Wybrano wykonawcę boiska przy Sępiej

18 września 2021, 15:25 | Autor:

Sporego tempa nabrała sprawa budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sępiej. W środę Rada Miejska zdecydowała o zwiększeniu środków finansowych na ten cel, a już wczoraj oficjalnie wybrano wykonawcę projektu. Będzie nim firma Torakol z Radziejowa.

Założone w 2007 roku przedsiębiorstwo było jednym z czterech, które zdecydowało się stanąć do przetargu. Pod uwagę były w nim brane dwa kryteria: cena oraz gwarancja i rękojmia na wykonane roboty. W tej pierwszej kategorii radziejowska firma zaoferowała najkorzystniejsze warunki (1 715 850 złotych), dzięki czemu to ona została wybrana (więcej informacji TUTAJ).

Torakol ma już na swoim koncie całkiem dużą liczbę podobnych inwestycji, również w Łodzi i okolicach. Zbudował on choćby boiska ze sztuczną nawierzchnią w Szkole Mistrzostwa Sportowego oraz Szkole Salezjańskiej, boiska Boruty Zgierz czy boiska na zgierskiej Malince. Co ciekawe, podejmował się zadań też na Litwie, w Kazachstanie i w Tajlandii.

Kiedy rozpoczną się roboty przy ul. Sępiej? Najpierw miasto musi podpisać umowę z przedsiębiorcą. Gdy się to już stanie, ten będzie miał sto dni na wykonanie projektu. Wszystko wskazuje więc na to, że boisko powinno powstać na przełomie bieżącego i kolejnego roku.

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
12
0
Would love your thoughts, please comment.x