Koszykarki już bez szans na play-offy

17 marca 2019, 08:12 | Autor:

Kolejny mecz przegrały wczoraj koszykarki Widzewa. Podopieczne Elmedina Omanicia uległy Ślęzy Wrocław 66:72, przez co definitywnie straciły już szanse na miejsce w czołowej ósemce na koniec sezonu.

Pierwsza kwarta nie zaczęła się dobrze dla łodzianek. Już po trzech minutach gospodynie prowadziły 8:2, a po kolejnych dwóch 14:4. Później za trzy rzuciła jednak Dominique Wilson, celną „dwójką” poprawiła Klaudia Perisa i strata szybko zmalała do pięciu punktów. Niestety, następnie dziewięć „oczek” z rzędu zdobyła Ślęza, a jedyną odpowiedzią widzewianek była „trójka” Perisy na koniec tej części gry.

Podopieczne trenera Omanicia nie zamierzały się poddawać. Świetnie weszły w drugą kwartę, rzucając aż siedem punktów z rzędu. W późniejszych minutach do głosu znów doszły gospodynie, lecz kolejna seria przyjezdnych była jeszcze bardziej imponująca. Wilson, do spółki z Aleksandrą Pawlak i Katariną Vucković doprowadziły do stanu 34:33 dla wrocławianek. W końcówce oba zespoły rzucały punkt za punkt i pierwsza połowa skończyła się wynikiem 42:40.

Na początku trzeciej kwarty zawodniczki Widzewa wyszły na prowadzenie, gdy dwa celne rzuty z rzędu oddała Perisa. Dobrze dysponowana była też Vucković, po trafieniach której przewaga łodzianek wzrosła nawet do jedenastu punktów! Niestety, przyjezdne pozwoliły dojść Ślęzy do głosu i przed startem ostatniej części gry prowadziły tylko 59:55.

Ta rozpoczęła się od festiwalu niecelnych rzutów. Na nieszczęście dla widzewianek, przełamała je „trójka” Agaty Dobrowolskiej, poprawiona rzutem Terezii Palenikovej. Zawodniczki z Łodzi miały duże problemy z celnością, co skrupulatnie wykorzystywały wrocławianki. Pierwsze punkty z gry Widzew zdobył dopiero po siedmiu minutach. Później zrobił to jeszcze raz, dzięki czemu doprowadził do remisu 66:66. Niestety, na koniec sześć „oczek” z rzędu zdobyła Ślęza i to ona triumfowała 72:66.

Zespół trenera Omanicia nie ma tym samym już żadnych szans na awans do play-offów. Łodzianki mają do rozegrania jeszcze trzy mecze, a ich strata do ósmego w tabeli AZS UMCS Lublin wynosi cztery zwycięstwa. Całe szczęście, spadek z ligi im również nie grozi.

Ślęza Wrocław – Widzew Łódź 72:66 (23:12, 19:28, 13:19, 17:7)