Widzew wrócił na pozycję lidera!

17 marca 2019, 14:57 | Autor:

Choć piłkarze Widzewa tylko zremisowali wczoraj w Rzeszowie, zdobyty jeden punkt dał im powrót na pozycję lidera II ligi! Swój mecz bardzo niespodziewanie przegrał dziś bowiem Radomiak Radom!

Od samego początku spotkania podopieczni Dariusza Banasika zyskali bardzo duża przewagę. Nie byli jednak w stanie udokumentować jej bramką. Nie pomagał także sędzia, który nie odgwizdał bardzo prawdopodobnego rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z pruszkowian. Niemoc strzelecka przełamana została w 38. minucie, gdy Piotra Misztala strzałem głową pokonał Michał Kaput. Takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa.

Gdy na początku drugiej części meczu Rafał Makowski zdobył drugiego gola dla Radomiaka wydawało się, że trzy punkty bez problemu pojadą do Radomia. W tym momencie obraz gry uległ jednak kompletnej zmianie. Po chwili kontaktową bramkę zdobył Marcin Smoliński, a w 64. minucie, po bezsensownym faulu Leandro w polu karnym, z jedenastu metrów wyrównał Maciej Machalski.

Znicz nie zamierzał jednak odpuszczać i co rusz stwarzał kolejne sytuacje. Ta najważniejsza nadeszła na osiem minut przed zakończeniem meczu. Dobrze wykonany rzut wolny trafił wprost na głowę Marcina Bochenka, a ten pewnym uderzeniem pokonał Artura Halucha. Pruszkowianie wygrali 3:2, odbierając tym samym Radomiakowi zyskaną po poprzedniej serii gier pozycję lidera II ligi.

Dziś zagrają jeszcze trzej rywale Widzewa do walki o czołowe pozycje w tabeli. O 15:00 rozpocznie się spotkanie Górnika Łęczna Elaną Toruń, a trzy godziny później Olimpii Grudziądz GKS Bełchatów. Jeżeli w tym drugim starciu górą okażą się goście, zbliżą się do liderującej dwójki na zaledwie jeden punkt.