

Liczby mówią, że Hansen jest bardzo dobrym piłkarzem w Jadze, a Niedźwiedź kazał mu grzać ławę.

1910
Odpowiedź do  hubertinio
7 miesięcy temu

Bo był lepszy Pawłowski. Nie zgadzasz się?

hubertinio
Odpowiedź do  1910
7 miesięcy temu

Nie zgadzam się, bo jak ktoś jest dobry technicznie to można mu zmienić pozycję a dla przeciwwagi grał Kun niemal wszystko.

Red Army
7 miesięcy temu

Trener Myśliwiec ma mocno OGRANICZONY skład między innymi właśnie przez Niedżwiedzia. Nie ma co tu porównywać. Trener ma 12 może zawodników do grania i to też nie najwyższych lotów. I tak będzie do póki w klubie będzie się pałętał wichniarek

Last edited 7 miesięcy temu by Red Army
Juras100
7 miesięcy temu

D. Myśliwiec prowadził RTS w 9 meczach, w tym 2 pucharowych. Jeśli potraktujemy mecze pucharowe tak samo jak ligowe to zdobył łącznie 15 punktów. J. Niedźwiedź zdobył w ostatnich 9 meczach z Widzewem tylko 7 punktów. Teoretycznie przewaga Myśliwca jest b. duża – 15:7. Jeśli odejmiemy 2 pucharowe mecze ze słabymi drużynami (Concordia Elbląg i Wisła Puławy), to mamy bilans Myśliwca 9 punktów w 7 meczach, a bilans Niedźwiedzia jest i tak wyraźnie gorszy – 7 punktów w 9 meczach. Nawet gdyby Myśliwiec przegrał 2 kolejne mecze (czego mu oczywiście nie życzę), to i tak wygra z Niedźwiedziem w 9… Czytaj więcej »

1910
Odpowiedź do  Juras100
7 miesięcy temu

Weź potraktuj jeszcze wewnetrzne sparingi jako mecze ligowe i okaże się że Myśliwiec zrobił 60 pkt.

Juras100
7 miesięcy temu

Jeszcze jedna uwaga. D. Myśliwiec w 9 meczach z Widzewem uzyskał średnią liczbę punktów na mecz 1,67. J. Niedźwiedź w 79 meczach z Widzewem uzyskał średnią 1,47 (dane za transfermarkt.pl), a przecież wiele z tych 79 meczów Niedźwiedzia było rozegranych w I lidze, gdzie o punkty było znacznie łatwiej niż w ekstraklasie.

hubertinio
Odpowiedź do  Juras100
7 miesięcy temu

Dobrze to wychwyciłeś

Widz
7 miesięcy temu

Do Stamira i Wichniarek petycję zaniescie. Bo narazie w kadrze ekstraklasowej brakuje przynajmniej 10 graczy na odpowiednim poziomie. Po drugie niech przestaną wyprowadzać kasę z klubu pod byle jakim powodem. Nie róbcie z nas kibiców idiotów. Kochamy ten klub i chcemy aby reprezentował odpowiedni poziom.

1910
Odpowiedź do  Widz
7 miesięcy temu

Kibice już dawno przypięli sobie medal idiotow godząc się na Stamirowskiego u władzy przez tyle czasu.
Każdy dzień z tym człowiekiem u sterów to krok wstecz a w najlepszym przypadku stanie w miejscu a kibice cicho, obwiniają trenerów którzy graja szrotem na jaki pozwala Stamirowski i dyrektora sportowego który sprowadza taki szrot na jaki Stamirowski zezwala i ani grosza więcej wydać nie można niż na piłkarza kłady Rondica.

Mr1910
7 miesięcy temu

Za Janusza było lepsze posiadanie i dokładność, ale nie było takiej sytuacji kadrowej.

1910
7 miesięcy temu

Niedźwiedź grał ze ścisła czołówka, Myśliwy głównie z ogórami. Zauważalna zmiana to chłopski futbol milionów wrzutek który teraz gramy. Myśliwego rozliczyć trzeba po kolejnych derbach, Niedźwiedź byl jaki był ale w ważnych meczach nigdy nas nie skompromitował, derby wygrywał a i w Warszawie psuł krew Legii i nie klęknął nigdy. Zmianę oceniam na minus ogólnie bo nie mieliśmy nigdy składu na miejsce powyżej 12 więc zwalnianie trenera tutaj w ogóle nie ma sensu i tylko pokazalo to ze prezesik to miekka fajeczka, tu trzeba wzmacniać skład a nie wkurzać się na trenerów ze mając do dyspozycji takich slabiakow nie robią… Czytaj więcej »

Last edited 7 miesięcy temu by 1910
evil_din
7 miesięcy temu

Jak już się robi takie zestawienie to wypadałoby podać źródło danych.

Tomasz
7 miesięcy temu

Generalnie to za Myśliwca grają lepiej i to gołym okiem widać. A statystyka tylko jedna jest wygrane mecze.

76
0
Would love your thoughts, please comment.x