Wybrano wykonawcę boiska przy Sępiej

18 września 2021, 15:25 | Autor:

Sporego tempa nabrała sprawa budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sępiej. W środę Rada Miejska zdecydowała o zwiększeniu środków finansowych na ten cel, a już wczoraj oficjalnie wybrano wykonawcę projektu. Będzie nim firma Torakol z Radziejowa.

Założone w 2007 roku przedsiębiorstwo było jednym z czterech, które zdecydowało się stanąć do przetargu. Pod uwagę były w nim brane dwa kryteria: cena oraz gwarancja i rękojmia na wykonane roboty. W tej pierwszej kategorii radziejowska firma zaoferowała najkorzystniejsze warunki (1 715 850 złotych), dzięki czemu to ona została wybrana (więcej informacji TUTAJ).

Torakol ma już na swoim koncie całkiem dużą liczbę podobnych inwestycji, również w Łodzi i okolicach. Zbudował on choćby boiska ze sztuczną nawierzchnią w Szkole Mistrzostwa Sportowego oraz Szkole Salezjańskiej, boiska Boruty Zgierz czy boiska na zgierskiej Malince. Co ciekawe, podejmował się zadań też na Litwie, w Kazachstanie i w Tajlandii.

Kiedy rozpoczną się roboty przy ul. Sępiej? Najpierw miasto musi podpisać umowę z przedsiębiorcą. Gdy się to już stanie, ten będzie miał sto dni na wykonanie projektu. Wszystko wskazuje więc na to, że boisko powinno powstać na przełomie bieżącego i kolejnego roku.

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
mariusz
2 lat temu

by lepiej zrobili jak by stadion rozbudowali a nie tyle pieniedzy poszlo w bankruta ktury dzis przegral 2 1 z podbeskidziem

rysiek
Odpowiedź do  mariusz
2 lat temu

mialo tak byc jeszcze zabiegal o to przeprzedni zarzad,teraz cos ucichlo? wiadomo kogo Hanka wspera laduje kaske

Red Army
Odpowiedź do  rysiek
2 lat temu

Zarząd poprzedni zabiegał o rozbudowę ??? Nie żartuj bo to ponury żart. Robili to pod publiczkę pic foto montaż,a nie zabiegali. Szor nic w tym klubie nie zrobił pozytywnego.

No name
Odpowiedź do  mariusz
2 lat temu

Jaka rozbudowa?! Dróżdż wyraźnie w rozmowie z Maćkiem w „GR” powiedział że tematu nie ma (a tym bardziej być nie mogło w poprzednich latach) bo utracono by gwarancję na stadion, więc wszelkie infa z poprzednich lat to tak jak ktoś napisał pic na wodę fotomontaż! Na chwilę obecną są znacznie ważniejsze kwestie do ogarnięcia! Za rok jest szansa usunąć ją ze stanowiska ale znając życie mnóstwo Widzewiaków zagłosuje na nią , potem będą narzekać że wraz ze swoją mośkową świtą foruje gorszą część miasta (zarzuty fałszowania dokumentów na dwadzieścia kilka tyś. złotych – ciekawe jakie wały robią przy operowaniu budżetem… Czytaj więcej »

bartek
2 lat temu

i dobrze, będzie blisko do treningów – martwi sztuczna nawierzchnia

polej
Odpowiedź do  bartek
2 lat temu

To będzie boisko głównie dla młodych chłopaków

Red Army
2 lat temu

Dobre i takie boisko.Każde jest cenne,bo są treningi,które nie wymagają pełnowymiarowego. Ale chcemy więcej boisk i prawdziwych trawiastych dla naszego kochanego Widzewa. RTS!

Marek
2 lat temu

Kamil, nie pisz głupot – projekt boiska to nie boisko, projekt powstanie w ciagu 100 dni a nie boisko.

No name
Odpowiedź do  Marek
2 lat temu

Projektu czyli inaczej inwestycji.

Marek
Odpowiedź do  No name
2 lat temu

no jednak niekoniecznie… to dwie rózne sprawy ale niechtam :P

KTOŚ
2 lat temu

Bardzo ważna KROPLA w morzu potrzeb… najważniejsze że będzie boisko w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu …. w jakimś ułamku procenta rozluźni to tłok na Łodziance… teraz w budżecie obywatelskim trzeba wnioskować o „BALON” zadaszenie które w okresie zimowym będzie robiło różne w treningach.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x