Widzewski projekt w Łódzkim Budżecie Obywatelskim

17 września 2021, 19:10 | Autor:

1 października rozpocznie się głosowanie w dziewiątej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zgłoszonych projektów znów znalazła się widzewska inicjatywa! Tym razem dotyczy ona uatrakcyjnienia najbliższej okolicy stadionu przy al. Piłsudskiego – czytamy na łamach oficjalnej witryny klubu widzew.com.

Projekt pod numerem W124SW i nazwą „W cieniu Serca Łodzi – ciąg ławek oraz szpaler drzew przy Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego 138” zakłada zorganizowanie obok „Serca Łodzi”, pomiędzy stadionem a ulicą, dwóch szeregów ławek zwróconych do siebie frontem, uzupełnionych szpalerami drzew oraz krzewów. Celem tej inicjatywy jest stworzenie przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców Łodzi i Starego Widzewa.

Widzewski projekt zgłoszony został w ramach osiedla Stary Widzew, przy dużej pomocy osiedlowych radnych. W jaki sposób będzie można na niego głosować? Tak jak zawsze, albo tradycyjnie, w jednym z przeznaczonych do tego punktów, albo internetowo. Każdy mieszkaniec Łodzi (meldunek nie jest konieczny) może oddać głos na maksymalnie pięć projektów osiedlowych (z nie więcej niż dwóch osiedli) oraz pięć projektów ponadosiedlowych.

Głosowanie rozpocznie się 1 października i w wersji tradycyjnej potrwa do 15 października (pełna lista punktów znajduje się TUTAJ), zaś w wersji internetowej do 29 października. Przy wyborze tego drugiego sposobu niezbędne będzie podanie kodu weryfikacyjnego przesłanego na numer telefonu. Już teraz zachęcamy do brania udziału, o czym będziemy też przypominać!

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bareś
2 lat temu

Taka społeczność, taki potencjał i tylko 1- ( jeden) Widzewski projekt w B.O.? Naprawdę? Tylko na tyle nas stać? Super!

jaro
Odpowiedź do  Bareś
2 lat temu

zanim propozycje zostana poddane głosowaniu to musza przejść inne kryteria a to juz takie proste nie jest

„mieszkańcy zgłaszają projekty, które następnie są analizowane przez urzędników pod kątem możliwości realizacji oraz Komisję Budżetu Obywatelskiego Rady Miejskiej w Łodzi, a także opiniowane przez Rady Osiedla;”

Last edited 2 lat temu by jaro
WSI
Odpowiedź do  Bareś
2 lat temu

Lepszy jeden taki projekt jak ostatnio naprawianie Łodzianki za której wynajem płacimy. To był dopiero zajebisty projekt

Sławek
Odpowiedź do  Bareś
2 lat temu

Lepszy Rydz niż nic. Żartuję, ważne, że chociaż jedna. Trzeba było dać jakiś pomysł. :)

Tadeo
Odpowiedź do  Bareś
2 lat temu

Cieszmy się z tego co JEST, bo tylko wtedy szansa by było lepiej.Samym narzekaniem niczego się nie stworzy. Ps. no chyba ,że źle zrozumiałem kontekst wypowiedzi.Pozdro i NAPRZÓD!

Kris
Odpowiedź do  Bareś
2 lat temu

Cieszmy się, że mamy chociaż ten jeden, bo zawsze mogli go negatywnie zaopiniować i nie byłoby nic…
Ja polecę głosować przy okazji na projekt kolegów – strażaków L114 – zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego (na tym skorzystamy wszyscy)

Red Army
2 lat temu

Bardzo fajny projekt ! I tak jeden raz na rok i ,aby do przodu.

Łukasz
2 lat temu

Nie potrzebny meldunek. Czyli w sumie każdy może głosować?

East Flatbush
2 lat temu

Jak te ławki będą drewniane to lipa, jak metalowe to ok. Dziękuje

9
0
Would love your thoughts, please comment.x