Widzewski projekt w Łódzkim Budżecie Obywatelskim

17 września 2021, 19:10 | Autor:

1 października rozpocznie się głosowanie w dziewiątej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zgłoszonych projektów znów znalazła się widzewska inicjatywa! Tym razem dotyczy ona uatrakcyjnienia najbliższej okolicy stadionu przy al. Piłsudskiego – czytamy na łamach oficjalnej witryny klubu widzew.com.

Projekt pod numerem W124SW i nazwą „W cieniu Serca Łodzi – ciąg ławek oraz szpaler drzew przy Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego 138” zakłada zorganizowanie obok „Serca Łodzi”, pomiędzy stadionem a ulicą, dwóch szeregów ławek zwróconych do siebie frontem, uzupełnionych szpalerami drzew oraz krzewów. Celem tej inicjatywy jest stworzenie przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców Łodzi i Starego Widzewa.

Widzewski projekt zgłoszony został w ramach osiedla Stary Widzew, przy dużej pomocy osiedlowych radnych. W jaki sposób będzie można na niego głosować? Tak jak zawsze, albo tradycyjnie, w jednym z przeznaczonych do tego punktów, albo internetowo. Każdy mieszkaniec Łodzi (meldunek nie jest konieczny) może oddać głos na maksymalnie pięć projektów osiedlowych (z nie więcej niż dwóch osiedli) oraz pięć projektów ponadosiedlowych.

Głosowanie rozpocznie się 1 października i w wersji tradycyjnej potrwa do 15 października (pełna lista punktów znajduje się TUTAJ), zaś w wersji internetowej do 29 października. Przy wyborze tego drugiego sposobu niezbędne będzie podanie kodu weryfikacyjnego przesłanego na numer telefonu. Już teraz zachęcamy do brania udziału, o czym będziemy też przypominać!

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
9
0
Would love your thoughts, please comment.x